Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Sianokosy
Piotrek1975    1396

Wczoraj skosiłem ostatnie łąki u siebie, jakoś dziwnie szybko woda wyparowała lub wsiąkła. Mówią o pogodzie na przyszły tydzień to może się uda na suche zebrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Wegetacja też robi swoje, a teraz pogoda się ustabilizowała trochę. Ale na jednej łące to nie ma co mówić o skoszeniu- bo się nie wiedzie w tym miejscu już.

Jak stoi w czerwcu to będzie stało i we wrześniu. Byle na górce skosić bo to dobra łąka jest.


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelllll    0

Przy 20 stopniach i słońcu po ilu dniach mozna zbierac na sianko "? 4 starczą ?? bo na 5 dzień ma popadać coś i szkoda mi troche..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Zależy jaką masz trawę czy dużą czy mała jak mała to i dwa dni wystarczą jak roztrząśniesz a jak duża to te 4 dni śmiało starczą chyba że na łące woda stoi to wiadomo.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Najlepiej jak pogoda jest to zostawić pokos na pół dnia lub dzień by łąka obeschła i potem 3- 4 dni suszyć. Zazwyczaj się zbiera 4 dni po skoszeniu, za wczas to nie ma co- wielu jest takich co pochopnie uznają za suche a po sprasowaniu bele ciężkie jak diabli.


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

A najgorzej jak nie doschnie z zieleniny to się może nawet zapalić więc ostrożnie ,lepiej dzień dłużej ,niż potem mieć problem lub zbutwiałą paszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelllll    0

Ciekawe jak moze sie zapalić ??

i czy przy układaniu sypać to siano solą ? bo moj stary starej daty i kaze sypac... a prasowac bede w kostki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Syp solą sianu nie zaszkodzi majątku nie kosztuje a ,,stary" będzie spać spokojnie i tobie głowy suszyć nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

No moje 2 ha co leżało już blisko 12 dni w końcu sprasowane :D tylko łąki poryte jak ... :P szkoda że to tylko ułamek pozostałych łąk....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Jak nie wierzysz to zrób eksperyment sprasuj kilka balotów niedoschniętych i po dwóch dniach spróbuj w nie włożyć rękę a o doświadczeniach napisz na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz999    0

Z sianem jest tak, jak zwieziesz niedoschnięte to potrafi się zapalić , natomiast jak było suche składowane pod dachem i zamknie to wówczas zgnije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

W piątek skończyłem swoje sianokosy, mimo pogody udało się zebrać dobrej jakości sianokiszonkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
link91    8

Sianokosy oficjalnie uważam za rozpoczęte,ogólnie na łąkach mokro jak zwykle w dołkach stoi woda,ale trawy narosło :D najlepsza odmiana miała około 1m wysokości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

Co z tego, że narosło jak trawa już kwitnie czyli jakość siana będzie słaba, a kiszonka może pleśnieć bo za dużo jest w roślinach włókna surowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
link91    8

Masz racje, ale wcześniej nie było pogody dlatego teraz jest skoszona,trawę przeznaczymy na siano także o pleśnienie nie ma się co martwić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dzisiaj kończę 1 pokos. z 2 ha już zwiozłem kostki a zaraz jadę po bele z 1,5 ha. Zbiór kiepski ale wiata i stodoła się zapełni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Moje sianko pływa sobie w wodzie rzeka która płynie 200 m od moich zabudowań wylewa rano pewnie będę mógł z balkonu ryby łapać. W ogóle mało łąk jest skoszonych może 25 % Te skoszone które leżą i te co stoją woda z muli położy i nie będzie się nadawała dla bydła więc trzeba będzie gdzieś to zutylizować .Dobrze że Ja zebrałem z 70% bardzo dobrej jakości , nie którzy nic nie skosili i jeszcze długo tego nie zrobią :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Sianokosy oficjalnie uważam za rozpoczęte,ogólnie na łąkach mokro jak zwykle w dołkach stoi woda,ale trawy narosło :D najlepsza odmiana miała około 1m wysokości

Rozpoczęte? :o Większość już by skończyła 1 pokos ,gdyby pogoda pozwoliła , a Ty piszesz że rozpoczęte? :lol:

To że ma metr wysokości , wcale nie znaczy że jest najlepsza :P , nawet dobra nie jest , to słoma nie trawa :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891
Sianokosy oficjalnie uważam za rozpoczęte

Mariusz, chyba z naciskiem na "oficjalnie" ;)

Mleka z tych traw to już nie będzie a najgorsze jest to, że to i do ścielenia się nie nadaje, chyba że po pocięciu nożami.

Ja szybciej zacznę drugi pokos niż skończę pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

U mnie rzeka wylała łąki zalała. Mam nadzieje że w lipiec-sierpień zacznę ten nieszczęsny 1 pokos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Belek może i dużo ale wartość niewielka ,ja swoje siano zebrałem dziś też marnej jakości ale szczęśliwy że już koniec ,pogoda dopisała czego Wam też życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj