Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
janusz20    106

Ja to bym oceniał na około 12-15 tyś jak bym to robił dla siebie sądze że tyle bym wydał. A jak usługa to około dwa razy tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dziękuję za odpowiedź, a orientujecie się za ile można sprzedać takie siano? przy takim poziomie kosztów może okazać się, iż bardziej zasadne będzie zmulczowanie łąki (podobny wynik finansowy przy pozostawieniu masy organicznej na łące)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Wszystko zależy od jakości ,,siana" jakby potraktować to jako biomasę to około 100-120 zł za tone suchego materiału a jeśli to bedzie naprawdę siano to ta cena razy 2 sądzę że więcej niż 7-9 ton z hektara maił nie będziesz.

Sądząc po twojej lokalizacji mniemam że możesz mieć blisko firmę Bio-Future oni zajmują się ta gałęzią choć wiem że maja częstę braki w pamieci odnośnie płatnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck1807    1

Witam. ile mogę powiedzieć za siano? Interesuje mnie cena za samo siano(wszystko robi kupujący) siano nie jest pierwszej klasy więc może lepiej liczyć od belki? Jak myślicie ile za belkę (mała kostka i okrągła120x120 lub 120x160), ile za hektar jakby kupujący wolał od hektara liczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u nas drugi pokos zebraliśmy tydzień temu. Trawa słaba uschła na pniu. Ledwo 1/3 pierwszego. Susza straszna trzeciego chyba już nie będzie bo wszystko wypalone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jeżeli nie jest pierwszej jakości i wszystko robi kupujący -to jeszcze powinieneś mu flaszkę postawić , za to że łąkę oczyści


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck1807    1

No nie przesadzaj z hektara powinien mieć tak na oko ok. 100-120 belek małej kostki. nie jest najlepsza ale nie aż tak żeby dopłacać. w tamtym roku dostałem po 150 zł z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Witam. ile mogę powiedzieć za siano? Interesuje mnie cena za samo siano(wszystko robi kupujący) siano nie jest pierwszej klasy więc może lepiej liczyć od belki? Jak myślicie ile za belkę (mała kostka i okrągła120x120 lub 120x160), ile za hektar jakby kupujący wolał od hektara liczyć?

Ja oddałem za darmo, jeszcze mu karuzelakiem rozbiłem po kosiarce aby tylko sprzątnął łąkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck1807    1

Za 300 belek z 2ha dostałem 260zł i pomogłem w wożeniu. Może na lubelszczyźnie są inne obyczaje,ale u nas ludzie chętnie płacą za siano nawet jak nie jest idealne(kwestia dogadania) Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dzisiaj koszę ostatnie 3 ha na sianokiszonkę i po niedzieli po II-gim pokosie, jak nie będzie padać to również III-ciego nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Za 300 belek z 2ha dostałem 260zł i pomogłem w wożeniu. Może na lubelszczyźnie są inne obyczaje,ale u nas ludzie chętnie płacą za siano nawet jak nie jest idealne(kwestia dogadania) Pozdrowienia

 

300 belek z 2 ha no to to jest wydajność (chyba ze beleczka ważyła 50 kg to zwracam honor łące). Naprawdę gratulować jeleni którzy za takie pustynie jeszcze chcą płacić

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

A u mnie dziś właściwie już skończony - zwiozłem ostatnie 18 bel bo od wczoraj zostało a teraz przerwa i pod wieczór owinięcie i czekać tydzień na żniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

300 belek z 2 ha no to to jest wydajność (chyba ze beleczka ważyła 50 kg to zwracam honor łące). Naprawdę gratulować jeleni którzy za takie pustynie jeszcze chcą płacić

A co powiesz jak dziś zwiozłem 20 kostek z 20 arów ! [łąka 2 rok średnio zadbana] susza zrobiła swoje 2 miesiące bez deszczu [zdjęcie w galerii ] nie warto ciąć ale trzeba było strącić bo ,,druty'' by stały do zimy a tak jak popada to coś odbije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

w moim rejonie klęska suszy 2 pokos mizerny 3 nie będzie wcale pastwiska całkowicie wypalone. Kukurydza 1m-1.5m wiechę wypuściła już są place że uschła. Co ciekawe w pogodzie cały czas mówią o deszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Najlepiej od razu po zbelowaniu jak dla mnie taki max to do 14 godz. po sprasowanu ale już czuć że sie grzeje.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek14059    3

chodzi mi o siano ja zworze po 2 dniach pod wiate ale nie mam miejsca juz i na 7 ha zostawilem siano czekam aż zrobi sie miejsce bo jak leża na łące to każdy osobno daleko od siebie i tak nie zacieka tylko troche zmokną w deszcz ale zaraz wiatr owiewa tylko pytanie czy sie nie przyczepią ze siano leży jeszcze  na łące mam tam ekologiczne ( ptaszki ) ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Mi w tym roku udało sie zebrać z sianych łąk na ziemiach ornych tylko 1 pokos 40 belek a reszta nie urosła z powodu suszy a potem reszte dokończyły dziki. Na wiosne wszystko do kasacji i próbuje siać lucerne


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek2000    8

w które dni na przełomie maja i czerwca zaczynacie kosić trawy na suche siano? wiem że zależy to od upałów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Się zapyta , potem se odpowie ... i se pogadał :P;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon16281    3

witam serdecznie
mam pytanie czy mozna robic kiszonke z trawy w bele po przymrozkach w listopadzie ? mam jeszcze dwie laki i nawet ladna trawe ale nie wiem czy warto kosic i czy nie zgnije mi w balocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj