Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DARKPANTER    18
Nie no aż tak nie było, że trzcina rosła. Była taka jak opisał ją @lukasz 20 tyle, że stała jeszcze. Średnio miała po 150 cm tylko miejscami była wyższa przy krzakach gdzie wiatr jej nie wyłożył. Kolego @mineral1. Mam 180cm wzrostu, więc jestem trochę wyższy niż sądzisz. :P

 

 

Muszę ci przyznać rację że trawa może dorastać do 150 cm na wikipedi pisze że kupkówka może dorastać do takich rozmiarów, więc trawa na tej łące była kompletnie wysypana i po wysuszeniu będzie miało wartość pokarmową niewiele lepszą niż słoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzio    0
Nie no aż tak nie było, że trzcina rosła. Była taka jak opisał ją @lukasz 20 tyle, że stała jeszcze. Średnio miała po 150 cm tylko miejscami była wyższa przy krzakach gdzie wiatr jej nie wyłożył. Kolego @mineral1. Mam 180cm wzrostu, więc jestem trochę wyższy niż sądzisz. :P

wrzuc foto z tej trawy bym chciał zobaczyc jak ją kosisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

Przejrzyj sobie kilka stron do tyłu i przeczytaj mojego pierwszego posta. napisałem tam "Jutro będziemy sprzątać" a nie KOSIĆ. Kupkówka też tam była. Nie jest to dobry towar na paszę, ale co zrobić. Przez 3 tygodnie już pada. Gdyby nie deszcze to trawa byłaby dobrej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siema u mnie skoszone w sobote 4 ha na siano ale narazie to lezy i nie schnie bo deszcze przechodza i pochmurno ale juz dzis sie rozpogodzilo to schnie a jutro jade skosic jedna lake 1,13 ha a reszte lak narazie zostawie bo nie wiem jak z pogoda narqa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

a niech sobie pada ładna kukurydza będzie! a trawę jakoś się sprzątnie jestem mniej więcej w połowie najgorzej na torfie dziś byłem zobaczyć jaka trawa pięknie wyrosła ale nie wiem jak to zbiorę kawałkiem woda stoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

no ja nie mam qq wiec mi deszcz niepotrzebny przynajmniej na razie bo juz grzyby lapia zboza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
Nie no aż tak nie było, że trzcina rosła. Była taka jak opisał ją @lukasz 20 tyle, że stała jeszcze. Średnio miała po 150 cm tylko miejscami była wyższa przy krzakach gdzie wiatr jej nie wyłożył. Kolego @milanreal1. Mam 180cm wzrostu, więc jestem trochę wyższy niż sądzisz. :P

Wiesz ja żartowałem. No i o ile ty się na mnie wkurzyłeś to ja na Ciebie również. Jak już do mnie pijesz to przynajmniej napisz poprawnie mojego nicka.

 

No a u mnie grzyby zaczęły rosnąc ale w lesie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

U mnie 2,5 ha zebrane 1 ha skoszony i 6,5 czeka na koszenie co do grzybów to znalazłem z tatem 4 czerwone kozerki :P


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@wsk125ccm a ile bel na godzinę można owinąć, bo pewnie znajomy był coś koło 1 w domu... :P


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Podobno od poniedzialku ma byc juz bez deszczu nadal czekam na pogode jeszcze nic nie skoszone trawa juz jest stara krowy juz jej nie beda tak chetnie jadly. Myslalem ze dzisiaj ojciec cos skosi ale budze sie i znowu popadalo nie wiem co dalej bedzie :P


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

My już 2 pryzmy kiszonki zrobiliśmy :P Dzisiaj jedziemy kosić 4ha na siano, zobaczymy co z tego wyjdzie :) a jak nie to w bele sianokiszonki się zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

u mnie wielkie oczekiwanie na pogodę, podobno ma być od poniedziałku, wiec może jutro po południu się coś skosi na kiszonkę w bele..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

skoszone pierwsze2 ha :P


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

ja w poniedziałek zwinołem 12 bel z pół hektara, jutro jade sasiadowi zwijać a u siebie zaczne kosić na dobre po niedzieli, dzisiej u mnie na wsi jak wściekli kosili trawe od rana hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

U nas krowy już sie pasą na trawie skoszonej 18 maja, szczerze to teraz wygląda lepiej po tych deszczach jak pierwszy pokos. A zeby dokonczyc ten pierwszy pokos zostało nam jeszcze 4 ha w tym 3 ha suszone na siano dla jałowizny (jak da się ususzyc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Kolejny dzien, kolejne przygody ze zwariowana pogoda dzis od rana padalo 5 razy 2 razy byly burze 2 razy spadl grad a tak przez reszte dnia bylo slonecznie. We wsi dzisiaj rano kosili ale tylko koles przejechal 2 razy dookoła i pojechal bo zaczelo padac :P


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

U nas odziwo wczoraj nie padało, więc skosiliśmy z tatą 3,5ha i dzisiaj miał tata dokosić taką małą łączke 0,5ha i miało być dzisiaj wożone w małą pryzme bo jak mówili to dzisiaj, jutro i w poniedziałek miała być pogoda, we wtorek przelotny deszcz i od środy znowu ładnie. Ale pada od wczesnego ranka cały czas. Ludzie u nas w strachu że siana nie ususzą i wczoraj i w czwartek to walą drzwiami i oknami żeby im albo robić baloty, albo pryzme. Prawie cały tydzień po niedzieli jest co do godziny rozplanowany gdzie, co, jak, u kogo, a tu sie przesuneło i bedziemy u siebie robić- oczywiście jak bedzie pogoda :) Kumplowi też mieliśmy robić, ale z tą pogodą tak jest i u nas tak długo to schodzi i sie doczekać niemógł i woził w poniedziałek wieczorem i we wtorek do popołudnia zwykłą zbierajką aż potem na środku drogi mu sie koło urwało i przestał, potem prubował turem C-330 z turem i na zwykłą przyczepe ale też po chwili zrezygnował :)

Aha, do mojego ostatniego farta musze doliczyć to że wczoraj podczas koszenia dwa razy cięgno od C-360 mi sie urwało i potem z koła tylnego powietrze zaczeło schodzić, dobrze że wcześnie zauważyłem i zdążyłem do domu jakoś sie przytoczyć :P


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891
Aha, do mojego ostatniego farta musze doliczyć to że wczoraj podczas koszenia dwa razy cięgno od C-360 mi sie urwało i potem z koła tylnego powietrze zaczeło schodzić, dobrze że wcześnie zauważyłem i zdążyłem do domu jakoś sie przytoczyć :P

Mówisz o cięgle od sprzęgła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już kilka ha skosiłem i sprasowałem ale jeszcze zostało mi kilka ha tylko że pogoda nie pozwala na dalszą robotę. :P:)


Mój Sprzęt:
-Bizon ZO56
-Zetor Forterra 11441
-MTZ 82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181
Mówisz o cięgle od sprzęgła?

Nie, mam na myśli cięgno od prawego wieszaka :P

 

Tak jak pisałem wcześniej, jak zaczeło wczesnym rankiem padać tak pada cały czas bez nawet malutkiej przerwy :)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

wczoraj ściołem 4ha. a dzisiaj miałem skosić drugie tyle ale od rana cały dzień pada i na łąkach pokosy zalane wodą a miało być ładne siano ale wtej sytułacji trzeba wyciągać owijarkę z garażu i robić sianokiszonkę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już wszystko po belowałem. Czekam na drugi pokos.A jeszcze znajomym po beluję jak nie popada. w tym roku ciężko zebrać trawy co chwila to pada.U mnie trawa zebrana z jednej łąki to jeszcze jeden dobry deszcz i by zgniła.


Sprzedam kolepkę od foliarki do stawiania bel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

dzisiaj koszone w deszcz :P stety ... mam nadzieje że pogoda dopisze bo jutro planuje przewrócić a w poniedziałek wtorek środe zwieźć (8 ha ale godzina drogi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

my wykośilismy w środe 0,5 ha i dobrze ze tylko tyle bo w piątek przewróciliśmy a dzisiaj leje od południa :mellow: a gorzej z moim wujkiem wykosil 2 ha i mu zalalo a kosił tez w środe co dalej będzie ... :lol:


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj