Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Case
bodzio1108    181

U mnie 2 pokos reszta stoi, znaczy leży bo sie pokładła. Trawa stara, a niema pogody znowu żeby sprzątnąć, już minimum tydzień temu powinno być zebrane. W sobote ok 21 przeszła burza z ogromną wichurą że mieszanki sie pochyliły, przenżyto u mnie leży prawie całkowicie jakby walcem przejechał niewiem jak to sie skosi. A o QQ już nie wspomne :huh:

Na ok 7ha to poprzechylana całkowicie, jak miała 2,7 to teraz ma ze 2,3-2,4. I dużo też leży połamanych przy ziemi. Jak jeszcze raz coś takiego przejdzie to QQ pod pług. Na pozostałych 3ha jest w miare ok bo mniejsza. To dlatego że zarąbiście szybko rosła a nie zdążyła sie łodyga ztwardnieć i zielona, mokra i ciężka i wiatr powiał i sie poddała :rolleyes:


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

to piękna QQ moja ma z 2,10 i to nie na całym polu ale 5-6 klasa ziemi drugi pokos rozpoczęty 20 belek zebranych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Wycieliśmy dzisiaj hektar 3 pokosu, jurto kosimy jeszcze 4 :rolleyes:


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

4 ha trzeciego pokosu :rolleyes:


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

ja jeszcze drugiego nie kosilem i nie predko to zrobie jeszcze kilka tyg zanim urosnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

ja dziś zacząłem 2 pokos ale tylko z koniczyny, a tak na lakach to jeszcze z 2 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalekpum    0

u mnie 6 ha lezy 1 pokos do zebrania od 1,5 miesiaca i ni emoge wlezc zebrac i lipa tylko 3 ha zebrane a na drugi pokos to nie wiem kiedy bede kosic o 3 nie wspominam bo go nie bedzie


witam jesli komus trzeba niech da znać mogę sprzedać produkty ekologiczne lub nawiązać wspołprace na dluzsza i krotsza mete z tym towarem
kupie zaś pola w cenie do 5,500 zł/ha nawet i ugory
szukam inwestora do wykupienia dzialki i zalozenia cpn bar wulkanizacja oplaci sie na tym terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

ja swoje ładnie sprzątnąłem 2 razy. i teraz czekam na 3 koszenie. ;]


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

No nizszych łąkach u mnie dopiero połozyli i zebrali 1 pokos a n an tych wyzszych juz 2 leca od dzis :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Ja dzisiaj właśnie wykosiłem resztę drugiego i zacząłem już trzeci, choć jeszcze na jednym dołku pierwszy stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

wszystko ta pogoda. :D bo takto by się łade posprzątało :)


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbi10495    0

Witam w temacie ;) Na kiedy planujecie rozpoczęcie sianokosów 2010 i jak będziecie je zbierać(bele,pryzma,kostka,itp jaka ilość)czy to dobry plon,w tym roku chociaż mokry i w niektóre miejsca nie można wiechać ale w te które mogłem i dałem nawóz to trawa bardzo ładna,ja zawsze trawę koszę bardzo młodą wtedy lepiej jest pobierana przez zwierzęta w tamtym roku kosiłem przed 15 maja miałem prawie wszystko wykoszone.


2812=Power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

no chyba jeszcze troche za szybko zeby cos mowic o sianokosach. jeszcze co najmniej miesiac trzeba poczekac. ja planuje sianokosy na poczatek czerwca, ale krowy na pastwisko wypuszcze juz w maju, bo trawa jest juz ladna tam gdzie dalem gnojowke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Trawa trawa trawa a nie lepiej lucerna lucerna lucerna , jest o wiele lepsza od trawy jedyny minus to taki że nie wszędzie urośnie i nie bardzo sie nadaje na wypasanie ;) ja to chyba 1 pokos sieczkarnią zrobie a następne prasą , no chyba że pogoda będzie taka jak w tamtym roku top będe tak kradł* prasą po hektarze przed deszczem.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt070    0

My zamierzamy zacząć pod koniec maja, zależy jaka trawa będzie. Przeważnie robimy baloty , około 120 balotów rocznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Czerwiec i lipiec bedzie mokry z tego co czytałem, bo wiosna jest bardzo sucha, zreszta tak samo jak w ubieglym roku to bedzie wygladalo.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

wiosna narazie nie jest sucha dopiero co przestało padać... ja sianokosy pewnie jak zwykle koniec maja początek czerwca (łąki torfowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorturbo    10

u nas planujemy na koniec maja poczatek czerwca :) to sie jeszcze zobaczy ;) zbieramy prasa, chodz byly plany nad zakupem przyczepy samozbierajacej :) rocznie robimy ok 300-350 balotow :)


SPRZEDAM Kombajn Bizon Z-056 tanio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Ja lucerny i koniczyny to tradycyjnie przed 15 maja. ;) A trawy szczególnie na torfie to pod koniec maja początek czerwca.lucerny i koniczyny w bele wszystkie pokosy około 700 bel natomiast z 10ha traw bedzie robiona w paczki.


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja co roku zwijałem 280 siana i 50-70 sianokiszonki. W tym roku bedzie 150 w foli i jakies 300 siana. Zapewne polowe siana bede sprzedawal.

Ja dopiero po 1 czerwca bede myślał wjechac na łaki, bo dopiero co woda schodzi.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

u nas juz jest bardzo sucho :) deszcz by sie przydal, bo od ponad tygodnia nie padalo a na wiosne deszczu potrzeba ;) jak dla mnie to moze jeden dzien padac deszcz i jeden slonce i tak na zmiane, az do czerwca :) wtedy plony traw by bylo bardzo duze, nie wspominajac jak by zboza i kukurydza rosly...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zdziwiłem się gdy zobaczyłem ten temat. Wczoraj co ledwo na łąki z nawozem wjechałem(na torfie, omijałem niektóre miejsca bo się zapadał). Ale myślę że na początku czerwca będzie trzeba kosić.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez PolandOnion
      Już końcówka marca więc coś trzeba wreszcie zasiać. Miała być jednoroczna typu futtertrio ale boje się wtopy że pieniądze pójdą a cały ch.. zbiore. Paszy wiadomo zawsze mało więc to kolejny powód że nie chce wtopy. I Teraz pytanie, iść w ta jednoroczna czy siać teraz lucernę ? Wiem że lucerne sieje się sierpień/wrzesień, na wiosnę niby też można ale będzie z tego jakiś sensowny plon w tym roku ? Klasa gleby 4, porządnie zwapnowane w tamtym roku, obornika też idzie zawsze ponad miarę. Wcześniej kilka lat rosła tam kukurydza na kiszonkę.
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez niudizajn
      Witam.
      Mam zamiar zasiać mieszankę traw na dwu-letnie użytkowanie na polu ornym.
      Bardzo bym prosił o wszelkie info dotyczące sprawy. Dodam tylko , że jest to stanowisko po pszenicy , mam zamiar wywieźć tam "trochę" obornika na wiosnę i zasiać.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o tym poplonie?
       

       
      W filmie mówią żeby zasiać ją w sierpniu/wrześniu,skosić wiosna przyszłego roku i zaraz po skoszeniu zasiać kukurydze a czy sprawdziłaby się żeby użytkować ją cały rok jak zwykłą łąke i dopiero zaorać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj