Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
milanreal1    319

Dziś po oględzinach stwierdziłem że za tydzień można by kosić, tylko sek w tym że na łąkach jest więcej wody jak trawy :rolleyes:


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niestety po zimie wymokło i było tylko 9 bel :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja narazie leze i placze, siano sie konczy, ciagle pada nie da sie z traktorem wjechac na lakae, pszenica nie opryskana, jare jeszcze tez nie chwasty rosna powodz przeszla wogule makabra ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m11031993    3

W sobotę skoszone 2ha i dzisiaj 3 ha skoszone przy dobrej pogodzie w środę się zbierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

My mieliśmy jutro skosić pierwsze kawałki ale jak na razie pada, jeśli jutro pogoda dopisze a sprawdzałem prognozę i na najbliższe dwa dni ma być ok, to jutro ruszamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polek1919    5

Ja też jutro ruszam w łąki bo mają być dwa dni pogody to może się uda zebrać na kiszonkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest dużo wody jeszcze na łąkach, a już mi się sianokiszonka skończyła, więc muszę ruszać niedługo w łąki, bo nie będę miał z czego robić tmr-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

w moim rejonie to nie mam pojecia kiedy sie wejdzie w laki ,rzeka ochnia(lewy doplyw bzury) calkowicie sie rozlala i laki sa zalane ze hej;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polek1919    5

Jeżeli robisz kiszonkę na pryzmę to będzie dobra tylko że to jest o szerokości 6 metrów to pryzma musi być wąska. Jak chcesz szerszą pryzmę to weź taką 8 metrową lub 10 metrową. Musisz kupować według potrzeb .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1

chcialem kupic cala roolke od razu a nie moglem znales rolki o mniejszych rozmiarach co prawda u mnie w okolicy mozna kupic na m2 koszt to chyba 35zł za metr bialo czarnej i 26zł za czwarna cos takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przy16stce    0

U nas panowie pasakra ;):) :) Odra tak sie dzwigała ze rano była prawie na łąkach i był wybór albo to zostawić i naniesie na to bagna, ziemi i marasu itd albo skosić i liczyć ze woda na tyle się podniesie ze to weźmie bo zaznaczam 80% łąk mamy między wałem a odrą. i tak od rana latał sobie Deutz z Pottingerem, skosił bagatela 15 ha (tyle zdążył do południa) i juz wszystka trawa pojechała z prądem i na łąkach jest teraz mieżyliśmi 1.3m wody. 10 ha co wogóle nie zaczeliśmy jest też pod wodą w sumie 25 ha :(:) :) ogólnie zostało nam jakieś 7 ha we wsi gdzie woda nie wejdzie. MASAKRA... Z czego się to wykarmi w tym roku to niewiem

 

A ja mam pod Olsztynem 30 ha łąki do skoszenia, a siana nie potrzebuję.Jak to zorganizować,żeby sie nie zmarnowało nie wiem.Co roku jest ten problem, tu nikt nie potrzebuje siana


Grażyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folenka    29

Głupio pisać patrząc na post PioterKolo, że u nas trawa po pas...

Kosimy po niedzieli jak pogoda będzie sprzyjać, 3/4 na sianokiszonkę w bele, reszta na siano jak się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrabSystem    6

Pragnę pocieszyć wszystkich zmartwionych z powodu niesprzyjającej pogody do zbioru traw (siana), pogoda w końcu się poprawi. Z tym że mi to i tak nie pomoże bo aktualnie na łąkach mamy jakiś 8 metrów wody, "niech żyją tereny zalewowe, Poznań jest bezpieczny''.


Zawalając planowanie, planujesz zawalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1

witam dzisaj mam zamiar kosić trawę na kiszonke jak myślicie 2 dni pogody wystarczy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Na kiszonke wystarczy, na siano-kiszonke 2 dni to za mało. Za dużo wilgoci, słabo schnie!!!


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

To zależy czym tniesz jak z kondycjonerem to od biedy styknie, jak bez to już gorzej.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

Witam... Ja jutro ruszam w łąki mam nadzieje że uda mi się to zebrać...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1

tzw skosilem o 10 i teraz przekrabimy sianko pod wieczor tez i nastepnego dnia kolo godziny 13 bedziemy zbierac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1

witam dzisaj skosilem troche lonek na sianokiszonke i ladnie dzis owiednla ale teraz pada troche jezeli troche zmoknie to nic sie nie stanie ??? a jutro chcial bym walic w pryzme ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Ja dzisiaj po południu powaliłem na dwóch łąkach po kawałku tam gdzie sucho, łącznie ze 3.5ha. Zaraz było rozbite z pokosów i jak nie dopada to jutro jestem zmuszony robić baloty i kosze następne żeby w niedziele znowu balikować ;) Troche lipa na łąkach bo woda miejscami do kostek, a nawet tam co kosiłem to też mokro :[ Chyba w tym roku w pryzme przyczepą nic nie zwioze tylko po kawałku trza bedzie "kraść" prasą :)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
    • Przez MaciusN95
      Witam, 
      mam problem z sitowiem na łące są to łąki w większości stare ponad 20 letnie jest z nich robione siano i po zimie zauważyłem, że jest dużo sitowia ktoś wie jak to zlikwidować ?
    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj