Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Sianokosy
grzegorz132    12

3 pokos lucerki i trawy polowej zebrany ;D tylko ze np trawa to 2i 3 razem daly tyle co 1 pokos a lucerka daje niemalże rowno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

Lucerna plonuje róznie belek 150x120 od 12 -35szt/ha im gorsze pole to lepszy plon

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

lucerna z trawa 1 pokos 12 z 1 ha pozniej 8 i 4 z 1.2ha teraz 13 z 1.2ha 1 pokos byl czeciowo na zielonke ale bel lacznie 37 z 3 pokosów tylko ze 0.2ha to ma dopiero 2 pokos trawa 25 17 i teraz 8 1.12ha belki 120cm famarol DF ale trzeba przyznac że pogoda sprzyja udało sie zebrac tuż przed deszczem poprzednie pokosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

odświeżę troche temat.jak u was udały się sianokosy w tym roku? u mnie pierwszy pokos był bardzo ładny ale późno koszony bo pod koniec czerwca. drugiego prawie że nie będzie przez suszę w lipcu i sierpniu. u mnie co roku sianokosy są późno ale drugi pokos na naturalnych łąkach odrasatał w błyskawiznym tępie bez żadnego nawożenia a w tym roku lipa po całości. trawy bardzo słabe. ja już zlikwidowałem hodowlę bydła ale tak sobie ostatnio myślałem że gdybym dalej ją miał to bydło nie miałoby się na czym paść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja jestem zadowolony, jakoś w zeszłym tygodniu zbierałem 3 pokos z traw i lucerny na ornym - jak na 3 pokos to bardzo dobrze ale też było dużo deszczu. Może lucerna odda 4 pokos ale nie będę siłę robić bo jeszcze 3 ha świeżo sianej trawy będzie gdzieś za tydzień dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

U mnie pierwszy pokos dobry ale drugi też był ok al u tych co zwlekali z pierwszym to drugi był nie za ciekawy ze względu na susze . trzeci w miarę ale na nie których łąkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

U mnie 1 pokos ilościowo rewelacyjny z jakością to już gorzej, 2 pokos było połowę tego co w tamtym roku, 3 będę kosil jak pogoda pozwoli tak po 20 września i zapowiada się lepiej jak 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

A u mnie poplony poszły w ruch.100belek zrobionych reszta zostaje na bezpośrednie spasanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U mnie już po poplonach i plon lepszy niż siane wiosną. Na zimę wszystko zwinięte, zapasy zrobione i maszyny pochowane.

 

U mnie już po poplonach i plon lepszy niż siane wiosną. Na zimę wszystko zwinięte, zapasy zrobione i maszyny pochowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u mnie pierwszy pokos ilościowo dobry ale nie wszystko udało się dobrze zebrać. Drugi jakościowo dobry ale ilościowo słabo. Trzeci jakościowo dobry ale ilościowo porażka mimo nawożenia. W innych latach trzeci często był równy z pierwszym. Czwarty i ścierniska słabe. Efekt taki że w kwietniu zabraknie sianokiszonki. Około 50 bel będzie trzeba kupić. Naszczęście kukurydzy jest duży zapas do końca roku starczy starej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79
Napisano (edytowany)

Cześć. Załozyłem nowy temat bo myślę, że warto już zacząć rozmawiać o sianokosach. Jak wyglada u was sytuacja traw? Jakie nawożenie zastosowaliście na wiosnę? Sianokiszonka, pryzma a może na siano planujecie zbierać? Ja myślę że 10 maja zacznę kosić, a wy? Zapraszam do rozmowy :)

Edytowano przez akaku

Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jutro tnę 25ha, mazowieckie, na czwartek nadają deszcz więc planuję w środę żebrać w pryzmę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

Jak to jest z tą pryzmą, musi być zamknięte zaraz? Czym przykrywasz i jakimi sprzętami dysponujesz. Ciekawy jestem jak to w pryzmę się robi bo u mnie tylko bele w okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Robię w jeden dzień, albo przykryję wieczorem jeśli nadają deszcz, a jeśli nie to z rana, ale ugniatam do końca wieczorem, rano tylko 15 min. dognieść i przykrywać. Trawa zbierana przyczepą, pierwszy pokos jeszcze będę wynajmował, później będę miał swoją. 3 ciągniki dogniatające w tym jeden z turem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Ciekawe jak będzie z pogoda, jak na razie to niezaciekawa jest


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Dzisiaj skoszone ok 2 ha ,jutro jeśli pogoda dopisze , będę robił sianokiszonkę w belach .


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

trawa już gotowa, czeka na słoneczną pogodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibi    2

Myślę, że zaczniemy tak jak w tamtym roku - pod koniec maja/początek czerwca (woj. dolnośląskie), bo teraz pogoda nawet nie taka jak trzeba, ale trawa już prawie, prawie gotowa


Przepraszam za brak polskich znakow!

Nie ogarniam... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pelo111    23

Ja czekam aż mi kosiarka przyjdzie, prawdopodobnie w poniedziałek mi przywiozą i zaczynam kosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja już bym miał 3,5 ha do cięcia ale pogoda taka niepewna że strach zaczynać. Jak to wszystko się uspokoi to będę kosił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Ja czekam na pogodę, sprzęt przypięty do ciągników :)


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj