Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
macin87    71

No i ja już z belowałem II pokos (na razie z 1ha) ale za tydzień trzeba będzie następne kosić. Aby pogoda dopisała :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

dziś skoszony(prawie w całości ale reszta już zostanie na II pokos) ostatni kawałek pierwszego pokosu, a za półtora może 2 tygodnie 2 pokos idzie pod kosiarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

unas jeszcze dwa lata temu tez kosiło się dopiero po piotra i pawła i drugi pokos był po zniwach tylko coś ost 2 lata jedziemy juz od początku czerwcablink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

ja dzis skonczylem I pokos i nakrecilem 340 bel sianokichy i 169 bel siana :) i juz sie przygotowuje do II pokosu ktory zacznie sie pewnie za mniej wiecej 3 tyg. do tego czasu musze kupic nowa maszyne do przewracania. zamowiona juz jest Krone KW 4.62/4. teraz tylko czekac az przyjada po jalowki i dadza kase :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Ja też wczoraj zaczołem kosić na zielono dla krów drugi pokos :) Jest ładny i jeszcze młodziutki ale na górkach poprzypalany przez słońce :) Przy zbiorze I pokosu tam gdzie przyczepy były ładowane to jest porozjeżdżane i trawy pół wygineło a tam gdzie dołki i woda stała to kobylak rośnie :) Mogło by popadać a;e i tak nie jest źle :) Po niedzieli kosze na siano :)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Ja pierwszy pokos zebrałem kapitalnie, nie dosyć, że ładne to jeszcze suchutkie, bo nic na nie nie popadało więc siano jest piękne. Teraz w czwartek skosiłem drugi pokos. Co prawda nie będzie już takiej wydajności jak z pierwszego pokosu, na dodatek dzisiaj w nocy troszkę deszcz poleciał, ale przetrząśnie się, wyschnie i znów się zbierze :D Tamten pokos zebrałem luzem, a ten pewnie się sprasuje, bo nie ma już czasu na nic, jeszcze żniwa. :D


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Witam. Był temat sianokosy 2010, wiec i musi byc temat o sianokosach 2011 :) Jak sie przedstawia sprawa u was z łakami? Kiedy planujecie kosic. Łaki bede kosił pewnie nie predzej jak po Bożym Ciele. Ale mam żytko na kiszonke wiec tak po 10 maja trzeba bedzie kosić, potem jeszcze jęczmień też idzie na sianokiszonke ale to jeszcze troche :P

Edytowano przez akaku

Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2601    3

U mnie jest spory zapas siana wiec sie nie spiesze z koszeniem :P A poza tym na wialu moich łąkach jest woda ;[ Przez tamy które zobią bobry ;[

Edytowano przez Rolnik2601

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

Qrde... u mnie też na wielu łąkach woda... albo opadła ale mokro jest.. '60 nie wjeżdżam bo szkoda mi darniny... kretowiska to w konia bronowałem :) kolein nie zostawia..:)


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

U mnie prędko też się nie zapowadają bo 5ha mokro i część traw i lucern odsiewałem i jeszcze nawet nie wschodzą więc też raczej później ale zapasy kiszonki są więc nieobawiam sie tego roku ;)


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

u wujka jest bardzo dużo trawy , chyba jakieś 12 ha to nie wiem nawet gdzie on ma wszystkie łąki :lol: w niektórych miejscach jest mokro


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt070    0

Ja narazie mam spory zapas sianokiszonki , ale narazie i tak prędko nie planuję wjeżdżać bo na wielu łąkach woda stoi ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja też gdzieś tak pod koniec maja albo na początku czerwca zacznę kosić wczoraj woziłem gnojówkę na łąki jutro posieje nawóz i niech rośnie B) tylko na jedną łąkę koło domu nie wjadę bo mi staw wylał i mam też kilka hektarów koło rzeki wiec też mokro <_< a do koszenia wszystkiego mam około 15 hektarów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Wy macie naturalne łaki wiec jest to coś innego. Bo ja mam sztuczne, czyli siałem je sam. Gnojówkę rozwiosłem z 1 miesiąc temu, saletra też rozsypana i by sie przydał deszcz. Dziś troche przejrzałem kosiarkę i nowy nabytek przetrząsarkę. Żeby w sezonie nie zawiodły :) A w wtorek jeszcze maja przywieźć nowy nabytek i bedzie zgrany duet do sianokosów :D

Edytowano przez akaku

Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ja też mam trawy na gruntach ornych i teraz już ma ze 25-30 cm, a gnojowice i nawozy jak kolega pisze jakiś miesiąc temu dawałem. No i dobrze by było jakąś deszczownie na niej postawić bo sucho...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

na gruntach ornych planuje kosic pod koniec maja (w poczatkowej fazie kwitnienia koniczyny) bo zawsze zaczynalem po 10 czerwca to bylo za pozno, trawa byla za twarda. na torfowych raczej po 15 czerwca. we wtorek rozgarynalem kretowiska to na niektorych jeszcze mokro, ale tydzien slonca i bedzie dobrze, choc z drugiej strony bym wolal zeby teraz troche popadalo bo zaczyna oziminy przypalac, a jare sa juz na wierzchu i potrzebuja wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Dla mnie to mogło by jeszcze nie padać tak z tydzień jeszcze bo na większości łąk jescze bardzo mokro ale na szczęście woda już opadła :) . A na polach jeszcze nie jest źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek19    2

w moich okolicach jest dość zadowalająco z łąkami ale dla zboża jarego by się troche deszczu przydało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w tamtym roku kosiłem pod koniec lipca,w tym roku nie zapowiada się lepiej.

Na moje łąki się nie da rady wiechać.

Mam 19 ha w tym 15 pod wodą, dzierżawię 4 ha gdzie jest sucho.

W tamtym roku kosiłem jeszcze ok. 19 ha u znajomego na starym lotnisku, jakoś się przetrwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

No u nie mogło by nie padac jeszcze z 8 dni. Bo woda by mi zeszła i bym zasiał jęczmień na kiszonkę :) Ale na łaki to susza. Wogóle po ścieciu żyta a przed siewem QQ chce beczkowozem troche nawozic wody. Bo szkoda siac w taki popiół :(


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj