Polecane posty

rafal19    0

ja przed niecałą godziną skończyłem robić sianokiszonke :P

pogoda dopisała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Ja już zaczełem kosić już w sobotę i zebrałem wczoraj a od jutra znowu zaczynam kosić około 15ha traw bo lucerny nie dostały jeszcze pąka więc trzeba zaczekać :P


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja wczoraj wieczorem skosiłem dopiero pierwsza trawę na razie wygląda nieźle zobaczymy jak będzie z plonem :P


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Skosiliśmy w sobotę niestety końcówkę w niedzielę (poprzez złom kosiarkę samasz spsuła sie znów) i zbieranie w poniedziałek. Plon z takiej samej powierzchni o wiele mniejszy, o 1/3 i suchsze było niż w tamtym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Ja też już większość pokosiłem, ale objętościowo tej trawy jest mniej niż w tamtym roku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

My skosiliśmy prawie 30 HA. wczoraj zbieraliśmy do 3 w nocy żeby zdążyć przed deszczem. A dziś od rana woziliśmy na 2 przyczepy jedna kolegi druga nasza i idealnie wyrobiliśmy się przed deszczem :P:) Jeszcze zostało koło 17 HA. ciekawa jaka pogoda będzie, ale coś słyszałem że sianokosów już w tym tygodniu nie będzie :) .

A wy zdążyliście przed deszczem pozbierać, jak tam sianokosy przebiegają?? U nas to były ostre sianokosy w 2,5 dnia 30 HA skoszone, przetrząśnięte, ograbione, zebrane, i nakryte :) . ale pracowaliśmy cały czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

na pryzmę to można dawać czadu, ale w belki się schodzi niestety :P U nas 46 belek + 23 na usłudze - całe nic :)

Trawy podobne do zeszłorocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

No na pryzme dawaliśmy ostro. ci co rozgarniali i ubijali to ledwo co się wyrabiali nim następna furka przyjechała :P

No w belki niestety to racja schodzi się dużo dłużej, ale jak jest dobra organizacja i dużo kierowców to nie jest źle.

jeden ograbia, drugi zbiera, trzeci i czwarty zwożą belki, a piąty owija od razu :) A tak apropo traw to nie narzekamy, bardzo ładne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

no u nas dzisiaj mieli zbierać ale niestety trochę zmokło więc trzeba poczekać aż przeschnie :P ale myślę że pogoda dopisze nie jest dużo jakieś 10ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

nom, a my dawaliśmy 2 ciągnikami we 2 kierowców, bo ciapek jeszcze w częściach :P

 

U nas wszyscy narzekają na tegoroczne trawy - zawsze narzekają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Ja już w sumie zrobiłem 60 bel sianokiszonki (ale to dopiero 1/3 tego +sino ?, a pogody nie ma :P ). Trawy na stałych użytkach marne (wszystko przez zimny maj, bo na wilgoć nie nażekam), ale na sianych to nawet super- miejmy nadzieje że w potrawiu będzie lepiej (jak będzie padać :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

na pewno będzie jeszcze lepiej :P My sie nie martwimy bo u nas stoi te 17 HA a reszte zdążyliśmy zebrać, ale kiedyś trzeba będzie to skosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3

No to się zaczęło dwie łąki już pokoszone :P


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Ja przed wczoraj skosiłem 6ha, miało być wczoraj zbierane, ale padało. Zaczeliśmy dzisiaj, przed południem pokropiło, ale robiliśmy dalej bo była nadzieja że już padać nie bedzie, ale jak sie rozpadało to dopiero teraz przestało. Z tych 6ha zostało na wałkach jeszcze ze 2ha i pryzma taka 'rozgrzebana' i co dalej robić? jutro podobno też ma padać :P


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

robić w bele, bo to co masz już zebrane byłoby już owinięte i deszcz nie straszny aż tak bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

ja dzis zrobilem pierwsze 42 baloty, rano slonecznie prasowanko bylo, a popoludniu owijanie szlo troche w deszczu ale godzine temu skonczone:) C-360 w dupe dostala ale dala rade z podnoszeniem i to mnie szczegolnie cieszy bo bele mialy spokojnie 700kg albo i wiecej...ufff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od poniedziałku susze siano i cały czas pada. zgrabiłem je na dość grube rządki. Gdy przestanie padać moge to suszyć dalej, aby uzyskać dobrej jakości siano? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzio    0

ja mam do skoszenia ok30 h wszystko stoi bo pada dzis miałem zaczac ale sie nie udało moze w poniedzialek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

u mnie pada... nic nie koszone :P


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
    • Przez MaciusN95
      Witam, 
      mam problem z sitowiem na łące są to łąki w większości stare ponad 20 letnie jest z nich robione siano i po zimie zauważyłem, że jest dużo sitowia ktoś wie jak to zlikwidować ?
    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj