Polecane posty

drzewis98    8

wczoraj skosiliśmy z pół hektara a na wieczór deszcz padał, od poniedziełku u nas pogoda także zaczynamy na dobre kosić, długo nie suszymy trawy najdłuzej z dzień(no jedynie że zmoknie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U nas czekamy na pogode ;) moze w przyszlym tygodniu cos skosimy bo zapowiadaja ladna pogode :P


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

u mnie jutro zaczynamy. Na początek ok. 0,5 ha koniczyny czerwonej w bele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafik    0

My już wszystko zabraliśmy było 150 belek malutko, bo sporo przeoraliśmy, z drugiej będzie więcej, bo te przesiewy też już pójdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzio    0

ja małem dzis zbierac ale znowu dolało deszczu w nocy i du.. ;) wczoraj była pogoda i ładnie przeschło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Ja wczoraj skosiłem 3,5ha, jutro może bedziemy wozić i kosić następne jak bedzie pogoda, ale wieczorem wczoraj mocno przylało. Trawa jest bardzo wielka, badyle tekie stoją, miejscami powalona i taka od spodu jakby zaczynała gnić. Plon teraz to wyjdzie dużo większy niż w zeszłym roku, bo to co zbieraliśmy przed deszczami to różnicy z zeszłym rokiem nie było, a teraz to bedzie tego od groma tylko szkoda że mało wartościowe.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My tydzień temu zakończyliśmy zbiór traw z 12 ha. Wszystko poszło w dwie pryzmy. Akurat w miarę zdążyliśmy przed większymi ulewami, a łąki na drugi dzień dostały nawozy. U mnie drugi pokos traw dobrze i szybko się zapowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
Wczoraj z 2 ha mieliśmy 55 belek. Zaczęliśmy owijać o 20:30 a skończyliśmy dzisiaj o 0:15. Zostało jeszcze z 10 ha, tylko pogoda... ;)

Co ty masz za trawy że tyle bel!? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alex16    0

a my oddaliśmy 4ha ląki i 2,5 koniczyny sprzedaliśmy bo nie mamy krów a trzodę chlewną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

My jeszcze nie kosiliśmy ;) bo codziennie troche pada i nie ma sensu kosić a wczoraj na wieczór to można powiedzieć że ulewa :P


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

U nas wczoraj kosili. w nocy padało ale w dzień było sucho może od jutra troche pozbierają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

tata jutro wyjezdza z rotacyjna oby trafila sie pogoda a dokladnie tydzien ladnej pogody...wtedy by bylo super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86
Co ty masz za trawy że tyle bel!? ;)

 

Po deszczach ładnie podrosło u nas z 1,5 ha młodego ugoru zebraliśmy 40 bel a z około 4,5ha starego 70. Nie jest źle jak na suszę która była wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

pomarzyc o sprzataniu siana, 2 tyg temu skosilem trawe na siano i do dzis nie udalo sie zebrac, a znow pada ............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

teraz deszcze padają i nie ma kiedy zebrać tego co sie skosiło my w piątek 2ha skosiliśmy ciekaw jestem jaki będzie 2 pokos .


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Ja juz skończyłem z sianokiszonką wyniki słabe bo 140 bel na 12ha czyli na 1ha-ok. 11,5 beli co w tamtym roku dalo 1ha-ok.15 bel. Mam nadzieje że w drugim pokosie się zrekompensuje bo ładnie rośnie ;) . Żeby tak ładnie nie było to jeszcze ok. 6ha na siano- tylko kiedy to wysusze :) z taka pogodą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

11,5 beli z ha to trochę słabo. U mnie jak narazie to daje prawie 20 bel choć było strasznie sucho. Pewnie trochę na nawożeniu się zaoszczędziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Kupiłem za 10tys. zł nawozów i było o połowę mniej co w tamtym roku i za taką samą sumę. Po drugie to są takie łąki. A po trzecie tata mówi że to wszysko przez suszę w kwietniu i zimny maj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

No widzisz u mnie była podobna pogoda, ale dałem tyle samo nawozu co w zeszłym roku choć był droższy. Wiem z doświadczenia że muszę dać trochę nawozu żeby mi wystarczyło paszy. Mam tylko 15 ha łąk na 60 szt. bydła i zawsze mam trochę zapasu.

 

Taka trawa. Zasiana z 6 lat temu, dostała nawozu i oczywiście gnojówy. Jutro będziemy sprzątać taką trawę, że miejscami była po szyje.

 

Jak masz trawę po szyje to chyba sama trzcina rośnie, bo w tym roku jak i w ogóle to niemożliwe żeby tak wyrosła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj