Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adamlupus    2

Zgadza się :) tak 6 tyg. ...u mnie połowa traw już w pryźmie, zamknięta w sobotę. Teraz jeszcze resztę skosić, głównie podmokłe. W niedzielę oglądałem jeden kawałek, który mam do skoszenia- sąsiad obok trawę zebrał ale łakę to dosłownie zaorał kołami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

pogoda mnie dobija ale jadnak chyba zaraz wybije kosić łaki bo następne upały dopiero po 28 czerwca jeszcze troche i co niektórzy bedą nieli zniwa i pierwszy pokos do skończenia a szkoda mi siana by zmokłosad.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

To kiedy on zbierał pierwszy pokos? Jaka była wielkość trawy zbieranego przez niego drugiego pokosu?

 

Pierwszy pokos to on zbierał jak ja jeszcze nie planowałem kosić, ale ten drugi pokos to lichy... :)


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja dzis wyjezdzam na kolejne łaki, mysle pod koniec tygodnia zebrać jesli oczywiscie pogoda dopisze :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukash0    2

nam jeszcze została połowa do skoszenia;)

Wacek21 chyba jednak nie wyjechałeś bo zaczęło padać przynajmniej u mnie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

chłopaki zebrałem dzisiaj siano:) a wczoraj rano kosiłem:) ale kurcze przyszły rok bez tura nie zaczynam roboty w ogóle... dziaisj jezdziłem 80 z prasą na 2-3 terenowej takie cięzkie były ze 60 nie mogła podnieś wszystko przez 5bieg ładowałem naszczęscie było tylko 12smile.gif ale cięzke jak cholera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

@Filipoo - jakie bele masz?? Ja mam 170cm ciężkie z kiszonką z motylkowych jak cholera tył w 1014 podrywa ;D A na kiszonkę to zostało 1ha łąk a na siano 2,5 ale narzazie znowu wody po kostki ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

staram się robić 1,20m i to jest sianosmile.gif 60 ładowałem igła na tyle przód poderwany na samym starcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Dziś sprasowaliśmy resztę siana, wreszcie pierwszy pokos zakończony plon to 155 bel sianokiszonki i prawie tyle samo siana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A ja dziś sprasowałem siano co tyg temu było skoszone.

I na koniec niezła niespodzianka. Z ojcem postanowiliśmy zebrać siano na 1 mokrej łące która skosiłem w poniedziałek. Mała łąka z 0,3ha chciałem zgrabić je ręcznie bo skoda jeździć ciągnikiem(przy stawaniu występowała woda) ale ojciec się uparł to przy rowie melioracyjnym(zapchanym oczywiście) tak się zapadł ze przednich kół widać nie było a tył się powiesił :) Pomoc sąsiada C-355 i wyjechane. Tylko myc teraz trzeba :)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

ja dzisiaj połozyłem z 3ha wieczorkiem wiecej nie dałem rady bo kumpel po rope przyjechł a jutroi pewnie skosze połozyć z 4ha jeszczesmile.gif teraz tylko pogoda no koniec zostanie około 5ha do zebrania jak bedzie super pogoda to do środy bym sie wyrobiłbiggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja resztę w sobotę miałem skosić ale na pon i wtorek takie deszcze mówią więc nie wiem czy czekać czy kosić... jeszcze się zastanowię


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

nam jeszcze została połowa do skoszenia;)

Wacek21 chyba jednak nie wyjechałeś bo zaczęło padać przynajmniej u mnie:(

 

No dokładnie, zaczelo padac a zapowiadało sie tak ladnie, dopiero wczoraj obaliłem kolejne 2 łaki ale znowu od jutra głosza deszcz<_< Chociaz juz nie wiadomo kto w prognozie mowi prawde a kto klamie ...


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No dokładnie nie wiadomo. Ja tam jutro kosze, zostało mi 1,70ha o ile z tego wyjadę cało bo teraz ciągle pada od ok 8 wieczorem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Dwa dni temu zebrałem 12 bel siana i 74 sianokiszonki, jeszcze 2 ha pójdzie pod nóż ale to już na sianko jak będzie pogoda angry.gif


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Właśnie pogoda. Miałem dziś kosić a po ulewie(padało do 6 rano) 2/3 łąki jest w wodzie po łydki. Wątpię czy na poniedziałek da rade wjechać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Mi zostało jeszcze ze 3ha na siano z tego na 1ha woda stoi no i nie wiem czy bedzie pogoda ;( A tak to ważniejsze zebrane. Ok 180 balotów sianokiszonki, pryzma kiszonki z ok 8ha i ze 40 balotów siana ;)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja sobie elegancko rozzucilem trawe z pokosow a tu od wczoraj pada ;) jak nie przestanie padac do srody to trawa znowu pojdzie jako nawoz... :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

zbalotowałem dziaisj 14 balotów tylko 14 bo mi łańcuch pękł w prasie ten głównyangry.gif dobre 0,5ha lezy w lusach a jeszcze z 5 czeka na koszenie... mało tego jak isę presa popsuła to wzielismy to co było na łące i rozładowywaliśmy to do stodoły ładnie nabiłem balota podjezdzam do drzwi ale nie wjezdzam bo szmutek się ciągnał po ziemi chcac do przywiazać musiałęm opuscic podnośnik no i opuscłem alee nie było to płynne bo się rozdzielacz zaciął i w pewnym momencie puscił ale tylko do połowy iii no stało się podnośnik w 3011 pękł mało tego rozerwało otwory śrub w plecakuangry.gif ma moze ktoś podnośnk do 3011 samą płytę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Koledzy a co powiecie na belowanie pierwszego pokosu na sianokiszonki w deszcz lub po deszczu?? :) co z tym będzie?? :D Ja jak trzeci pokos jak robię to woda leje się z prasy i w zimę po rozerznięciu folii zlatuje jeszcze dużoo... i jest super :) Mam w domu już 250szt. a 25ha czeka na koszenie a pogoda nie pozwala ;) ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja miałem dziś resztę skosić ale wcześniej zacząłem wozić luźne siano z "mokrych" łąk no i zapadałem się z pustym ciągnikiem, przyczepę wyciągałem długa linka i zrezygnowałem z koszenia. I parę fotek:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e477aa7fa2a93d5d.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b3d5a97c1b8c359e.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a064b672b86f2de4.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/050f5f11f00ec430.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/96bae769618784bc.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4c8efc1946ae9ce8.html


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

A ja mam równiutko 100 sianokiszonki i 90 siana. I to już u mnie po sianokosach. ;)


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj