Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Sianokosy
rafffffff    9

a ja dzis zaczalem sianokosy tzn.scinam zgnila trawe tam gdzie moge wjechac , belowanko i pewnie pozniej spalenie :)albo skladowanie gdzies tego go....na:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Ja dziś skosiłem 2 ha, pół metra przed kosiarką ledwo co wypatrzyłem dziecko sarny, nie wiem to się zwie, musiałem je ręcznie wyciągnąć, dopiero w domu się dowiedziałem, że je matka porzuci sad.gif


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

I koniec siano-kiszonki zrobione jest 398 sztuk im starczy, teraz trzeba sie brac za siano, skoszone i sie suszy tez ze 400 snopkow trzeba zrobic i koniec.   


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Skosiłem dziś resztę, trochę wody stało ale dałem sobie radę ;)

I przy okazji sprawdziłem że jednak koszenie na 4 biegu na WOM zależnym nie ma sensu, po pewnym czasie wałek traci szybkość i tylko silnik się katuje. Już lepiej kosić na normalnym WOM i dać z 2 tys obrotów, tylko ze do tego równiejszej łąki potrzeba :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Wczoraj zajechałem wałowac to 4x4 ledwo pomogło, jakos się wykopałem, zrobiłem kółko i do domu ;)


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

U nas jest 50 sianokiszonki z polnych łąk i 80 siana z nadrzecznych, dojdzie jakieś 15 jeszcze siana ale to juz raczej ściółka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Było 4 dni słońca, wczoraj skosiłem 2 ha trawy i wywołałem porę deszczową bo od rana pada deszcz angry.gif


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj skosiłem 2 ha, prawie cała łąka w wodzie stała, to zaraz po tym przyjechałem ze zgrabiarką i wygrabiałem na górki to trawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

ja to nie wiem jak Ty to zrobiłeś mi zawsze jak kosiarka w wodę uderzy to zaraz kosiarkę muli i ciągnik spada z obrotów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Chyba ze tej wody po kostki było. W takim przypadku bębny rozrzuca wodę, a nie będą się zatrzymywać bo za mało wody.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Dzisiaj wykoszone zostało 1.5 ha drugiego pokosu, jutro film :)


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukash0    2

a my skosiliśmy w środę i od czwartku cały czas pada ciekawe kiedy słonce wyjdzie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Chlopaki ile wyjdzie bel zielonki z mieszanki zbozowej (owies-pszenica-jęczmień-peluszka), wysiałem 280kg/ha.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

Chlopaki ile wyjdzie bel zielonki z mieszanki zbozowej (owies-pszenica-jęczmień-peluszka), wysiałem 280kg/ha.

 

w tym roku coś podobnego robiłem ... jęczmien + pelucha około 15 bel z ha kiszonki 1.2m bele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No to licze na wiekszą mase jak tak, już wzeszła mieszanka i tylko czekac.

 

A po jakim czasie od skoszenia belowałeś i czy czekałeś, aż w kłosie bedzie mleczko??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

My jutro tniemy 2 pokos 1 ha lucerni na sianko, a do sianokiszonki to jeszcze z 2 tyg. ale drugi pokos jest gorszy od pierwszego jak u mnie.


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

Wczoraj skosiłem ostatni kawałek pierwszego pokosu :), a kolo środy zaczynamy drugi pokos :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

U nas koszenie pełna parą II pokosu przerwała awaria rotacyjnej, ale w środę belujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

W jakim stadium kosic peluszke z wyką i łubinem na sianokisoznke??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U siebie wczoraj skończyłem I pokos. A przy obecnie bardzo zimnych nocach II pokosu będzie mało... Wczoraj prace przy swoim sianie trochę zakłócało wyciąganie innych. Facet mf255 z sipma Z-224 tak się władował że ledwo co 60 dała rade...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55

ja na "normalnych" łakach to za jakis tydzień będę kosił II pokos a na torfie to może już jutro skoszę ten I pokos ale nie wiem kto będzie jadł sianokiszonke z tego pola, no może jałowki jakoś zmęczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
    • Przez MaciusN95
      Witam, 
      mam problem z sitowiem na łące są to łąki w większości stare ponad 20 letnie jest z nich robione siano i po zimie zauważyłem, że jest dużo sitowia ktoś wie jak to zlikwidować ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj