Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
macin87    71

To jest chyba najbardziej zimny i deszczowy miesiąc na lubelszczyźnie- zbiory będą fatalne. Co do traw to moge powiedzieć że rużnica z poprzednim rokiem to: jak przewracałem rok temu c-335 to biegiem 3 (czasami redukcja do 2- oczywiście przewracak karuzelowy polski na pasek klinowy-szajs jak chol...) a w tym roku 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

u nas nie narzekamy. Ubiegły tydzień pogoda była non stop piękna do środy na wieczór, teraz troche sie popsuła. Ale na trawe nie narzekamy jest naprawde ładna, ten pierwszy pokos był naprawde ładny. Jeszcze zostało nam ok. 15 HA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

U mnie lipa jak sk....... :P We wtorek skosiłem 6ha, w środe miało być to zbierane i na bierząco dokaszane na zbieranie w czwartek i piątek, łącznie miało być 14ha w pryzme. W środe padało, w czwartek zaczeliśmy, zdążyliśmy do deszczu zebrać 3ha i zaczeło lać, ale ostatnie dwie przyczepy już troche kropiło. Zakryliśmy szczelnie folią i miało sie w piątek wypogodzić i mieliśmy wozić dalej, ale lało jeszcze bardziej. Wczoraj rano było ładnie, no i folie zdjeliśmy żeby zobaczyć co i jak, jak folie zdjeliśmy to byliśmy przerażeni. Pierwsza warstwa pod folią zielona, pod nią pleśń i następna warstwa takie troche zaczynające się ukiszać. No i to co popsute jakoś rześmy wybrali, boki po jakieś 1,5m podżucone i zakryte ziemią,co z tego bedzie??? Placu mamy mało przez wąską działke, jedyne wolne miejsce zajęte przez naleśnika wysokiego na 50cm. Miało w tym miejscu sie zmieścić 14ha, a jest tylko 3ha :) Reszte chyba trza bedzie na polu robić, ale strach przed dzikami.

Całkowicie to wszystko już jest porąbane, z każdej strony pod górke :P:P


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzio    0

ja wczoraj skosilem 17 h jutro jeszcze 13 h i we wtorek wizic jak nie popada :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Ja również chciałem zrobic siano ale dobrze że sie powstrzymałem. A w pracy to makabra. Zaczęliśmy zwozic we wtorek, w środe zdążylismy zwieśc 3 wozy i zaczęło padac... I koniec...... A czeka nas jeszcze około 20 wozów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1
ja wczoraj skosilem 17 h jutro jeszcze 13 h i we wtorek wizic jak nie popada :P

 

A nie boisz sie że będzie padać, albo ci zgnije ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

O ile ma siano to kulki przemokly raptem ze 2-3 cm z gory, a jak kiszonka to juz poszla won. U mnie koleza w tamtym roku nie zdazyl powozic i deszcz zaczepisty sieknal i zachodzilismy na drugi dzien popatrzec na kulki to sloneczko dalo i suchiutkie byly za pare godzin.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzio    0
A nie boisz sie że będzie padać, albo ci zgnije ??

 

musze kosic poniewaz poczekam jeszcze tydzien to bede zbierał słome bez zadnej wartosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

No w sumie też racja, może w końcu będzie troche tej pogody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

dzisiaj jak byłem na łące to chodzi się jak po gąbce nasączonej wodą, wesołych sianokosów to nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Ja boje sie, że w tym roku nie zrobimy wystarczjącej ilości paszy, niedośc że susza i z nawozami nie było za bogato to jeszcze do tego nie ma kiedy tej marnoty co wyrosła pozbierac. Od 3 dni moknie nam 3 ha skoszonej trawy, bel juz chyba z tego nie bedzie, jak pogoda pozwoli trzeba bedzie z tego zrobic siano dla jałówek, za wartościowe to ono nie bedzie raczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukash0    2

a ja się ciesze ze pada bo mi wody zaczęło brakować w domu.a sianokosy zacznę tak 10czerwca bo głoszą pogodę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

u mnie skoszone w środę i jutro może jak dopisze pogoda wieczorkiem zbiore część w siano kiszonkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

No my z wujkiem sianokiszonke robilismy jak była super pogoda:D Poniedziałek wieczór skoszone, a wtorek robione :P Robiliśmy z ok. 2.5ha :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

u mnie podobnie wszytsko stoi...czekamy na pogode...trawa powoli drewnieje ale trudno lepiej zebrac patyki niz gnoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

No wtedy to była idealna pogoda. A teraz to w kratke, dzisiaj troche pogody u nas było to troche pozbierali ale zaraz znowu może padać i to takie właśnie zbieranie. Troche się skosi troche pozbiera a tu zaraz deszcz pujdzie i reszta moknie :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho106    0

U mnie jest taka sama sytuacja tylko w dodatku na kilku łąkach stoi woda od jesieni i nic nie wsiąka, czy u kogoś był ten sam na łąkach.My twiedzimy,że prawdopodobnie dreny się zapchały i chyba będzie trzeba zgłosić do gminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

U nas teraz jest dosyć wilgotno ale woda nie stoi nigdzie. Tylko u mnie pod olchą jest teraz mokro :P ale to pod olchą a ja mam tam torfy :P .

ja wczoraj widziałem jak jeden koleś przetrząsał trawe, pewnie żeby dzisiaj jak najwięcej zebrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki93    1

U mnie deszcze dzień w dzień :P a sianokosy w tą sobotę jak pogoda dopisze


Zetor 7011 + tur
Ursus C-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Piekna pogoda, tego teraz brakowalo, trawa rosnie jak na sterydach-doslownie;D, no bede po 15 ruszal z manewrami;P


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin330    10

Ja też myślę że w tym tygodniu coś wykoszę ale to zależy od pogody żeby nie zgnoić tego co się wykosi


Sprzedam pług 2 skibowy stan bdb pisać na pw lub na gg 8458573

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dziś trochę jeździłem i na lepszych ziemiach się przeraziłem. Trawy pościnane i dosłownie te siano jest brązowe... Swoja droga ciekawe dlaczego nie pomyśleli o sianokiszonce zawsze prędzej by zebrali. A tak siano leży, czarnieje a świeża trawa zaczyna to przerastać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

jak jutro pogoda dopisze to sianokiszonka bedzie zrobiona ale to tylko 2 ha a gdzie reszta trawa się starzeje a tu nie ma jak skosić;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

U nas wczoraj troche pozbierali bo trochę pogody było ale w nocy popadało i dzisiaj jeździli i przetrząsali. A tak wogule to u nas większosć łąk nadal stoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PolandOnion
      Już końcówka marca więc coś trzeba wreszcie zasiać. Miała być jednoroczna typu futtertrio ale boje się wtopy że pieniądze pójdą a cały ch.. zbiore. Paszy wiadomo zawsze mało więc to kolejny powód że nie chce wtopy. I Teraz pytanie, iść w ta jednoroczna czy siać teraz lucernę ? Wiem że lucerne sieje się sierpień/wrzesień, na wiosnę niby też można ale będzie z tego jakiś sensowny plon w tym roku ? Klasa gleby 4, porządnie zwapnowane w tamtym roku, obornika też idzie zawsze ponad miarę. Wcześniej kilka lat rosła tam kukurydza na kiszonkę.
    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez niudizajn
      Witam.
      Mam zamiar zasiać mieszankę traw na dwu-letnie użytkowanie na polu ornym.
      Bardzo bym prosił o wszelkie info dotyczące sprawy. Dodam tylko , że jest to stanowisko po pszenicy , mam zamiar wywieźć tam "trochę" obornika na wiosnę i zasiać.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o tym poplonie?
       

       
      W filmie mówią żeby zasiać ją w sierpniu/wrześniu,skosić wiosna przyszłego roku i zaraz po skoszeniu zasiać kukurydze a czy sprawdziłaby się żeby użytkować ją cały rok jak zwykłą łąke i dopiero zaorać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj