Ursusc385

Dym z bębnów hamulcowych

Polecane posty

Ursusc385    1562

Witam !

Niewiem co sie dzieje ale jak jezdze dłuzej c-355 to zaczyna mi isc dym z bębnow hamulcowych (biały) jak sie szybciej jezdzi, az w kabinie sie robi biało i trzebo po wode jechac zeby to zgasic.Co moze byc przyczyną, dodam ze hamulce były 2/3 lata temu robione wymienione zostały szczeki, przewody i opaski na beben do recznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

sprawdź czy ręczny nie jest zaciągnięty albo szczęki odchodzą od bębna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozeph    0

To wina hamulców. Albo taśmy od ręcznego albo tłoczki w do wymiany. Ja miałem taki sam problem w Zetorze 5211. Hamulec sie podstawiał i cały czas hamowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Tylko oto chodzi ze nic niechamuje a dym leci i beben jest mozno nagrzany :lol:

 

 

P.S prosze moderatora o przeniesienie działu do "od c-325 do c-362" bo ten jest w złym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

a moze cos sie o cos ociera i niechamuje tylko sie sciera i leci dymek . odkrec tam gdzie leci dym i zobacz czy cos sie nieociera


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zobacz czy taśmy nie są za mocno naciągnięte, jak nie to masz problem z hamulcem nożnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Identyczny problem miałem w 5211-zapieczone tłoczki i cała reszta dość stara i pozapiekana łącznie z jedną taśmą recznego..

Niby nie hamowało(cięzko było wyczuć) ale jednak sie szczęki lekko ocierały i to wytarczyło aby po dłuższej szybkiej jeździe sie grzały niemal całe zwolnice..

Mnie z robocizną kosztowało to ok 1000zl więc nie jest to takie hop siup :/

A, i w 5211 nie trzeba było zdejmować kabiny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

to taka wada konstrukcyjna wywal ręczny w ho.... i będzie, dobrze okładziny od ręcznego są odciągane od bębna tylko dwoma sprężynami i to po prostu musi trzeć w c 355 to standard jedynym rozwiązaniem na szybko i bez kosztów jest całkowite popuszczenie ręcznego a najlepiej wywalić okładziny od niego bo nawet na popuszczonych czasami zdarzało się że jeszcze tarły i się grzały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c355    0

ja w swoim c355 nie mam ręcznego i jest ok zrób to samo :) :) :) :) :)


Polska wieś jest szansą na zdrową żywność dla całej Europy, jako wielki producent tego co najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolo12121    1

to nie wina taśmy od ręcznego ani czego innego tylko wez to dobrze odpowietrz !!!!i bedzie grało . przecież przy zdejmowaniu zwolnic nie trzeba zdejmować kabiny i nie zalewaj bębnów gorących wodą bo ci popękają


kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Juz wiem to jednak tasmy od recznego nie ma sprezyn ktore podrzymują i sie o beben ocierają ;) ale i tak mamy w planach nie długo robic chamulce, skrzynie i przedni most ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

weź rozkręć i zobacz, w tedy będziesz wiedział bo tam coś na pewno obciera jak się robi ciepłe.


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

do @adamo91 przecież @Ursusc385 napisał, ze już wie co się działo... Więc nie wiem po co było to pisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thor    0

Wiatm mam taki problem. Zaczelo smierdziec dymem w kabinie odsunalem dekiel, a beben hamulcowy w prawym kole byl goracy. Mechanik poradzil mi zebym odpowietrzyl hamulce, ale one dzialaja bez problemu. Jak obpowietrzam leci sam plyn bez powietrza. Jaka moze byc inna przyczyna? Mial ktos juz taki problem, bo nie widzi mi sie odkrecanie zwolnic aby sie tam dostac. Mysle ze moglaby byc to tez sprezyna od tarcz hamulcowych, czy da sie to jakos sprawdzic np odlaczajac ten prawy hamulec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Niestety nie da się. Sprawdź jeszcze czy taśma hamulca ręcznego nie trzyma. Jak to nie jej wina zwolnica do zdjęcia.

Może to być sprężyna lub złapało cylinderek hamulcowy.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thor    0

Reczny mam wymontowany wiec pozostaje rozbierac ciagnik, troszke roboty bedzie i opoznienia w pracach w polu;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No niestety. Jak faktycznie ściga to ewentualnie odłącz ten hamulec. Może popuści i dokończysz robotę. jak górek nie masz i gonienia po drogach z jednym hamującym kołem jakoś dociągniesz. Podnieś jeszcze to koło do góry i zobacz czy to czasem nie wina pompki. Odkręć przewód i zobacz czy nie popuszcza.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

a jak można główny hamulec popuścić ? może wyjaśnisz to? skoro hamulce mają samoczynnie regulowany luz ? zatarły się szczęki bub nie wrócił któryś z tłoczków i cały czas hamuje


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie można ale jeśli to wina pompki a odkręcisz przewód to powinien wrócić cylinderek. Rozumie?


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam18212    9

Na pompce tez jest taka śrubka do regulacji jeżeli się nie mylę, sądzę że warto spróbować. u mnie w C-360 hamulce czasami "trochę" piszczały i to pomogło więc tobie też może pomóc. Pewności nie mam bo nie jestem mechanikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jest regulacja na trzpieniu wciskającym tłoczek pompki. Szału tam nie zrobisz. Ma być luz między tym trzpieniem a cylinderkiem. Jeśli nie ma a tłoczek pompki jest trochę wciśnięty to może być zamknięte połączenie między zbiorniczkiem a resztą obwodu. Rozgrzewający się płyn nie ma ujścia do zbiorniczka i zaczyna rozpierać cylinderek hamulca. Koło zaczyna hamować.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miałem niedawno taki sam problem. W trakcie włókowania w ciągniku narobiło się sporo dymu i smrodu. Winny był zacinający się cylinderek hamulcowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grubson124
      Witam mam taki problem gdyż w moim deutzu zaczęły łapać hamulce na przednim wale pedynm więc postanowiłem to rozebrać i naprawić i odkręciłem ten zasisk wyciągłem stare klocki a raczej kawelk blachy co po nich pozostało i jeden tłoczek cofkem ładnie a tego drugiego co jest do mostu przykręcony nie mogę próbuje na siłę breszka to aż się tarcz wygina a to ani mam się nie wsunie. Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Perkins1992
      Mam problem z hamulcami w ursusie 360. Przed remontem działało tylko prawe koło, w lewym kole był wymieniany cylinderek, wymieniłem jeszcze obydwie pompki. Jak go poskładałem to wszystko działało jak przed remontem. :angry: Co tu zrobic????????
    • Przez ceston
      Witam mam nowe cylinderki tarcze i przewody. jak to prawidłowo odpowietrzyć? zdjąć ta gumkę z odpowietrznik a i go jeszcze zluzować? bo pompuje pompuje a efektu brak jak tylko zdejmę gumke
    • Przez ceston
      Jak w temacie macie jakiś sposób na to poza wymiana samego cylindra? początek gwintu jest uszkodzony reszta jest ok. jak to wkręcić. Swoją drogą brawo dla konstruktora za tak wlfantastyczne umieszczenie gwintu
    • Przez ursusikc330m
      Wymieniłem ostatnio cylinderek hamulcowy i bęben okładziny zostały stare bo nie były jeszcze mocno zużyte i jest teraz taki problem że po kilku krotnym odpowietrzeniu słabo hamuje
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj