Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
qazi    61

na pewno nie więcej jak Ci urosło trawy, nikt ci tego nie powie nie widząc nawet trawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Wiem kolego ale podaj mi jakiś przykład.......ile ton siana po wysuszeniu można uzyskać z hektara...Przykładowo że siano było gęste i dorodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542
Napisano (edytowany)

nie mow, ze z trawy z koniczyna chcesz robic siano :huh: nie szkoda Ci troche tej koniczyny?? owin to w folie i masz o wiele lepsza pasze. po paru przejazdach przetrzasarka z koniczyny zostaja same lodygi.

Edytowano przez Henius91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    702

Ja kiedyś raz zrobiłem siano z lucerny... Nie dość, że ciężko było to wysuszyć to po zbiorze przyczepą zbierającą na górze były badyle, a na dole resztki listków. Teraz tylko okrągłe bele owijane folią zero strat i super pasza ;) Także @Henius jak najbardziej masz rację


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23
Napisano (edytowany)

Ktoś w tym wątku pytał o strony z pogodą. Ja sprawdzam cztery strony i wyrabiam sobie opinię na temat bieżącej pogody.

Najprostsza: http://nowa.pogodynka.pl/polska

dwie trochę bardziej skomplikowane i dla wtajemniczonych:

http://new.meteo.pl/

http://gfspl.rootnode.net/index.php?option=com_content&view=article&id=3&Itemid=4

oraz mapa satelitarna:

http://www.sat24.com/

i w żniwa znajomi kombajniści dzwonią do mnie żebym im powiedział jaka będzie pogoda :D i z reguły z sianokosami także nie mam problemu ;)

Edytowano przez wolowik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

wszystko pięknie ładnie ale filmików nima, ja zaczne zwijać sianokiszonkę jak mi przywiozą prase zwijającą , owijarkę i ładowacz tur, za premie MR, tydzień temu zamówione

dzisiaj maszynki do południa mają przywieżdż , a więc sprawdzenie sprzętu i pierwsze dni pogody i ogień z sianokiszonką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Sąsiad ruszył, znaczy pogoda ma dopisać, jutro i u nas pierwsze trawy się położą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoNiU4718    10

Ja zacząłem kosić w sobotę a w niedziele deszcz wiec nie podeschło dobrze więc będzie chyba dobrze :) Dziś skosiłem kolejny kawałek trawy a w tą sobotę zamierzam kosić wszystko ale nie wiem czy zdrowie dopisze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Ojciec planuje kosić pod koniec maja początku czerwca, akurat na wycieczce bede wtedy


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

U mnie tez dzisiaj łąki już poleciały . Ja dzisiaj skosiłem drugi kawałek i mysle koło soboty zebrac. Przed chwila sąsiad przyjechał kosić łąke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

U mnie sasiad dziś bedzie zbierał ;) Ja zaczne po niedzieli.


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

A mnie wszyscy na deszcz jeszcze czekają żeby trawa podrosła ,bo łąki tak wysuszyło jak nigdy dotąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4718zetor    46

U mnie jeszcze ok. tygodnia i kosiarki pojdą w ruch wczoraj jak przejechalem przez wies to juz pare osob miala kosiarki pozapinane do ciągnikow :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

U mnie sasiad wczoraj belował. Ja planuje od środy ruszyc. Trawa sie wykłosiła a koniczyna z lucernia jeszcze nie, ale podejrzywam, że one zmarzły i nie rosną tylko stoją w miejcu


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

U mnie na torfach na razie zero przyrostów , trawy na gruntach ornych już za kilka dni , zastanawia mnie co wy kosicie ? tu na Pomorzu po ostatnich przymrozkach trawy słabe , fakt trawy zaczynają kwitnąć ale maszyną tego nie połapiesz . Stary scenariusz , na torfach zawsze tak jest , cały czas twierdzę że traw z upraw polowych nic nie zastąpi chyba że podsiew ale tu nie ma takiego sprzętu a szkoda ..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

U mnie też już sie łąki położyły . Ja już mam zebrane 3 hektary i jeszcze 5 i po sianokosach :)

Ale na razie czekam na sl once i reszte sie skosi.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

zrobiłem oberasa po łakach NĘDZA ;[ na dołkach owszem bedzie co kosić o ile woda zejdzie jak narazie to z 25% stowi w wodzie a jeszcze z 10% jest mokrego tak ze no nie wjechałbym tam teraz traktorem bo pewnie by sie zapadł;[ nędza w tym roku nędza będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Jak trawa sie wykłosiła to ona juz nie urośnie, wiec trzeba kosić ;)


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Jak dzisiaj w nocy nie popada to cała moja wieś jutro albo we wtorek ładne siano posprząta. Wczoraj wszyscy z mojej wsi kosili bez wyjątku. :lol: A 10km ode mnie to sianokosy już chyba zakończone :blink: Nie widziałem trawy która jeszcze stała. A znowu 15km ode mnie nikt jeszcze kosiarki nie wyciągnął z krzaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

60 w trakcie remontu wiec jak co roku koło 20 czerwca rusze moze po 10 juz zalezy jak szybko sie dotrze i czy rozdzielacz hydrauliczny będzie działał bo jak narazie to podnosnik działa a wywrot nie a rozdzielacz nowy jak nic nie zrobie to na gwarancji a to 2 tyg minimum a wywrot do tura mi potrzebny jest chyba ze skombinuje jakoś pompe i załoze pod filtreem powitrza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

U mnie jeden pokazał to zaraz reszta zaczęła kosić, chociaż nie wiem co, bo wcale jeszcze trawy nie ma do koszenia, wyrośnięta wysoko, a "dołu" praktycznie wiele nie ma. Długo zimno było, teraz za sucho i za bardzo nic nie rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
    • Przez MaciusN95
      Witam, 
      mam problem z sitowiem na łące są to łąki w większości stare ponad 20 letnie jest z nich robione siano i po zimie zauważyłem, że jest dużo sitowia ktoś wie jak to zlikwidować ?
    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj