Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Sianokosy
Piotrek1975    1396
Napisano (edytowany)

Niestety koledzy ja nie mogę się pochwalić takimi wynikami ja mam łąki trwałe tz dzikie , dawałem drobny obornik na jesień i nawóz wcześnie rozsiałem i nie zbieram tyle i takiej jakości. Zebrałem z 2.15 ha 33 bele 120/120. wam zazdroszczę trochę tych sianych traw :unsure:

@Peter to ma być pogoda od soboty bo i mi zostało parę ha.

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karror830    3

Panowie chcialbym z dwoch hektarów zrobic sianokiszonkę, i mam kilka pytan, czy koniczyna musi byc zakwitnięta? Ile powinno lezec pomiedzy skoszeniem a prasowaniem i czy lepiej suchsze zbierac czy wilgotniejsze, pytam bo robilem 3 lata temu lecz wiekszosc byla splesniala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Najlepiej na wpół zielone, lekko przeschnięte. Ja zbieram na drugi dzień po skoszeniu, nawet nie rozrzucam. Koszone z rana bo z tego co słyszałem najlepiej kosić przed południem, potem leży i schnie.


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz007    2

A ile czasu kisi się taka sianokiszonka? Jak bym chciał ją otworzyć po tygodniu i skarmiać to byłby jakiś problem, bo tydzień temu zrobiłem pryzmę z 3 ha. A zeszłoroczna kończy mi się za 3 dni i tak się zastanawiam czy dawać zielonkę czy pryzmę otwierać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eti1997    0

Ja wczoraj skosiłem 2h łąki i dało deszczu nam trochę ale to dosłownie deszczyk dziś planuje kolejne 3ha skosić.


Sprzedam Duński Siewnik Stegsted zdjęcia na moim profilu w "O Mnie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2997    4

A ile czasu kisi się taka sianokiszonka? Jak bym chciał ją otworzyć po tygodniu i skarmiać to byłby jakiś problem, bo tydzień temu zrobiłem pryzmę z 3 ha. A zeszłoroczna kończy mi się za 3 dni i tak się zastanawiam czy dawać zielonkę czy pryzmę otwierać?

 

Tydzień to za mało. Potrzeba z miesiąc ,żeby można było otworzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Dawaj zielonkę, tydzień to dopiero się zaczyna poważnie kusić, a zwłaszcza że z 3 ha to trochę masy jest.

 

U mnie trochę już położone, oby pogoda sprzyjała to się do niedzieli uda zwieźć.


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

ja moze w sobote skosze 2 ha na siano, a w poniedzialek bede kosil 3 ha żyta , to jak pogoda pozwoli to we wtorek lub srode bede belowac


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz007    2
Napisano (edytowany)

Dzięki koledzy. Udało mi się kupić sianokiszonkę w balotach więc jeszcze te trzy tygodnie pewnie da radę na nich przetrzymać. Sianokiszonka oczywiście jeszcze zeszłoroczna.

Jak pogoda pozwoli to w poniedziałek ruszam z robotą kolejnej pryzmy, tym razem z ponad 6 ha.

Edytowano przez Lukasz007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

Trawa powinna się kisić od 6-8 tygodni po tygodniu to na pewno ci się nie zakisi.. U mnie to wujaszek jednego dnia z rana kosi i roztrząsa a na następny dzień robi bele.. U mnie dzisiaj od rana pada i temperatura 10 stopni :( Myślę że wujkowie po niedzieli ruszą z sianokosami a ja też planuje po niedzieli kosić w ogródku trawę na siano dla królików


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartekk    4

W sobotę skoszone 3 ha na sianko miało być, na pół uschnięte pogoda nie sprzyja to chciałem dzisiaj zwinąć na kiszonkę, od rana bez deszczu ale awaria mnie do 16 przetrzymała i po ukręceniu 6 beli ULEWA , prognozy tez nie są najlepsze, ciężkie te sianokosy się zapowiadają bo już praktycznie kolejne 10 ha na szybko musi być sieczone:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Pogoda jak co roku, trzeba trafić w czas ładnej, kosić po deszczu to do następnego wyschnie, a nie kosić w pogodę na deszcz. Ja o swoje się nie martwię bo i tak w podściół pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ja we wtorek skosiłem 1.5ha, dzisiaj przewróciłem to nawet nie zwiedło. Teraz pada i podobno ma padać do niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Na szczęście mnie minęło, trochę popaprało wczoraj, przez to trawa trochę mokra. Lecę po ropę i kiszonki ciąg dalszy, na dziś coś około 2 ha.


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Ja zebrałem bez deszczu ale mój kolega skosił ponad 6 ha już miał belować po południu a tu niespodzianka z nieba i od wtorku leży, miała być sianokiszonka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

U mnie całą noc i cały dzień pada.. na polu leży aby z pół ha, reszta czeka na koszenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie jak u Gadka..a tylko ze ja nic jeszcze nic nie kosiłem, na razie czekamy choć w pogodzie niczego dobrego nie zapowiadają a na łąkach trawa robi się stara


KPZ "Zetor Team"- Wiceprezes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie jak na razie dopiero rośnie i długo jeszcze jej do zestarzenia. Od kilku dni temp waha się w granicach 10st C, więc i wegetacja się opóźnia. Dopiero dzisiaj wyjrzało słońce, ale zimno jak w marcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

siano juz tydzien sie suszy, co dziennie kropi i slonca brak, jeszcze kilka dni i pojdzie na gnoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

U mnie dzisiaj kropi a niebo cały czas zachmurzone i do tego 14 stopni.. Od czwartku nadają pogodę ale od piątkowych opadów to mokro się wszędzie porobiło, wczoraj jeździłem sobie po okolicy i widziałem jak niektóre pola i łąki są całe pod wodą i do tego pobliska rzeka miejscami wylała. No to jeszcze na sianokosy trzeba poczekać


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Dzisiaj po południu podpieliśmy się do maszyn, mieliśmy jechać w pole, a tu się rozpadało,nie taki duży deszczyk ale już dzisiaj po robocie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbysiu    8

ja na szczęście pierwszy pokos zakończyłem dość dawno (17maj). ojciec mi trochę grymasił że mało zebraliśmy ale teraz jak się pogoda załamała to już nic nie mówi :P

nawóz posiany czekać tylko na ciepełko to powinna trawka bujać bo wilgoci to nie brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Dziś skosiłem 1.70 ha trawa jest tak powalona że od spodu zaczyna podgniwać już najwyższy czas kosić, pogody ładnej nie ma może zbiorę na sianokiszonkę pojutrze i połowa prawie będzie zebrana na nie których łąkach woda stoi i nie można pokosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj