Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość wolf19   
Gość wolf19

Sąsiad juz wykosił dzisiaj z 5 ha, ja myślę, że w tym tygodniu zerzne ze 4ha, a w następnym z 5 ha.

 

A co do trawy to juz się wykłosiła, ale mała jest bo susza była, a teraz leje deszcz co drugi dzień, ale to dobrze bo jare zboża podskoczyły... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

U mnie codziennie pada, ale odziwo dzisiaj nie padało jeszcze, ale dzień sie nie skończył :P Wczoraj cudem zdążyliśmy zebrać skoszone wcześniej 4ha. Od rana było pięknie, ale trawa była mokra, dopiero po przetszepaniu od 14 zaczeliśmy wozić, potem z godzina przerwy na deszcz :P i dalej reszte, o jakiejś 22:20 zjechałem z pryzmy. Błoto takie na drodze i przed pryzmą, trzy baloty słomy były wyścielane i dopiero jakoś się aż tak nie wwoziło na pryzme to błocisko :) Dzisiaj przykryte i trza czekać na pogode żeby reszte kosić, a trawa już stara, ale co zrobić :P


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie pada codziennie. Trawę którą skosiłem tydzień temu miałem przeznaczyć na siano ale ciągle pada i robię sianokiszonkę może jutro skończę. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

u mnie ten sam problem.pada codziennie

 

i się zastanawiam czy nie zrobić sianokiszonki na pryźmie? praktykował ktoś coś takiego?zda to egzamin?

 

mam przyczepe samozbierającą z nożami także nie było by problemu tylko musiałbym krokodyla później dokupić bo widły w turze wąskie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

u mnie tez pada codziennie, przepraszam w niedziele nie padało.

@filantrop- tematów o sianokiszonce na pryzmie jest sporo poszukaj.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin330    10

U mnie to sąsiedzi już po kosili łąki ja chyba zacznę w sobotę oczywiście jak będzie pogoda :P


Sprzedam pług 2 skibowy stan bdb pisać na pw lub na gg 8458573

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Przed tygodniem zebrane 2ha, przerwa na deszcz i jutro - pojutrze pokoszę resztę 4 ha. Przyszły wtorek - sobota zapowiada się słoneczna pogoda ( nareszcie ;) ).


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Dziś koło południa troch popadało, ale wiatr był dośc silny i jakoś ta trawę oszuszył tak więc na wieczór 30 balocików zrobione(dopiero co owiajnie skonczylismy). Jutro dalej belowanie a po południu kolejne łąki się położy. Oby pogoda tym razem dopisała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

To masz szczęście ja od poprzedniego wtorku suszę 5ha na kiszonkę i na razie jest zupełnie mokre, znudziło mi się już codzienne przetrząsanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

To z czego robiliśmy te bele, lezało na łące od środy, całe szczęście jakość tej trawy po tych deszczach nie była aż taka bardzo zła. Ale baloty strasznie ciężkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25
To masz szczęście ja od poprzedniego wtorku suszę 5ha na kiszonkę i na razie jest zupełnie mokre, znudziło mi się już codzienne przetrząsanie.

to jak to leży już tydzien i parę dni to nadaje sie jeszcze na kiszonkę?


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Przy obecnych wachaniach pogody, żeby ususzyc trawe na siano potrzeba dobrych kilku dni dobrej pogody, a w bele to tylko lekko pryschnie i można prasować. Napewno jakośc bel nie bedzie rewelacyjna, ale przynjmniej trawe z łąki się posprzata i zrobi się miejsce na nową odrastającą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86
to jak to leży już tydzien i parę dni to nadaje sie jeszcze na kiszonkę?

Tak nadaję się jeszcze bo to nie jest na łąkach tylko na ornych (rajgras, kupkówka i koniczyna) przetrząsam codziennie pająkiem dzisiaj było już dobre ale co z tego jak od 10 pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

no u mnie ładna pogoda słoneczko świeci i wiatr jest,może trochę podeschnie i ludzie będą robili sianokiszonkę na wieczór.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

U nas narazie nie jest źle troche zbierają u nas. narazie 2 dni nie padało i sianokosy troche ruszyły do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzio    0

ja dzis i we wtorek zebrałem 11 h jeszcze tyko z 19 do poludnie pogoda a po poludniu deszcz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    688

U mnie czekamy na dobrą pogodę ale w przyszłym tygodniu trzeba będzie ruszyć na całego ;) oby tylko pogoda dopisała!!


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    688

Tata planował już ze 2 dni temu zacząć no ale warunki na to nie pozwoliły. Przydałoby się kilka dni ładnej pogody i by było sprzątnięte


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

u nas troche ruszyło bo od czwartku narazie dużo nie padało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

u mnie wczoraj po południu ruch na całego na łąkach, gdzie nie spojrzeć tam ciągnik z kosiarką, aktualnie czekam aż trochę trawa lepiej wyschnie i wozić... ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzio    0

ja zwiozlem 17 h i pełen silos 30/8/1,50 reszta w kolejny wkoncu troche pogody wyszło ciekawe na jak długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez PolandOnion
      Już końcówka marca więc coś trzeba wreszcie zasiać. Miała być jednoroczna typu futtertrio ale boje się wtopy że pieniądze pójdą a cały ch.. zbiore. Paszy wiadomo zawsze mało więc to kolejny powód że nie chce wtopy. I Teraz pytanie, iść w ta jednoroczna czy siać teraz lucernę ? Wiem że lucerne sieje się sierpień/wrzesień, na wiosnę niby też można ale będzie z tego jakiś sensowny plon w tym roku ? Klasa gleby 4, porządnie zwapnowane w tamtym roku, obornika też idzie zawsze ponad miarę. Wcześniej kilka lat rosła tam kukurydza na kiszonkę.
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez niudizajn
      Witam.
      Mam zamiar zasiać mieszankę traw na dwu-letnie użytkowanie na polu ornym.
      Bardzo bym prosił o wszelkie info dotyczące sprawy. Dodam tylko , że jest to stanowisko po pszenicy , mam zamiar wywieźć tam "trochę" obornika na wiosnę i zasiać.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o tym poplonie?
       

       
      W filmie mówią żeby zasiać ją w sierpniu/wrześniu,skosić wiosna przyszłego roku i zaraz po skoszeniu zasiać kukurydze a czy sprawdziłaby się żeby użytkować ją cały rok jak zwykłą łąke i dopiero zaorać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj