Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Case
pawel321654    0

kto już skończył to może się cieszyć bo zebrał nie zgniłą trawę i mu 2 pokos rośnie, gorzej ci co jeszcze nie kosili z tą pagodą to muszą sobie jeszcze poczekać, u nie 1,5 ha czeka na koszenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

ja mialem jutro spzratnac siano ale nic z tego nie bedzie bo dzisiaj pada a jutro powtorka z rozrywki wiec liiiiipaaaaa......siano juz od goru gnije od dolu plesnieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Ja wczoraj zebrałem i owinołem 54 bele drugiego pokosu

Wartościowo to jeszcze ten drugi pokos lepszy od pierwszego :D


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

to sie ciesz ze zebrales drugi pokos bo jest duza grupa rolnikow ktorzy pierwszego nie zebrali a jezeli juz to jest totalny gnoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

ci co zaczęli kosić trawę na początku maja, gdy pogoda była zrobili dobrze, ja też żałuje że nie skosiłem wcześniej, miałbym 2 razy mniej ale lepszego siana i sianokiszonki i bym teraz myślał nad drugim pokosem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No ja dzis dopiero wplynelem z kosiarka jakims codem, nie wiem jak ja to pozbieram bo 2 ha łąki pod wodą :D


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

No właśnie , ja pierwszy wykosiłem i zebrałem jeszcze przed deszczami

i teraz kilka dni nie pada to udało sie drugi zebrać


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

Moja kończyna 2 tygodnie leży chyba już całkiem zniła a miałem robić sianokiszonke ale nie wypaliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzio    0

u mnie na czesci drugiego pokosu jua krowy chodza a reszte jeszcze ze dwa tygodnie i bede kosił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Ja dzisiaj byłem rozbić z pokosów 2ha które były skoszone w czwartek i piątek. Pogoda dzisiaj na siano jako taka była i niby ma tak jeszcze po niedzieli być więc mam nadzieje że uda sie to 'siano' zebrać.

Drugi pokos za tydzień zamierzam już kosić dla krów do bezpośredniego skarmienia, a reszte tych łąk co były zebrane drugi pokos spokojnie z dwa tygodnie bede kosił, jak bedzie pogoda to w siano, a jak nie to najlepiej pryzma ale niemam na nią miejsca i chyba bedzie w baliki bo potraw mi sie udał w tamtym roku w balikach.

W mojej wsi i kilku okolicznych co mam łąki i co widziałem to tylko ja mam prawie posprzątane i kilka osób, a tak u reszty wszystko stoi, u większości 'gospodarzy' nic nie kosili.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzio    0

to beda mieli niezła pasze moga kosic i odrazu zbierac bo juz stare i wykłoszone :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No ja wczoraj sprzątnąłem 1 ha, w sobotę skosiłem 1,70 i na środę liczę skosić 1,30 i będzie spokój. Upały przyszły więc może szybko uschnie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho106    0

U mnie wykoszone tyle ile można bo mam jeszcze koło 3 ha nie koszonego pierwszego pokosu a na innych łąkach myśle że za dwa tygodnie będe robił 2 pokos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Ja zebrałem siano z 2,5ha, 0,25ha siana gnije, natomiast 3ha mam do suszenia, ale pogoda uniemożliwia mi koszenie trawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukash0    2

sory że tak zbaczam z tematu ale ma takie pytanie czy można owinąć suche zboże do foli??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

jak pogoda dopisze to jutro jade przekopac i moze w srode bedzie do brania....oby...bo jak zmoknie jeszcze raz to na plyte obornikowa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ale dziś u mnie był dzień. Z rana upalnie strasznie, karuzela poszła w ruch sianko pięknie przeschło, ok godz 14 pojechałem do wuja siano wozić i jak lunęło.... to na łąkach wody prawie do kolan...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Ja już zebrałem 2 ha drugiego pokosu. Ciężko było bo foliowanie kończyliśmy jak straszna burza była i pioruny waliły. Wczoraj byłem i już następne 3 ha nadają się do koszeni tylko nie można wjechać. A najgorsze jest to że 3 ha siana leży na łące i nadaje się już tylko do ścielenia, ale najpierw trzeba je zebrać i jeszcze 2 ha stoi bo nie można wjechać. Teraz ma być parę dni pogody to może uda się wszystko zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

U nas zaczęliśmy II pokos i trawa w nim o wiele lepsza niż ta z I. Ale niestety czekają jeszcze niekoszone 2ha na torfach z pierwszego pokosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

4ha z pierwszego pokosu lezało 3 tygodnie i wkońcu przerosła go młoda trawka - juz mi nie chce sie w tym grzebac zwłaszcza, że woda na łące stoi..

 

A co do drugiego pokosu to już 2ha ścięte i zapryzmowane...

 

 

A pogoda piękna od niedzieli (29-33*C)

 

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj