Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Sianokosy
martinezo    41

u mnie nawozy wysiane tydzień temu, ale generalnie jest już sucho i nie wiem co i kiedy do koszenia będzie,koniecznie przydałby się deszcz na łąki i na zbożasad.gif

Edytowano przez martinezo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

ja czekam na deszcz bo muze hektar łaki posiac bo na polu jeden popiuł :(


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

U nas Żyto i trawa razem po 10-15 maja ;)


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

@akuku dlaczego nie zależy od pogody ja w tamtym roku 10 maja dla opasów kosiłem na zielonke


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

W tamtym roku pierwszą działkę kosiłem 10 maja, ale trawa była już podstarzała, w tym roku też pewnie około 10, trawa bardzo ładnie rośnie w tym roku - nawozów taka sama ilośc na ha jak w ubiegłym roku i do tego gnojowica na niektóre łąki :rolleyes:


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Też wątpię że zdąrzy urosnąć ;( Ja planuje tak ok 10-15 maja żyto ciąć. Kiedyś to 2 maja ciołem to juz sie wykłosiło :)


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Jak się ma łąki na V klasie, to wystarczy tydzień wyższych temperatur na początku maja i trawę trzeba kosić bo już się kłosi, także 15 maja to standardowy termin rozpoczynania sianokosów przynajmniej u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Tu miałem na myśli raczej sytuacje, że słońce przypala, ale to standard na piachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

W naszej okolicy zawsze zaczyna się po 20 maja. Najwcześniej kiedy widziałem to 2 lata temu 18 maja i wtedy bardzo dobrze facet zrobił bo zaraz jak deszcze zaczęły padać to aż do lipca. U mnie za stodołą na pastwisku w tym roku wcześniej się skosi żeby krowy wcześniej wygnać. U mnie trawa na jednej łące gdzie nawóz wcześniej był rozsiany to już ma 15-20cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofweid    0

Wczoraj psiałem 5 ha trawy,bo 3 ha to mi bobry zmarnowały łąki są zalane ziemia torfowa tylko szajs rośnie anie pasza.Jak suszej to mniej wody w rowie i się nie wylewa na łąke jak więcej to odwrotnie wielu sąsiadów dało sobie już spokój z nimi i zasiewają na polach ja też dołączam do nich!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

@akuku dlaczego nie zależy od pogody ja w tamtym roku 10 maja dla opasów kosiłem na zielonke

dla byczków ja już kosze zielonkę, ale to z musu sytuacji, planuje II - III dekada maja kosić pierwszy pokos,

Edytowano przez suzuki21l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

urośnie jak się sypnie 3 dawki nawozu to tak jeszcze sie gnojowicą zaleje. wujek już chyba nawozy rozsypał. teraz czeka jak popada i wsiąknie to po świętach druga dawka soli potasowej z fosforem podajże :)


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

my kosimy od 15 maja zawzse żyto lucerne i trawy bo ja uważam że lepiej sprzątnąć 4 razy słabo niż dwa razy dużo a po zycie jeszcze siejemy GPS mam jakis 30 ha trawy 10 zyta i 10 GPS (zasiane wczoraj)ja prawie wszystkie łaki mam podmokłe ale jak wczoraj włuką robiłem to juz całkiem sucho jest

a jesli chodzi o folie to ja preferuje tylko Balensil Ensinbal i ewentualnie RaniWrap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Sznurka jeszcze mi sie zostało z tamtego roku 10 rolek. Musze sie rozejrzeć za folią. I mam dylemat czy owijac na 50 czy na 75? Na 50 według mnie lepiej ściśnie snopek. Po swiętach pojedziemy na zakupy to sie kupi folie. A powiem wam, że nasz temat chyba wywoła deszcz bo u mnie sie chmurzy :D


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Nie no prasować to bedę JD 550. Tylko w tamtym roku też te belki takie wychodziły krzywe, ale to była wina zgrabiarki. W tym roku jest nowa zgrabiarka, więc bedzie lepiej. Owijarke maja ustawić mi na 50 ale co to za problem moge przestawić na 75. Teraz kupie tylko z 2 rolki foli bo do żyta starczy. Potem bedzie miało się doświadczenie wiec bedzie sie wiedziało co i jak :)


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

@akuku ja kupywałem folie ensibala białą 500mmm bo 245zł rolka a co do szerokości foli ja chętnie zmieniłbym rolki na 750mm w swojej tekli ze względów na oszczędność czasu no i paliwa co przy dzisiejszych cenach to wiadomo.własnie nie wiecie ile kosztuje aparat 750mm do owijarki :)


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Zobaczymy jak to bedzie. Po pierwszych testach sie moze zmieni na 75 :) Przed chwilą byłem na łakach z seniorem i stwierdzilismy ze bedzie wielkie gówno. Trawy widac słabo, troche koniczyny i lucerni jest. Może to tylko taka teraz jest ona słaba a potem sie bujnie. W tamtym roku z pierwszego pokosu z niecałych 3 ha było 81 snopków. To chyba nie żle? co? Ale jak by coś to bedziemy sie ratowac jęczmieniem który zasiejemy na zalanych terenach :)


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

U mnie trawy dokamiłem jeszcze przedwczoraj dolistnie i niech rosną kapke deszczu by się przydało, ja w tamtym roku z jednego ha mieszanki trawy z lucerną zebrałem 30 bel u ciebie rozumiem że zamiast snopków miałeś na myśli bele ale to na sztuki nie ma co liczyć bo to zależy od zestawu i od operatora ;)


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj