Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kobra89    71

No ja wczoraj juz mialem zbierac w kulki, tylko zajechalem do chaty to dal taki deszcz ze n apolnych lakach woda stoi;/


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

moze jutro jak wylezie slonce to skosi sie jeszcze 2ha bo dzis jeszcze woda stoi, musze starych namowic na sianokiszonke z tej I trawy jak myslicie lepiej zrobic z pierwszego czy z drugiego pokosu?? :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5211    0

Ja zaraz lece do sasiada belowac jakies 6ha drugiego pokosu i u mnie skoszone 1,5ha ale raczej dzisaj nie zdązymy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Wczoraj była pogoda piekna na siano, rano przegrabiłem, popołudniu podrzuciłem na cieniutkie wałki, dzisiaj byłoby do brania. Ale późnym wieczorem wczoraj przeszła bardzo potężna burza i mocno dolało.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

Mnie się jakoś udało 2 łąki wysuszyć przed tymi deszczami, ale tak tez na styk :D jeszcze jedna została i juz sie zastanawiałem czy nie kosić, ale dobrze ze wyszło ze jednak nie, bo ci co akurat skosili to im wszystkim teraz lezy siano na łące już mokre jak gnoj i tylko czarne..nic chyba tylko do spalenia :) Już pada ze 2 tygodnie bez przerwy to co sie dziwic..na drugą łąke pewnie też predko nie wjadę, bo tam bylo mokrzej, a teraz to wogóle wole nie myśleć co tam będzie :) Ale też wole jak trawa stoi, chociaż juz przerośnieta, niż by mi to miało zgnić całe :) Mam nadzieję że już przestanie tak padać bo ziemniakom już by do gnicia też duzo nie trzeba było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

a mi znowu pogoda pokrzyzowala plany....kopalem z sianie do poludnia a ok godziny 13 zaczela sie burza...nie padolo duzo ale tyle by zaklucic robote i wszytsko trzebabylo przerwac :):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500
byłem dzisiaj na lakach, myslałem że da rade coś skosić a tu po kostki wody i na dodatek droga nieprzejezdna :D

 

Jak byś był u mnie - identyko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

U nas dziś zrobilismy 20 belek z II pokosu, znaczy ja własciwie przyjechałem na koncówke belowania bo do szkoły trzeba było zajżeć po wyniki matury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Pojechałem dziśaj przewrucić kończyne a tam skoszonej już nie widać a młoda ma 25 cm ale jakość przwruciłem a pużniej deszcz zaczoł padać. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolek    0
Pojechałem dziśaj przewrucić kończyne a tam skoszonej już nie widać a młoda ma 25 cm ale jakość przwruciłem a pużniej deszcz zaczoł padać. :D

 

To zbierzesz 2 pokosy za jednym zamachem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukash0    2

u nas na razie wszystko stoi nikt nikt nie kosi tylko ci co pokosili jak było dwa dni pogody to teraz im to przerasta. ale naprawdę już by trzeba było zacząć kosić bo trawa tak gnije od dołu zgroza z ta pogodą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja się zastanawiałem czy przewrócić dziś siano po wczorajszej ulewie. Poszedłem na łąkę na górce na górze suche pod spodem mokre. Już miałem iść po ciągnik ale poszedłem na dołek. A tam wody do polowy łydek. Trochę wyniosłem tej trawy z tej wody ale mnie burza przegoniła. Ale nie padało na szczęście.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Dzis zajechalem skrecilem pierwsza i jak narazie jedna w tym roku kulke dla mlodziezy, Jade jutro wypozyczac agregat pradotworczy i bede wypompowywal wode z lak bo nawet nie mam jak wjechac i skosic nie mowie juz o zbieraniu. Dzieki Bogu zostalo mi zapasu 70 kulek z tamtego roku, zeby utrzymac stado musze w tym roku zwinac chociaz 100, cienko to widze. Trawy piekne i stare i nie ma jak wjechac:/


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

U mnie cały czas padało. Dopiero teraz po żadną pogodę nadają to dzierżawy pokosiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Ja zrobiłem kilka dni temu 91 belek sianokiszonki. Zostało mi zebrać coś koło 2 ha siana , dziś lekko popadało ale jutro wieczorem przy ładnej pogodzie się zbierze. Pozostanie mi czekać na 2 pokos :D


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papuszka23    1

ja już skończyłem


Szanujmy się jak bracia, liczmy się jak Żydzi...

Zdałem maturę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jakieś pytania- pisać na PW!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

u mnie to dziś dosyć mocno popadało i wczoraj też tak było. a trawa już 2 tygodnie leży. już chyba nic nie bedzie z niej tylko chyba będzie trzeba zebrać bo dość grubo jej jest i dusi świeżą trawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

jak narazie dwa dni nie padało, Jeszce z tydzień i będzie można na laki wjechać :D o ile nie dopada , jak pogoda się utrzyma to będę miał sianokosy połowa to gdzieś pierwszy pokos połowa druga pokos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor1992    0

Ja wczoraj skosiłem pierwsze 0,5 ha dzisiaj miałem kosić dalej ale nie zdążyłem z podwórka wyjechać a tu już lało :D


Zetor siła i tradycja na polskiej ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

ja jade dalej siano przewracac ....moze cos z tego wyjdzie...jak dobrze pojdzie to w piatek bedzie do brania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

trawa ktora skosilem 2 tyg temu nadaje sie tylko do scielenia pod krowy wczoraj bylem przewracac to siano z woda fruwalo po lace moze jak nie popada znowu to cos sie zbierze i jeszcze cos sie skosi bo dalej 1 pokos nie skonczony :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
    • Przez MaciusN95
      Witam, 
      mam problem z sitowiem na łące są to łąki w większości stare ponad 20 letnie jest z nich robione siano i po zimie zauważyłem, że jest dużo sitowia ktoś wie jak to zlikwidować ?
    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj