Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Case
kobra89    71

No ja wczoraj 2 ha skosilem gdzie dało się wjechac, bo ledwo ucielkismy z bagna :), jutro jeszcze jakies 3 ha, i licze na poniedizalek jak ściągnie wode to kosze wszystko z 10ha na raz,


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

My w tym sezonie zebraliśmy 155 bel sianokiszonki i 22siana średniej jakości, dziś wykosiliśmy wszystkie kawałki na które da się wjechać i pracować bez niszczenia łąki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No ja dziś już kulkuje cześc i pod wieczor jade koisc dalej.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

no kobra to beluj, bo burze idą do naszego regionu i chyba będzie padać przez najbliższe 3dni.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas siano pod deszczach ale zebrane. :) Nie wiem ile dokładnie było, ale pewnie jedna nie pełna przyczepa. :) Na jakiś czas maciorom starczy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

witam  :) szybka zmiana planów :) 2ha juz lezy nawet przewrócone :) jutro ma być upał i w pojutrze myślę ze w piatek pod wieczór bedę balotował a najpózniej w sobote :)a tylko 2ha pokosiłem bo chciałem sprawdzić jak maszyny działają tzn przetząsacz i prasa i przetzasacz super 30 min roboty na 2ha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

Witam, my w tym roku już zebraliśmy 1 pokos i się zastanawiam jak długo ma się zakiszacz w belach ??

 

Mam również takie pytanie, na kiszonkę z jęczmienia z peluchą jako gps w belach to kiedy to na polu ciąc jak się kłosy jęczmiena pojawią czy jak już jest liść flagowy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folenka    29

U mnie też prawie całe pierwsze koszenie zakończone, wyszło 160 bel sianokiszonki, 22 siana i 3 przyczepy siana luzem. Zostało kawałek łąki na siano, ale to po weekendzie dopiero. Wszystko zebrane przy pogodnym niebie, w tym roku się pofarciło, bo w zeszłym wszystko zmokło i to nie raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

W dzień grzeje, aż nie idzie wytrzymać, a po południu burza i tak prawie codziennie. Skosiłem na szczęście tylko 60a, schnie i zalewa angry.gif


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A u mnie jutro 1 ha do sprasowania, 0,8 ha dziś skoszone jutro chciałem skosić resztę a ojciec że nie.. a wkurza mnie takie zbieranie małej ilości pola co 2-3 dni...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja wczorja jakoś przepłynołem po torfach jako pierwszy i nie było tak tragicznie :), no już w domu mam z 8ha kaszanki (luks).


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

no wczoraqj ściągłem 2ha 19 belek wyszło ale cos mi się wydaje ze cięzkie byłobiggrin.gif zetorek 3011 szpila na tył około 1,5m i ledwo co niektóre podnoił a przód w górze przy najmniejszym ruszeniu do przodu. jak myślicie ile mogą wazyc te baloty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@kobra89-eee tam-widocznie słabe masz torfy :)-ja co prawda mam pokoszone ale ludzie w okolicy jeszcze nawozów nie posieli :)-w ubiegłą niedzielę topiłem się jakieś 40 do 50 razy :) przy zwożeniu bel...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U mnie poszło juz około 3ha łak zebrane tez troche kostek siana, po niedzieli kosimy dalej puki pogoda jest :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

Ja mam zebrane 3 ha, skoszone 9 ha a pozostało jeszcze 38 ha do koszenia, czesc na siano czesć na kiszonke. Juz mam kiszonki 64 beloty tegoroczne, a trzeba około 400 kiszonki i siana 500 sztuk.


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Popieram @jaro. Słabe te torfy, wczoraj pojechałem kosić dalej to tylko melioracje kołami na głębokość łydek, kolan zrobiłem :) Ale teraz może przynajmniej szybciej obeschnie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

ja zaczynam kosić w tym tygodniu- o ile znów pogoda nie pokrzyżuje planów :) jak do tej pory nie było szans wjechać na łąkę :) wszystko pójdzie w pryzmę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

My wczoraj skosiliśmy resztki jeśli pogoda pozwoli to przez najbliższe dwa dni zbiorę i będzie po sianokosach, co prawda został mi kawałek co zawsze jest ok 5 beli, ale tam nie próbuje wiecheć nawet najwyżej wykosi się z kolejnym pokosem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Dla mnie jeszcze polowa zostala do koszenia ale w tym tyg juz zakoncze.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad9922    0

My skosiliśmy 16 ha w czwartek tydzień temu a w sobotę zrobiliśmy to w pryzmę . W pon skosiliśmy 5 ha i zrobiliśmy to w wtorek w belki.A w czwartek skosiliśmy 7 ha i zrobiliśmy to w kostki :)


Moja stajnia Ursus 1012 i c355

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

W sobote jeden gościu na wsi zbieral już drugi pokos :)


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Moje sianko leży 8 dni na polu i zaraz zacznie gnić angry.gif

Jutro ja albo ojciec, będziemy kosić 5ha na sianokiszonkę i jak nie będzie pogody to i tą trawę co niby jest przeznaczona na siano pójdzie na sianokiszonkę wink.gif

 

A u mnie jutro 1 ha do sprasowania, 0,8 ha dziś skoszone jutro chciałem skosić resztę a ojciec że nie.. a wkurza mnie takie zbieranie małej ilości pola co 2-3 dni...

To ja mam tak samo z moim ojcem unsure.gif


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj