Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kiedy zaczyna sie pierwszy pokos traw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

Kaziu pierwszy pokos się zaczyna jak trawa duża urośnie :) u nas zwykle pierwszy pokos przypada na koniec maja, a czasami nawet początek czerwca.. U nas już trawa ładnie rośnie po nawozach i jeszcze w nocy pada deszcz więc myślę że może da radę po 25 maju wjechać w łąke a jak będą deszczowe sianokosy to w czerwcu będziemy ciąć pierwszy pokos


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

A ja to pewnie skoszę raz gdzieś w sierpniu, bo nie mam bydlaków i pójdzie na podściół świnkom. Ot takie czasy, kiedyś się kosiło 3x a teraz wcale nie potrzebne.

 

A ja to pewnie skoszę raz gdzieś w sierpniu, bo nie mam bydlaków i pójdzie na podściół świnkom. Ot takie czasy, kiedyś się kosiło 3x a teraz wcale nie potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

O ile dobrze pamiętam to ma być skoszona i zebrana trawa do końca lipca. Inaczej możesz narazić się podczas kontroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

A oni tam się znają, powie się że to druga narosła, jak 7 lat nawozu nie było to duża nie narasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Każdy by oddał, a nie ma komu brać, pola to by wzieli, a jak te łąki po 8km od domu i to jeszcze po korzeniach przez las droga. Koło domu to tam ktoś wypasie krowami a co niedojedzą to się kosi i na podściół idzie świnie co lepsze przebiorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek200    3

dzisiaj byłem na łakach, mysle ze od 20 maja mozna juz mysleć o koszeniu :) myslałem ze sie opozni przez zime ale widać obornik daje rade, wszystko powinno być w terminie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8
Napisano (edytowany)

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Ja również mam 2 hektary łaki co nie widziała nawozu już wiele lat i co roku koszę ja raz na ściółkę do świń gdzieś w czerwcu. Potem gospodarz co ma ją blisko domu kosi drugi raz ale przeważnie zbiory słabe. W tym roku po ostatnich ulewach to jeszcze na niej mjejscami woda stoi więc nie wiem kiedy wejdę może wydzierżawię nie ma co paliwa marnować mam ją 4 km od domu :) Może ktoś chce to pisać na priv ;)


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2053

trawa rosnie jak szalona chyba za tydzien bede kosil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

W tamtym roku w dołkach rosłą jak szalona, a teraz na górkach, bo na dołach woda... mam nadzieję że w tym roku parę łąk, które mnie zawodziły ostatnimi czasy, nadrobią te dołki. Moze za dwa tygodnie będzie koszenie- o ile będzie ciepło, bo wilgoci im na razie nie zabraknie.


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395
Napisano (edytowany)

U mnie trawy piękne,po niedzieli myślę z ciąć ze dwa ha przed domem.

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

ja tez myśle żeby na sobote coś skosić bo łąki już są ładne. ale to zaleeży od pogody .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowszak    100

Ja będe kosił po niedzieli żyto i troche trawy zetne bo mało paszy ;) A tak naprawde zaczną się sianokosy po 20 maja na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Panowie w mojej okolicy żyta juz pokoszone wczoraj skosiłem trawe kupkówkę na sianko a za dwa tyg to ja bede lucernę i koniczyne kosił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Trawa rośnie jak szalona, dzisiaj w ogródku kosiłem 2 pokos, i to bez nawozów :P Na polu też się pięknie zapowiada szczególnie po rozsianiu saletry i deszczku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sianokos12    388

mało deszczu ? u nas jest go troche za duzo owies wygnił ale za to trawy sa bardzo dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

U mnie był cały tydzień upalny aż do dziś w nocy bo przyszła burza i popadało :) w tym roku trawa już całkiem ładnie rośnie ale jeszcze z koszeniem trzeba się wstrzymać żeby lepiej podrosła


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez PolandOnion
      Już końcówka marca więc coś trzeba wreszcie zasiać. Miała być jednoroczna typu futtertrio ale boje się wtopy że pieniądze pójdą a cały ch.. zbiore. Paszy wiadomo zawsze mało więc to kolejny powód że nie chce wtopy. I Teraz pytanie, iść w ta jednoroczna czy siać teraz lucernę ? Wiem że lucerne sieje się sierpień/wrzesień, na wiosnę niby też można ale będzie z tego jakiś sensowny plon w tym roku ? Klasa gleby 4, porządnie zwapnowane w tamtym roku, obornika też idzie zawsze ponad miarę. Wcześniej kilka lat rosła tam kukurydza na kiszonkę.
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez niudizajn
      Witam.
      Mam zamiar zasiać mieszankę traw na dwu-letnie użytkowanie na polu ornym.
      Bardzo bym prosił o wszelkie info dotyczące sprawy. Dodam tylko , że jest to stanowisko po pszenicy , mam zamiar wywieźć tam "trochę" obornika na wiosnę i zasiać.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o tym poplonie?
       

       
      W filmie mówią żeby zasiać ją w sierpniu/wrześniu,skosić wiosna przyszłego roku i zaraz po skoszeniu zasiać kukurydze a czy sprawdziłaby się żeby użytkować ją cały rok jak zwykłą łąke i dopiero zaorać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj