Polecane posty

Henius91    1543

heh ja jeszcze nic nie ruszylem. prasa przygotowana (naprawione wszystkie awarie :mellow: ) a tu ciagle pada. jeszcze pare dni temu nie narzekalem bo deszcz sie przyda ale powoli mnie to irytuje :[ kukurydza nie rosnie bo za zimno no i siana tez nie idzie robic. a wczoraj chcialem skosic co najmniej 5-6 ha trawy ale dobrze ze od rana byla nie ciekawa pogoda bo bym sie skusil :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

u mnie dzisiaj tata kopal w sianie mam nadzieje ze jeszcze pogoda wytrzyma przez 4 dni moze do tego czasu sie wyszuszy ale obserwujac ta pogode w tym roku to watpie ze z tego siana cokolwiek bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No i d*pa z moich panow na sianokosy, deszczowo do konca Czerwca, wiec moge zapomniec o wjechaniu na lake;/


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Normalnie cud!! :D od wczoraj od 12.00 swieci slonce :lol: dzisiaj ojciec zapina kosiarke i jedzie kosic 3 ha na siano nie ma co czekac bo taka piekna pogode zlosza tylko do srody potem jeden dzien deszczu i znowu upaly :mellow: Pozdrawiam wszystkich i licze ze u was rowniez wyjzy slonce :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Zanim wjade to z tydzien slonca trzeba;D, wody po kostki stoi jak wczoraj chodzilem.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Leje-sianko schnie :lol:-na razie niecałe 10 ha skoszone-a miało być tak pięknie-planowałem prawie cały pierwszy pokos w sianko wrzucić a tu pewnie trzeba będzie wojenkę podjazdową :D prowadzić :mellow:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Tak czytam i dochodze do wniosku ze cos późno sie zabraliscie za ten 1 pokos trawy. Ja sciolem ok 15 maja, jak sie zaczynala kłosić a teraz drugi pokos jest do kolan, i mysle ze wcale nie bede mial mniej trawy niz ci co czekali az 1 pokos jeszcze podrosnie, a tymbardziej ze czym starsza trawa tym gorsze parametry. Wiadomo ze z pogoda kiepsko ale na sianokiszonke to mozna było zdazyc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Kolego RINO, wiesz u mnie 15 maja to trwa dopiero do kostek byla, bo moje laki sa zaczpscie mokre i zimnie, No i ta pogoda.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

15 maja to z trawy kosiarka nie dała by z czego pokosu ułożyć na zimnych torfowych łąkach a dzisiaj byłem na łące w piątek koszonej to woda na dołkach a górki nasączone jak gąbka normalnie tragedia :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

No ja rozumie ze na łakach to póżniej bo sam mam lake ktora niedawno kosilem.

To nikt z was nie ma ugorów na gruntach ornych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

no my jakoś zrobiliśmy sianokiszonkę wczoraj ,zdążyliśmy z belować przed deszczem ale już z zwiezieniem i owinięciem to nie ,owijaliśmy w stodole i jeszcze na polu jest trawa.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

U mnie jedno już w stodole,druge schnie a raczej próbuje schnąć a trzecie jeszcze nie skoszone. :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek147    3

Mysmy skosili 1ha 25 maja ale przez 2 tyg. padało i wszystko nam zgniło, a kiszonke to dopiero 9 czerwca zrobilismy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Czy jest sens belować siano-kiszonkę która już od dziesięciu dni leży na łące i zrobiła się blada jak słoma. Dodanie zakiszacza coś pomoże. Czy krowy zechcą to żreć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

mysle ze nie bedzie to za dobra pasza....krowy moze zjedza ale nie chetnie i duzo z niej nie bedzie(albo ogranciza sie przyrosty-bydlo miesne albo spadnie ilosc mleka-krowy mleczne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Dzisiaj kilejny dzien pogody lecz nie obylo sie bez przykrosci :mellow: Tata rano pojechal kosic laki, skosil 2 ha i pojechal na nastepna i tam kosiarke szlag trafil :lol: Beben wiruje jak by byl luzny albo cos kosiarka wogule nie chce wejsc na obroty :D Ojciec stwierdzil ze nie ma sensu pchac w ta kosiarke kase jak za chwile znów cos rabnie bo kosiarka jest z 1978r. Juz wypatrzylem kosiarke z 1991r z oslonami za nie duza sumke. wracajac do sianokosów to pogoda piekna nic tylko kosic, tylko czym?? :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Przy obecnych wachaniach pogody to nie bedzie takie proste to całkowite ususzenie. U nas tez były plany co do zrobienia wcześniej trochę siana, ale przez brak słonca wszystko jak narazie idzie w belki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

A dlaczego dopiero nastepnego dnia chcesz to owijać? Sianokiszonkę powinno sie jak najszybciej po sprasowaniu owinąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukash0    2

a nam jak jutro pogoda dopisze to kosimy głoszą pogodę to trzeba kosić dzisiaj wszystko przygotowaliśmy tylko jechać na pole :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj