Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PeterG14    115

Ja teraz 2 dzień nawalam usługi przy zbiorach siana i sianokiszonki. Już mamy zamówienia na 2 pokos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Co do deszczu to z chęcią przyjmę, od tygodnia upały z wiatrem i wszystko wyschło momentalnie. Po tych deszczach śladu nie ma.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Siano było szykowane na dzisiaj do zabrania ale rano wyskoczył deszcz. Czy taki prawie suche siano nadaje się żeby zbelować i owinąć w folie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

Nie, nie nadaje się, musi wyschnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Karol wysusz aby z deszczu jak wysuszysz to może być suche w folie ładować jeszcze lepsze bo jest takie miękkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    125

Wczoraj 0,5 ha wzięte 5 min przed burzą

Ale pioruny nie złe

Ale jeszcze siana zostało troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

U mnie wczoraj wyrwałem 25 bel siana jeszcze trochę i skończę pierwszy pokos :)


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Żeby wytrzymało z 2 dni to byłbym prawie po- zostało by 20 arów i dołki co są zalane.


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

9 bel 130cm siana z łąki 1,20 ha i 52 bele 95 cm z łąki 3ha robione prasą JD 550, heh zabawna sytuacja, w zeszłym roku prasowałem moją prasą łąke znajomemu i wyszło 50 bel, w tym roku przy porównywalnej trawie prasował inny pan prasą Unia Grudziądz i wyszło 90 bel, to chyba o czymś świadczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Dziś pierwszy pokos zakończony, pierwsze 30 belek zrobiliśmy 20 maja i to jest jedyna dobra pasza. W tym roku +50 bel więcej z pierwszego pokosu względem lat ubiegłych... Spasamy już te belki i w zbiorniku 150l ubyło w ciągu tygodnia na 18 sztukach dojnych.... Ale co zrobić pogody nie przewidzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

Ja wczoraj zrobiłem 28 bel z ok. 0,8 ha. Udało się zwieść i poukładać w stodole na niedługo przed nawałnicą z gradem. Pozostało jeszcze skosić 4.5 ha ale na części łąk wciąż stoi woda

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja dziś zbieram GPS, wcześno rano skoszony, myślę że na 18 będzie gotowe do zbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja miałem wczoraj ciąć resztę pierwszego pokosu i trochę z drugiego zacząć ale jak dolało to teraz można co najwyżej popływać. Dziś już trochę woda zeszła ale jest strasznie mokro.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

GPS zebrany, z 2 ha 19 bel - szału nie ma (ale przynajmniej mocno dobite ;)) . Teraz trzeba owinąć ale owijarka przybędzie dopiero za godzinę <_<.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dziś zrobione 15 bal produktu sianopodobnego, wreszcie koniec pierwszego pokosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Ja dziś zbieram GPS, wcześno rano skoszony, myślę że na 18 będzie gotowe do zbioru.

Peter co to jest GPS bo nie kumam o co chodzi? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

Wujek już siano sprzątnął z łąki :D Jeszcze niektórzy widać jak belują albo prasują w kostki, nawet widać jeszcze nie koszone łąki.. ten pierwszy pokos strasznie długo się ciągnie, w ogóle ten rok jest jakiś dziwny, bo wiosna późno przyszła.. Znajomy w tym roku mieszankę siał 22 maja bo wcześniej nie mógł wjechać, ostatnio czyli w środę koło mojego kolegi gościu siał kukurydzę.. Największy gospodarz w okolicy jeszcze ma do zasiania kukurydzę.. Dziwny ten rok


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Łąki nie koszone bo stoi woda, dobrze że nie potrzeba siana to pal licho. Może do końca lipca wyschnie to się skosi na gnój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Peter co to jest GPS bo nie kumam o co chodzi? ;)

 

GPS to krótko ujmując kiszonka z całych roślin zbóż i mieszanek z motylkowymi na przykład. Czyli mniej więcej to samo co kiszonka z poplonu tylko fajniej brzmi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez PolandOnion
      Już końcówka marca więc coś trzeba wreszcie zasiać. Miała być jednoroczna typu futtertrio ale boje się wtopy że pieniądze pójdą a cały ch.. zbiore. Paszy wiadomo zawsze mało więc to kolejny powód że nie chce wtopy. I Teraz pytanie, iść w ta jednoroczna czy siać teraz lucernę ? Wiem że lucerne sieje się sierpień/wrzesień, na wiosnę niby też można ale będzie z tego jakiś sensowny plon w tym roku ? Klasa gleby 4, porządnie zwapnowane w tamtym roku, obornika też idzie zawsze ponad miarę. Wcześniej kilka lat rosła tam kukurydza na kiszonkę.
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez niudizajn
      Witam.
      Mam zamiar zasiać mieszankę traw na dwu-letnie użytkowanie na polu ornym.
      Bardzo bym prosił o wszelkie info dotyczące sprawy. Dodam tylko , że jest to stanowisko po pszenicy , mam zamiar wywieźć tam "trochę" obornika na wiosnę i zasiać.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o tym poplonie?
       

       
      W filmie mówią żeby zasiać ją w sierpniu/wrześniu,skosić wiosna przyszłego roku i zaraz po skoszeniu zasiać kukurydze a czy sprawdziłaby się żeby użytkować ją cały rok jak zwykłą łąke i dopiero zaorać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj