Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Sianokosy
PeterG14    115

Ja myślę, żeby jutro skosić II pokos. Wcześniej nie było to możliwe dlatego, że nie ujechał bym ani 50 metrów i już bym siedział. W okolicy już niektórym zwijaliśmy sianokiszonkę z II pokosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Wczoraj zakończony został 2 pokos :D Z problemami, bo łąka zryta, ale sianko zarąbiste bo w kupkach było.


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek200    3

Wczoraj zakończony został 2 pokos :D Z problemami, bo łąka zryta, ale sianko zarąbiste bo w kupkach było.

to chyba za duzo tych lak nie masz, jak sprzatałes 10 arów to nie ma sie czym chwalic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

lolek200

 

Sory, nie 2 pokos tylko 1. A łąk jest trochę ponad 5 ha, tylko taka mała 20 arowa.


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

U mnie przez pogodę dopiero kończę 1 pokos... Zawsze w d*pie jestem :D Ale takie uroki robienia siana. Od przyszłego roku koniec z tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dziś zwijam lucernę z 2 pokosu. Przedwczoraj skoszona i wczoraj przypadana ale dziś z rana brachola puściłem żeby przegarnął i na wieczór będzie dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

A ja z drugim pokosem trochę poczekam niech rośnie ;) pierwszy już 2 tygodnie temu zakończony mi na zimę brakuje tylko 130 kulek bo z pierwszego zrobiłem 380 ;) a siana nie robię wszystko sianokiszonka i kiszonka w belkach siano bedę miał w lipcu / sierpniu od gościa 1 pokos do koszenia ekologiczny ten taki 6 ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek200    3

w sierpniu to juz tylko na podścółkę, u nas tez niektórzy pozgłaszali na te dopłaty do ptaków i kosić tam można po 31 lipca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Woj.Łódzkie okolice sędziejowic pierwszy pokos robimy na raty ,bobry tak poblokowały rowy i przepusty a wysoki poziom wody w grabi nie pozwala poszaleć Nadmienię że jest to teren natura 2000 i my rolnicy jesteśmy na straconej pozycji,zostawieni sami sobie kanały czyściłem na swój koszt rok temu i nic to nie dało wszystko pod wodą załamka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

No to witam w klubie niezadowolonych z tegorocznych sianokosów panowie. Ja na swoich terenach nad strugą też na raty zwożę siano i nadal 2 ha "dosłownie" jest pod wodą. A w zeszłym roku wszystko było zebrane na początku czerwca. W innych miejscach będę się pomału szykował do II pokosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

W czwartek 1 pokos zakończony. Koszone było na raty, a tu trochę, a tu górka; dołki wykoszone w 99%. Było kręcenia paliwo poszło wartości żadnej tylko dla jałówek i buhajów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

w środę skończyłem 2 pokos. Bez deszczu udało się zebrać sianokiszonke. Średnio 12szt bel 120*120 z hektara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

W środe skonczony 1 pokos ogolnie to wartość slaba, ale i tak dobrze bo w mojej okolicy - terenów nadwarcianskich bardzo dużo łąk stoi jeszcze w wodzie niepokoszonych a od wczooraj leje deszcz i to nieprzerwanie.

Myśle że za 2 tygodnie z drugim pokosem siewki rusze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoNiU4718    10

Woj. Łódzkie, jeszcze z 2 tyg. i III pokos. Jeżeli się rozpogodzi to w przyszłym tyg. biorę się za robienie gps'u ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

U mnie w okolicy jeszcze nie wszyscy skończyli pierwszy pokos. U mnie całkiem dobrze już rośnie trawa, ale drugi pokos myślę że się skosi za jakiś miesiąc


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

@KoNIU4718: a to czasami nie za późno na robienie gps?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Woj. Łódzkie, jeszcze z 2 tyg. i III pokos. Jeżeli się rozpogodzi to w przyszłym tyg. biorę się za robienie gps'u ;)

Woj. Łódzkie okolice łasku dzisiaj zakończony pierwszy pokos tragedia mokro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

woj. Łódzkie, dziś zacząłem II pokos, ale to prawda jest mokro- na niektórych łąkach na chwilę obecną nie miał bym szans wjechać.


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoNiU4718    10

ZA dużo łąk nie mam, większość to grunty orne, dlatego zbliża się u mnie już III pokos. Za późno niee, bo zebrałem I pokos trawy, następnie nawiozłem obornikiem, i dopiero zaisałem, także zboże miało trochę opóźnienia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PolandOnion
      Już końcówka marca więc coś trzeba wreszcie zasiać. Miała być jednoroczna typu futtertrio ale boje się wtopy że pieniądze pójdą a cały ch.. zbiore. Paszy wiadomo zawsze mało więc to kolejny powód że nie chce wtopy. I Teraz pytanie, iść w ta jednoroczna czy siać teraz lucernę ? Wiem że lucerne sieje się sierpień/wrzesień, na wiosnę niby też można ale będzie z tego jakiś sensowny plon w tym roku ? Klasa gleby 4, porządnie zwapnowane w tamtym roku, obornika też idzie zawsze ponad miarę. Wcześniej kilka lat rosła tam kukurydza na kiszonkę.
    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez niudizajn
      Witam.
      Mam zamiar zasiać mieszankę traw na dwu-letnie użytkowanie na polu ornym.
      Bardzo bym prosił o wszelkie info dotyczące sprawy. Dodam tylko , że jest to stanowisko po pszenicy , mam zamiar wywieźć tam "trochę" obornika na wiosnę i zasiać.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o tym poplonie?
       

       
      W filmie mówią żeby zasiać ją w sierpniu/wrześniu,skosić wiosna przyszłego roku i zaraz po skoszeniu zasiać kukurydze a czy sprawdziłaby się żeby użytkować ją cały rok jak zwykłą łąke i dopiero zaorać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj