Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
juzio    0

ja miałem kosic drugi pokos we wtorek ale ciagle pada moze uda sie w tum tygodniu skosic na sianokiszonke jest okolo 18 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja miałem ciąć we tym tygodniu 2 pokos ale chyba sie wstrzymam z tydzień. Nie ciekawa pogoda jest....


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

ja jeszcze pierwszego nie skończyłem na dołkach mokro że wjechać nie idzie bo zaraz koleiny skosiłem te górki co dało rade i jak na razie to tylko to zwiozłem a tak to czekam na lepszą pogodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Można powiedzieć ja dziś skończyłem 1 pokos. Ale co z tego jak siano było mokre, dostało 2 razy deszcz dziś i d*pa nie siano. Ja nie chciałem prasować ale z uporem ojca nikt nigdy jeszcze nie wygrał....

Tak praktycznie to zostało mi jeszcze ok 30ar do ścięcia ale tam trzeba ze 2 tyg suszy żeby wjechać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No dla mnie jeszcze 3 hektary czekaja do koszenia i pewnie dzis upadna. Jak narazie to z sianokosami jakos idzie, uzbieralem juz 120 kulek wiec nie jest tak zle jak sie spodziewalem.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja jeszcze mam 4 ha do koszenia z pierwszego pokosu moze po zniwach zaczne drugi pokos <_<


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Nam dzisiaj udało się zrobić 25 belek świeżutkiego, suchutkiego sianka <_<

jak pogoda dopisze to w czwartek lub piątek zrobimy kolejne 25 belek :P


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Ja dzisiaj powaliłem 5ha drugiego pokosu. Ze 3ha na siano i ze 2 w baliki. Trawa wielka, gęsta i powalona, pokosy to prawie są jeszcze raz takie, a przynajmniej sie takie zdają. Ala trawa na tych łąkach już stara jest (koszone w maju), powinna być minimum z tydzień temu koszona albo wcześniej. Planowałem w zeszła sobote skosić i poniedziałek zbalikować, ale miał być deszcz! A w sumie to pogoda była piękna, dopiero w środe zaczeło se popadywać.

Jeszcze mi 1,5ha pierwszego zostało do skoszenia i chyba jutro skosze bo mówią piękną pogode do soboty, ale czy bedzie?? 1ha mi został siana zgnitego wywieźć na kupe tylko niewiem czy uda sie już tam wjechać <_<

Tego deszcze już wystarczy bo jak w żniwa ma tak być to niewiem jak to bedzie. To samo z QQ, ładna jest, ale w miejscach gdzie mokszej czy w bruzdach jest mniejsza i żółtawa sie robi. Dzisiaj jak sie przyglądałem to zauważyłem że gdzie niegdzie na łodygach zaczyna rosnąć chyba głownia, jak tak bedzie to tego dziadostwa bedzie od groma.

W sobote objeździłem troche pól w okolicy i jak pojechałem do znajomego to sie przeraziłem. On zawsze ma QQ ładne, jak jest sucho to ma najlepsze bo pola ma dość wilgotne. A teraz QQ u niego jest w największych miejscach na maxa 50cm i cała żółta i tam gdzie jest jeszcze mniejsza (gdzie niżej, bruzdy itp) to ma może ze 30cm i jest czerwona. Jak w momencie sie nie zrobi gorąco i bez deszczu to wszystko to QQ jest do zaorania, przeszło 30ha!! :P


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

No to juz pierwszy pokos mam skoszony zostalo tylko zebrac i czekac na zniwa <_< Dzisiaj musze w tym kopac od rana zeby jutro to zwiezc bo juz w srode w nocy zapowiadaja burze :P


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No ja dzis wyruszam skosic ostatnie 3 h, z 1 pokosu i koniec jak narazie;D


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

co roku o tej porze miałem 1 pokos za sobą a w tym roku siano tylko z ugorów zebrane 5 przyczep siana i 100 balotów sianokiszonki . Na łąkach mam 15 ha do skoszenia jeżdze co pare dni i patrzę czy woda schodzi jak tak dalej co pare dni będzie padac to prędzej żniwa będę mial jak siano ;/

Nigdy takich problemów ze zbiorem trawki nie miałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas też jest cieżko trawe zebrać połowa wsi nie skosiła jeszcze pierwszego pokosu i raczej prędko nie skoszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

U nas to samo. Sąsiad wczoraj skosił, ja miałem kosić dzisiaj od rana. Piękna pogoda, dużo słońca, troszeczkę chmur. Ledwo zdążyłem na łąkę wjechać, a tu patrze, że czarne chmury z zachodu nadciągają. Nawet nie zacząłem kosić, tylko od razu zjechałem do domu i zaraz zaczęło lać jak z cebra. Nie wiem czy w ogóle w tym roku uda nam się cokolwiek zebrać ;/ Jak na razie, to czarno to widzę...


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

U nas 4ha drugiego pokosu schnie na siano resztę krówki zjadły, jak na razie nie pada już 4 dzień, jak się to utrzyma to do niedzieli powinno być zebrane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

ja wczoraj zakończyłem 1 pokos i powiem Wam szczerze, że udało mi się zebrać pięknego sianka i ładnej sianokiszonki tak, że nie jest źle <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

ja dalej czekam na drugi pokos....zapowiada sie bardzo optymistycznie byle by byla pogoda zeby to ususzyc

<_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakiś ponad Miesiąc Temu Niedaleko mnie skosił Gościu łąkę a miał jej 13ha a później padało prawie cały czas nie było co z tym zrobić i wszystko zaczęło gnić. Biedny Gospodarz wszystko popalił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj