Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zetor7745    3

Pierwsze sianokosy już za nami. Część poszła w sianokiszonke a reszta w siano. Teraz by mogło popadać bo nie bedzie czego zbierać na 2 pokos ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ja tez juz po sianokosach sianko zieloniutkie bo nie wiedzialo deszczu :)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

ja już mam skoszone i ponad 70 bel w stodole bo w tym roku pierwsze robimy na sucho a drugie na bele jeszce 3 ha do zbelowania i koniec 1 pokosu


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

a my jeszcze mamy 2ha do skoszenia i wjechać na pole nie można (bo tak mokro).


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz16s    0

my dziś po obiedzie będziemy presować w kostkę 6 ha i 4 w rolke oby na mecz zdążcyć


JD 6220+ tur , 6400+tur , URSUS 1614, URSUS912 ursus 360 +tur oraz Deutz Fahr potęgą na moich 136 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0

@lukasz16s dzisiaj niedziela, nie powinno sie pracowac :)

 

my wczoraj zabralismy sianko :) schło od poniedziałku czyli 6 dni :)


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

my zebraliśmy już sianko z 3ha i teraz będziemy siali nawozy :)


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz16s    0

ja już teraz nie patrze czy niedziela czy środa czy inny dzień


JD 6220+ tur , 6400+tur , URSUS 1614, URSUS912 ursus 360 +tur oraz Deutz Fahr potęgą na moich 136 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas już od 2 tygodni sie kisi w pryzmie.


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

U nas dziś robiliśmy 2 połowę I pokosu w pryzme


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszmtz    70

Mam pytanie do was ,kiedy rozpoczynacie sianokosy 2009 i jeszcze sie zapytam jak wyglada u was trawa w porównaniu z zeszłym rokiem


zima trwa juz za dlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie żyto w pryżmie teraz nawozimy i uprawiamy pod QQ a do sianokosów to myśle że tak ok. 15 maja będzie można zacząć myśleć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Ja w ogródku już pierwszy pokos zebrałem a drugi przypaliło i nie ma co kosić a na łąkach to pewnie jeszcze nawóz leży bo już dawno nie padało


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jeżeli tak dalej pójdzie (tzn nie popada) to sianokosów w ogóle nie będzie...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

właśnie choc ja mam nie wiele łak tylko 5 ha to u mnie z trawą jest tragedia :D


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

U mnie zielonka na młodym ugorze wygląda jako tako na dwuletnich nic nie urosło jeszcze. Myślę że jak jeszcze ze 2 tygodnie nie popada będzie trzeba strącić to co urosło i czekać na deszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

no bieżąco już się kosi a sianokosy to myślę że koniec maja początek czerwca no niestety opóźnia się przez brak opadów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekjas    0

Na moich łąkach jest całkiem ładnie, do tej pory w miarę wilgotno (wysoki poziom wody gruntowej) choć deszczu nie było już dawno.Świetnie sprawdza się zasiany miesiąc temu mocznik,trawa rośnie lepiej niż ta nawożona saletrzakiem 15 kwietnia. Po za tym niema jak młode łąki , opłaca się zasiać nową trawę. Rajgrasy już 15 maja dają duży plon, myślę że będę kosił 15 -20 maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj