Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Sianokosy
Pawel20    49

U mnie sasiad wczoraj juz skosił jakies 2 ha młodej trawy, po niedzieli pewnie zaraz zbeluje. My pewnie tez po niedzieli juz ruszymy. Bardzo nie ma co kosic, ale później tej starej trawy krowy nie chca jeśc w belach, a juz sie kłosi niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro bedę zbierał żyto na sianokiszonke bo już się prawie wykłosiło i trzeba owinąć a trawe to początek czerwca.


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

U mnie to juz trzeba kosić ale pogody nie ma ;) . Co to za pogoda ani to nie pada ani to słńce nie świeci. Mam nadzieje że po niedzieli będzie super pogoda :D bo inaczej g...niana sianokiszonka będzie z rozkłoszonej trawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koyot23    1

witam, ja juz zyto skosilem i owinalem teraz czekam na trawe, ale slobo rosnie bo nie ma deszczu. Ale mysle ze tak za 2 tyg bedzie mozna chyba wyjezdzac na laki.

a mam takie pytanie jak robicie kiszonke z zielonki, bele czy silos? Ktora kiszonka wg was lepsza, z lilosu czy beli. Co do ceny jakosci i latwosci zadawania to chyba porownywalne metody. Wypowiedzcie sie na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A to na forum jest temat o sianokiszonce. Poszukaj, poczytaj i pytaj tam. Nie zaśmiecaj tego tematu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Ja żyto skosiłem w pryzme we wtorek, baliśmy sie że bedzie za stare, ale wyszło idealne ;) Wczoraj zaorałem, uprawiłem, dzisiaj na kawałku zasiałem owies dla krów na zielono, a na drugiej części jutro QQ :)

Niby susza jest, trawy są o wiele gorsze niż w zeszłym roku, ale jeszcze u mnie nie jest źle :D Co prawda na górkach jest mniejsza (ale jest), na dołkach w miarę niezła, a na tych sianych w zeszłym roku, czy dwa lata temu jest całkiem nieźle jak na taką susze :) Pierwsze koszenie planujemy po tej niedzieli w baloty jakieś 2ha, a reszta od następnej niedzieli w pryzme i potem na siano troche :) Ale planować to sobie możne, bo z pogodą jest różnie, a trawa nie może być za młoda, ani za stara :):)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Ja już zacząłem sianokosy i jutro zwijam belki sianokiszonki. A co do trawy to jest jej trochę, ale na młodych trawach, na starszych łąkach to pewnie trzeba jeszcze ze dwa tygodnie poczekać, chyba że trochę więcej deszczu spadnie to może wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Poszukaj na forum jest wątek na ten temat ;) nawet dość obszerny.

przepraszam ale się pomyliłem i nie zauważyłem 3 strony postów jeszcze raz przepraszam za moją nie uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

U nas w tym roku słabe trawy wszędzie.W zeszłym roku już pierwszy pokos miałem zebrany a w tym jeszcze rośnie trawa nawet sie nie kłosi ;)


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

U mnie wszysko zaczyna się kłosić i jest nawet sprawa, tylko nie mogę zacząć kosić bo cały czas pada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

To sie ciesz ze u ciebie pada a jak przestanie padac to poslij deszcz tez do mnie ;)

u nas ladnie moze za tydzien cos sie skosi


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

wczoraj byłem na dzierżawie trawa na 70cm gęsta tdzień pewnie będe kosił jak pozwoli pogoda oczywiście ;)


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

U nas dziś ruszyły sianokosy pełna parą, aby tylko pogoda do konca tygodnia sie utrzymała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody19    1

ja dzisiaj skosiłem pierwsze ha lucerni i troche trawy ;) ale pozniej deszzcyk troche popadał jutro myśle ża będzie dalszy ciag sianokosów 2009 :D


Pronar Zefir 85 + Tur LC3 & Ursus 4514 Agro Bis & Ursus 3512 Agro
Pronar T653 Warfama Z-543 ,N-228 Metal-Fach Agro -Masz , Staltech U-006
Sprzedam rozrzutnik obornika , sipme z-224 , sadzarke ,obsypnik
kombajn ziemniaczany karlik oraz inne info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

ja bede kosil w czwartek bo narazie czekam na jakies opady...ale trawy za duzo w tym roku nie ma...moglo byc lepiej ale gorzej tez....jakby nie dziki to nie byloby powodu do narzekania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do mnie wujek dzwonił i dzisiaj kosi wszystko i przy takiej pogodzie w czwartek zbieranie w pryzmę!!;)


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

u nas to laki kosza w aktach desperacji jak juz siana nie maja a tak to w Kietrzu juz zbierali lucerne na kiszonke w sobote wiecej nikogo nie widzialem zeby juz zbieral ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie przed tymi deszczami na ugorach ludzie pocięli trawy. Kłosiła się to ciąć trzeba było. Ale ilość trawy mimo na ugory jest słabiutka. Trawa mniej-więcej wielkości 2-3 pokosu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

u mnie siane trawy są za***iste geste wysokie itp mozna kosic tylko deszcz... gorzej jest z tymi starszymi łąkami jezcze trzeba poczekac okolo tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Ja uważam, że nie ma co już czekać i trzeba kosić, trochę deszczu popadało, to drugi skos będzie lepszy. Oby teraz parę dni pogody było to się wszystko tata wykosi, a jak dojadę to będziemy sprzątać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

niektórzy jadą ale ja może za tydzień lub dwa a nawet trzy jak pojadą wszyscy to ja też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

u mnie w okolicy też jeszcze nikt nie kosi. Ja będę ruszał dopiero 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj