Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
WAL    1

my na szczęście wszystko już zebraliśmy, ale zwoziliśmy na 3 przyczepy Pottinger: Jumbo, Torro, Europrofi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

My wczoraj cudem zwieźliśmy 4ha, a zaczeliśmy około 15tej bo sie okazało że przyczepa nie sprawna, potem znowu nawaliła ale zdążyliśmy przed deszczem czyli do ok22, potem zaczeło lać. Przyczepa nawaliła za to że wcześniej było bardzo mokre, zielone wożone że aż sie woda wyciskała. Dzisiaj też tak mrzyło do popołudnia, ale udało sie zakryć. Do koszenia zostało jeszcze 3ha, chyba bede musiał w baloty zrobić, może sie udadzą. Jeszcze 1,5ha jest łąki sianej wiosną to bedzie krówką co przywozić nie długo. Pasowało by tą reszte zrobić, ale pogoda jest jaka jest, pozatym ludziom żeśmy na objecywali że zrobimy i tak sie to wszystko ciągnie jak krew z nosa pod górke. Mamy umówione ze 13ha w pryzme u ludzi i ze 7 w baloty. Jak by była pogoda to spokojnie w 3dni byśmy im porobili, a tak to sie zejdzie.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

My jeszcze ara nie zwieźliśmy,ale u mnie nikomu sie nie śpieszy.


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

no i tak to jest, cały czas w kratke ;) u nas ludzie w poniedziałek przetrząsali a we wtorek dolał taki deszcz że aż żal tego siana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

U nas jest juz w miare ale , no własnie - łąki sa tak woda nasiakniete ze nie da sie wjechac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U nas pogoda byla dzis laskawa, caly dzien swiecilo slonce przetrzasalismy trawe i juz niezle podsycha jutro tez ma byc cieplo ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

O ile w piatek jakiejś burzy nie nagoni to do soboty pogoda, dziś miaja tydzień jak skosiłem 6 ha a wszystko od spodu zielone w tym połowa na torfie pływa sobie może w sobote to zbeluje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Pieknie ususzone siano dzis mielismy zbierac a tu od 11 leje ;):) Juz dzisiaj wszystko jest w walkach mial przyjechac presowac a tu nic ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

my dzisiaj sprasowalismy ok 700 kostek i wszystko udalo sie zebrac a jak skonczylismy to za ok 4 min zaczelo padac ;P


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

My w środe do popołudnia zwieźliśmy u znajomego ze 3ha, potem brat pojechał do drugiego robić baloty to zeszło mu do 21ej i potem pojechaliśmy do następnego wozić w pryzme, miało być w nocy wożone, ale na łąkach taka mgła sie zrobiła i trawa wilgotna no i 'zleceniodawca' zarządził żeby zakończyć bo bedzie miał za mokre. Wczoraj rano pojechaliśmy ok w półdo 10tej i woziliśmy do 12tej i przywieźli młóto to z tym sie zeszło do jakiejś 13:30 i potem zwieźliśmy reszte. I dalej do następnego kolegi brat pojechał już wozić a ja jeszcze ubijałem, no i brat sie pierwszym przejazdem zakopał na łące i też sie zeszło no i przywiózł 4 przyczepy i sie przyczepa rozdupczyła tak że naprawa ze trzy dni zajmie. No i jutro bedziemy to u niego wozić na dwie małe zbierki bez noży, ale co poradzić? Żeby tylko nie padało, bo od środy pogoda była można powiedzieć że 'piękna' ale dzisiaj od rana sie chmurzyło aż po południu zaczeło se tak kropić. Byśmy wozili od rana ale trza było iść dzisiaj do szkoły po przerwie dwutygodniowej ;)

U mnie nadal 3ha stoi, chyba jutro skosze i jak bedzie pogoda to w poniedziałek sie w baliki zrobi


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A u mnie sąsiad zaryzykował 4 dni temu. Ściął na siano i nie pada. Jak jutro nie popada to zbierze bez deszczu. Bo u mnie od 4 dni niezła pogoda. Tylko co dziś obchmurzone było ale nie padało. A wczoraj zwoziłem u wuja siano, leżało ponad tydzień, ciężkie cholernie ale ważne że zebrane 5 ha a 32 przyczepy zarazem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

a mi sie dzisiaj udało z 2,5 hektara zwieść 26 beli sianokiszonki(150cm). ostatnie 5 to już w deszczu owijalismy. 2 hektary co na siano skosiłem dzisiaj trzeci raz zalało. szkoda że nie miałem wcześniej owijarki bo bym już dużo dalej a tak to jestem daleko z tyłu ale to chyba wszyscy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Dziś ruszam w sianokiszonke bo jest ok, ale siano lezy juz z tydzień i było 6 razy przewracane i jeszcze wczoraj w nie wlało ;) . Moze jutro uda się nam zebrać(ojciec jeździ prasą po ludziach a swojego nie mamy zebranego ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

U nas na razie o sianie nie ma co mażyć, pada co dzień i nikt jeszcze nie zrobił kostki siana, tylko sianokiszonka. Ja ostatnio owijałem do 1.30 ;) siedemdziesiąt bel a jak skończyliśmy to dopierdzielił taki deszcz że na pole wcale nie da się wjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

u mnie za kazdym razem kiedy chce zbierac to pada....trudno sie mowi....dalej czekamy na pogode-wystarczy jeden dzien i zebrane.pogoda w tym roku cos nie jest laskawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

u mnie wszyscy co mieli siano to zebrali wczoraj ale reszta nawet nie kosi a trawa juz przerosnięta straciła na wartosci i podobno jeszcze przerosnieta trawa moze zle wpłynąć na bydło nie wiem jak oni sobie porada a teraz pada od rana


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

u mnie też ładnie dzisiaj cały dzień jak jutro nie popada to w poniedziałek zwozimy u wuja siano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

to jeszcze zalezy jak zmoklo i czy bylo juz do konca wysuszone....jak bylo zupelelnie suche i do tego zbyt mocno nie zmoklo to jeden dzien suszenia i mozna brac bez problemu...tylko jest do tego potrzebna dobra pogoda minmum 25 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

U mnie sasiad zaczął już II pokos, choc ma jeszcze nie pokoszone łaki z pierwszego, ale to przez to, ze zostały mu te na torfach i tam predko nie wjedzie. A teraz kosi te co zebrał koło 14 maja, ładnie trawa odbiła, wyglada nawet lepiej jak ta z I pokosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

Moje siano leży juz 2 tygodnie... Młoda trawa przerasta... Dzisiaj ładna pogoda to może po południu przewrócę, ale raczej będzie deszcz..:D

 

 

Ach ten los rolnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Nam do trawy leje jak cholera od piatku nie bylo godziny bez opadów :D caly czas pada taka mzawka ale podobno od piatku juz ma byc pogoda jestem cierpliwy ale bez przesady z ta pogoda :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj