Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Case
dawidg2    31

ja z wujem dziś część siana zwieżliśmy u niego a jutro resztę tylko strasznie kiepskie to siano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Ja mam jutro zamiar wykosić ostatnie kawałki 1 pokosu,jak pogoda pozwoli to po niedzieli będzie koniec :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

U mnie wczoraj była kolejna burza z ulewą :D Na większości łąk stoi woda, albo jednolite jezioro, albo tak że nie widać bo troche niżej niż trawa, ale i tak zalane. Tam gdzie 'siano' schnie to połową łąki woda stoi, a drugą połową żle nie jest i spróbujemy to jeszcze jakoś ususzyć i może w niedziele by sie to pół zebrało, a reszta to niewiem. Łaki które pierwsze były zbierane w maju to już trawa miejscami większ niż pierwszy pokos i w większości położona. Jak pogoda po niedzieli bedzie to 2,5ha bede kosił i w baliki i jak sie uda to następne 3ha też w baliki i zara potem z 8ha w pryzme. No chyba że przyjdzie jakaś super pogoda to sie w siano ususzy parenaście ha. Niby jutro i w niedziele ma być pogoda, gdyby nie to 'siano' to te 2,5ha bym skosił dzisiaj lub jutro rano i na niedziele w baliki. A tak to sie nie wyrobie, a na poniedziałek deszcz mówią. Tylko że tą pogode to codziennie inną mówią :)

Zboża już sporo leżą, ale tylko w większości u mnie. Takich mieszanek to już dawno nie było, żeby tylko tak dotrwały do żniw to jakąś tone się umłuci i pare kostek słomy bedzie :):) To samo z QQ żeby też tak dotrzymała i żeby dziki nie zaczęły wojować to też pare przyczep sie nakosi :):)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Daj wszystko w pryzmę.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Też bym tak chciał i to by było najlepsze wyjście bo tanio i szybko tylko że naprawde niemam miejsca już na pryzmy. Jedyne co mi sie zwolni to po QQ na koniec tygodnia, ale tam to może zmieszcze te 8ha a może nie. Teraz to już mam tak ciasno że z maszynami sie pomieścić nie moge bo działke mam małom, a przez tą pogode musiałem z pierwszego pokosu zrobić w 4 pryzmy tak pogoda przeszkadzała. I pozatym mam jedną kiszonke z żyta nie ruszaną, jedną z QQ nie ruszaną, jedną z owsa z poplonów otwartą i jedną z QQ się kończy i jeszcze ze 30balików z przed dwóch lat które są zgnite, a niema czasu ich wywieść. Zaryzykuje i zrobie te kilka ha w baliki bo w tamtym roku zrobiłem z 50 z potrawu i teraz wiosną poszły i były dobre więc może sie i w tym udadzą. I baliki to w każdą dziure po kilka po upycham.

QQ bede musiał na polu robić.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Wczoraj skosilem 2 ha lak dzisiaj to przewroce jak nie bedzie padac do poniedzialku to zdaze wysuszyc conieco :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitekk    61

@bodzio1108 jak nie masz miejsca na podwórku to może masz gdzieś blisko gospodarstwa jakąś łąke zawsze na niej możesz zrobić pryzme a później tylko dowoźić pasze do karmienia

 

ps. u mnie bierzemy dziś ostatnie 2,5 ha siana robota szybko pójdzie (o ile nic sie nie popsuje :D) bo wszystko idzie w bele.

 

W tym roku to prawdziwy cyrk z tymi sianokosami jak nie deszcz to nie można na łąke wjechać...ojciec się zachwala ile siana jest ale ja mu mówie co z tego jak ono już stare jest i jego jakość mówi sama za siebie. Mam nadzieje, że kolejne pokosy będą pomylśne w zbiorze chociażby dlatego, że będzie to już sama sianokiszonka.


"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

ladna pogoda wiec jechac przekopac siano i dzisiaj zebrac....nie ma tego duzo bo tylko 1.5 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No piekna pogoda BYLA z rana, pograbilem sianko a tu z nienacka wpierdzielił deszcz.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

No u mnie też pogoda ładna była i roztrzepałem siano i zaczeło z nienacka padać i lipa. Ale w sumie dużo nie popadało, ale wątpie żeby jutro sie dało zebrać.

 

@pitekk Mógłbym na łące, ale najbliższą mam kilometr od domu także dałoby rade. Tylko że dziki są wszędzie i musiałbym to niewiem jak ogrodzić żeby nie weszły, u znajomych w tamtym roku pryzmy z QQ koło domu porozwalały.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

U mnie właśnie sieć słoneczko po deszczu :D Znajomemu pewno siano zmokło :) A wiem ze grabił do zbierania :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitekk    61

@bodzio1108 z tymi dzikami to zawsze problemy...mi się już dobierały do zimniaków. Jesli płot to musiałby być konkretny, żeby zwierzyna go nie przewróciła. Z tymi belami to jednak lepszy pomysł z tego względu, że wszystkie bele będą na miejscu i nie będzie problemu z dowozem. Sam dowóz bywa uciążliwy wiem sam po sobie jak trzeba przywoźić bele z drugiego końca wsi.


"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

No ja dzisiaj ruszyłem z drugim pokosem 2 ha skoszone trawa ładna ale lucerna jeszcze ładniejsza:)


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

pierwszy pokos zebrany...na szczescie....za dwa tyg moze drugi jak dobrze sie gnojowy nawali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Ja dzisiaj miałem belować 2 ha drugiego pokosu na sianokiszonkę ale ostatnio ładna pogoda to poczekamy, może w poniedziałek uschnie na sianko :D


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

No ja dzisiaj byłem nakosić krową z drugiego pokosu to mówie szczerze że pokosy naprawde o wiele grubsze niż z pierwszego, a miejscami gdzie wyżej i było przypalone i małe to teraz jest ze trzy razy takie. Po niedzieli biore sie i kosze i w baliki. Na jednej łące takiej troche jakby podchodzącej pod torf wiosną siałem na nowo trawe z owsem i już jakiś czas to kosimy i przywozimy krową i jeszcze jutro i by było wykoszone. Ale od wczoraj połowa łąki w wodzie stoi. To za sprawą tego że kilka km ode mnie jest zbudowany wieelki zbiornik do którego schodzi woda opadowa z miasta pabianic i jak sie tej wody po deszczach nazbierało to otworzyli zasówe i rowem se kilka km płynie aż do takiego większego kanału i potem wpływa do rzeki Grabi. Płynąc tym rowem tam gdzie niżej niemogło sie już tym rowem pomieścić i powylewało na łąki i zato tak mi zalało tą łąke od strony tego rowu. Jeszcze był jeden pokos przed tym skoszony i niezebrany to dpłynął w siną dal. Teraz niewiem jak to skosze. Na łace pod tą wodą to glizdy sie wiją takie nawet na 30cm i grube jak palec.

I tak niemam źle bo u niektórych siano tak pływa bądź popłyneło :D

 

@pitekk z tymi dzikami to niemam słów. Łąki większość poryte, QQ albo ziarno wybiorą albo potem wywracają i kolby żrą u kumpla chyba z 80arów kartofli wybrały teraz, było nawet w tv wczoraj o tym. W tamtym roku u dwóch znajomych pryzmy z QQ koło domów porozrywały, jednego sytuacja nawet w tamtym roku byla w poradniku rolniczym opisana. Najgorsze jest to że koło łowieckie se żarty robi, bo szkody oceniają tak że nawet ledwo na ziarno starcza, a gdzie paliwo, robota, sprzęt?? Łąka podsiana po dzikach i tak nie jest taka jak być powinna. Koledze za te pyrki to mu wycenili że chyba nawet za sadzeniaki sie nie wróci i to samo było z QQ. Jak ja np z jakiegoś pola miałem strate 5 przyczep pociętej QQ a dostałem sto złotych to ile miałem zato kupić paszy?? Oni liczą za materiał siewny, a co z tego że plon był prawie do zbioru i wart był kilka, kilka razy więcej?? Jak tyle tego dziadostwa napuścili i takie szkody robią to niech chociarz oceniają normalnie żeby można było za to kupić równowartość tej paszy co by była z danego obszaru. Co mi z tego że dostane to niby odszkodowanie jak ja sieje, kase wydaje i ciężko pracuje poto żeby mieć co krową dać anie żeby jakieś Ku*** sie pastwiły na mojeje własności!!! Rolnik dla innych ludzi jest zerem, całkowicie nieliczącym się śmieciem! Bo cene za jego towar wystawia ktoś i nic z tym zrobić nie może to nawet jak ktoś jemu zniszczy uprawy itp. to on sam se niemoże wycenić tylko jakieś patałachy se żarty robią. Jak ten rolnik by se w zamian pojechał do lasu i nacioł przyczepe drzewa to już by niemógł z trudem dać te sto złotych bo dla niego to tyle warte tylko bu mu cena zawołali że by z butów wypadł, albo jakieś sądy czy cóś. Ale sie rozpisałem, ale sie poniosłem!!

Już koniec OT :D


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Zgadzam się z tobą @bodzio1108 u mnie trawa z drugiego pokosu o wiele lepsza niż z pierwszego

Koło domu mam taki kawałek nie wiem ile tam jest chyba 40 ary, pierwszy pokos 4 belki- drugi 9 :D


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitekk    61

@bodzio1108 z tego co pamiętam to mój ojciec tylko raz ubiegał się o odszkodowanie za strarty poniesione w uprawie ziemniaka. Mieliśmy wtedy z 0.5 ha teraz sadzimy tylko dla siebie pare arów. Dziki wyryły nam z 90 % pola. Szkody oceniał nam koleś z koła łowieckiego z Sochaczewa. Za tyle latania dostaliśmy raptem 200 zł odzskodowania. Długo by to rozkmminiał ale jeśli przepisy nie zminią sie od górnie to my możemy tylko narzekać. Problem można rozwiązać tylko w jeden sposób wybić wszystkie ale to nigdy się nie stanie bo nikt z góry nie wyrazi na to zgody.

Po tym co piszesz wnioskuje, że u was dzika zwierzyna stanowi bardzi duży problem, robią wam bardzo duże szkody. Jak już wcześniej wspominałem u mnie w ostatnich 2-3 latach tak już nie szkodują(ale cały czas słysze, że komuś cos tam poryły :D) Moim zdaniem przydał by się jakaiś odstrzał może w jakis sposób odstraszy te zwierzaki. Bo tak co roku będzie to samo.

 

Zeby nie robic off toppic wczoraj zebrałem pogodne sianko. Jest jeszcze 1 ha nowo wysianej łąki ale rośnie owies i chyba wykosze go w żniwa a trawka zosanie


"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U mnie na wynajetych od tego roku lakach trawka po kostki skosi sie zeby II pokos byl tegi, wczoraj wozilismy pierwsze siano ale... nie do domu tylko na pola bo juz prawie wszystko zgnite to co suchsze tom sie zascieli krowom zeby mialy co jesc. Jutro jak nie popada to zbierze sie z 2 ha sianka :D i bedzie sie dalej kosic


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

ja tez mysle ze drugi pokos bedzie duzo lepszy od pierwszego....juz widac ze trawa doslownie z dnia na dzien jest coraz wieksza i jest gesta jak nigdy...jestem dobrej mysli tylko zeby byla pogoda a nie ze bedzie cyrk taki jak z pierwszym pokosem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukash0    2

wczoraj skosiłem pierwsza trawę ale pogoda nie za ciekawa to nawet nie rozrzucam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

W czwartek zebrałem 1,7 ha bardzo ładne siano tylko 1 ulewę dostało. W piątek się za koszenie reszty wziąłem to 1ha ledwo ledwo skosiłem, strasznie łąkę poryłem a na 2 łące to po 1 przejeździe zrezygnowałem ciągnik się topił nie było sensu dalszego koszenia.

 

Fotki kolein w galerii.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
    • Przez MaciusN95
      Witam, 
      mam problem z sitowiem na łące są to łąki w większości stare ponad 20 letnie jest z nich robione siano i po zimie zauważyłem, że jest dużo sitowia ktoś wie jak to zlikwidować ?
    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj