damik

problem alternator c360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kielbasa    1

Woltomierz, bądź zwykły miernik. Ustawiasz zakres na napięcie prądu stałego i wartość gdzieś najczęściej 20(chyba, że automatyczny wybór zakresów). Napięcie winno wynosić 13.8-14.4V przy całym zakresie prędkości obrotowej.


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

Jak masz miernik masz dwa przewody: czerwony i czarny. Czarny wpinasz pod COM, a czerwony jak mierzysz napięcie powinno być V albo Voltage. Następnie przekręcasz pokrętło na V --- albo V ciągła linia, i zakres 20. Jeżeli masz dwa akumulatory 6V przykładasz jeden przewód czerwony do plusa jednego akumulatora, a drugi czarny do minusa. Ot co, cała filozofia.


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

jak masz miernik nawet z Biedronki nic sie nie stanie-ma automatyczna polaryzacje wskaze napiecie dodatnie bądz ujemne -znak minus nie grozi uszkodzeniem -automatyczna konwersja napiecia . Przedział na 2 baterie ok po 2x7,2V -naładowane jesli jest duzo wiecej np powyżej 14,7 grozi uszkodzeniem baterii-gazowanie cel...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

Skoro swieci sie kontrolka ladowania- to raczej szczotki beda ok. Przeplyw pradu jest.

 

Konieczny pomiar napiecia.

 

W takim przypadku moge powiedziec ze na 90% popsuty jest regulator napiecia. Na ogol w 90% przypadkow regulator ma uszkodzenie polegajace na zwarciu tranzystora wykonawczego.. Powoduje to podawanie PLUSA na wirnik= max napiecie ladowania.

 

Ale zdazaja sie awarie gdzie tranzystor nie daje sie zalaczyc. I wtedy wlasnie jest taka sytuacja jak u ciebie. Kontrolka sie swieci caly czys, a napiecia ladowania calkowicie brak.

 

Taki przypadek mialem w zeszlym tygodniu w Seacie. Wykonany test regulatora napiecia dawal wlasnie takie objawy. Nie bylo napiecia na szczotkach. Zalozony nowy regulator ( 120 zl) i wszystko wrocilo do normy.

 

Polecam wykonanie prostego testu regulatora napiecia. To daje 99% pewnosci co do poprawnosci jego dzialania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

Długo ciągnik stał nieodpalany? Może wystarczy wstępnie pobudzić alternator, tj zewrzeć na chwile szczotkę prądową z plusem, jak kontrolka zgaśnie to ok, jak dalej będzie się świecić to do sprawdzenia reg napięcia i diody, mam nadzieję że nie podpiąłeś odwrotnie akumulatorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

Najprościej to musiałbyś mieć zasilacz regulowany 0-16V i na zacisk 15 podajesz napięcie z zasilacza a na 67 zapinasz żarówkę, podczas zwiększania napięcia przy ok 14.5V żarówka powinna zgasnąć i dalej z wzrostem napięcia nie powinna się zapalić, w przypadku braku zasilacza pozostaje pomiar napięcia ładowania na alternatorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

Kup regulator i po sprawie -parę groszy bo tak to temat woda..wielokrotnie wałkowany - jesli po wymianie bedzie to samo wtedy bierzemy się za diody w alternatorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bawidamek    1

Witram chcilem sie zapytac jaki jest dobry alternator do C-360 Bo kupilem Expom Kwidzyn i po roku czsu padl Byl u elektryka ale nic mu nie pomoglo(Kontrolka od ladowania na malutkich obrotach nie swieci a jak dodaje gazu to coraz mocniej swieci byla wymienianne diody )Wiec jeszcze raz sie pytam jakiej firmy jest dobry aleternator czy sa do C-360 firmy Magneton??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Napewno jakiegoś MAGNETON-a byś dobrał do C-360, problem może być jedynie z mocowaniem. Poszukaj czy produkują z gotowym mocowaniem do tego ciągnika. Co do Expom-u Kwidzyn, to kolejny raz potwierdziły się moje doświadczenia z kiepską jakością tych alternatorów. Z polskich polecam A-124 ELMOT-u, (obecnie DELCO REMY) stara, sprawdzona konstrukcja, nie sprawiająca problemów. Jeżeli masz trochę umiejętności to możesz wybrać się na złom, kupić alternator od żuka, wymienić łożyska i szczotki, założyć elektroniczny regulator RNc-12 i za około 100 zł masz to samo co nowy alternator ELMOT-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

Dokładnie, sam nawet dziś w C360 montowałem altek z poloneza z kółkiem pasowym żuka,jak potrzebujesz altek po regeneracji to pisz na gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Lucas też jest znaną firmą. Jednak ich alternatory mają wiele wymyślnych rozwiązań konstrukcyjnych (choćby łożysko pod pierścieniami ślizgowymi, co uniemożliwia jego wymianę bez demontażu pierścieni). Mam osobiste uprzedzenie do tych alternatorów. Oczywiście ich jakość jest dobra i przy odpowiedniej obsłudze pracują bezawaryjnie przez wiele lat. Jest jeszcze Iskra, Bosch, też nie sprawiają problemów. Wszystkie pozostałe są wynalazkami, którymi nie warto zawracać sobie głowy (włączając w to wszystkie "japończyki" takie jak Mitsubishi czy Hitchi, jednak nie ze względu na ich słabą jakość, tylko drogie części i skomplikowaną budowę). Pisz do kolegi @vcc, dostaniesz sprawdzony alternator za niewielkie pieniądze. Jak dobrze zagadasz to może jeszcze dostaniesz jakiś rabat po znajomości. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

Dla ludzi z forum zawsze się promocję zrobi :rolleyes:

Jak możesz to zapodaj foto alternatora, w tej chwili nawet altki elmotu podrabiają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

Zerknij na komentarz neutralny sprzedawcy, co do alternatora to lucas, osobiście mam do takowego uprzedzenie bo po montażu w ciągniku jedna dioda prądowa po 5 min odleciała a koszt mostka był dosyć drogi, 2 to tylne łożysko jest igiełkowe w niektórych typach, dałem klientowi z elmotu alternator, do dziś jeździ.

Jeżeli interesuje cię alternator do ciągnika to pisz na GG, jakąś promocję się zrobi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Podzielam opinię Elektrotechnika. Dodam tylko że, w alternatorach Elmotu często padają diody wzbudzenia, montuję wtedy mocniejsze 3A 1000V i po problemie. Niestety potwierdzam słabą jakość alternatorów z Expomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czyli nie jestem sam w twierdzeniu o jakości alternatorów z Expomu. Co do diod wzbudzania to nie uszkadzają się aż tak często, jednak osobiście też montuję diody 3A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AF7018    0

Polecam do c360 lub c330 alternator Bosch 90A od Audi 80 i 100 http://allegro.pl/alternator-bosch-typ-01200469011-audi-b4-100-a6-i1282508460.html, lub http://allegro.pl/alternator-90-amper-do-audi-80-90-100-200-i1288458335.html, kupiłem taki na szrocie za 60zł, do tego założyłem kółko pasowe fi 60 od gościa z Allegro http://allegro.pl/kolo-pasowe-alternatora-c-360-i1271833547.html, mała przeróbka mocowania tak żeby pasował oryginalny pasek - ładuje od 400 obr/min i pełne napięcie osiąga już po 2-3 min ładowania, nie ma problemu słabego ładowania nawet przy częstym odpalaniu. Alternatory od poloneza 40-55A nie radzą sobie z doładowaniem przy częstym rozruchu silnika (za mało Amper) zwłaszcza przy dużym akumulatorze a koszt zakupu podobny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie wiem kto ci takich bzdur naopowiadał. Przy sprawnych akumulatorach dobrze radzi sobie nawet alternator 35A. Ale jeżeli ktoś założy odbiorniki o mocy przekraczającej moc alternatora to już jest inna sprawa. Więc nie wprowadzaj użytkowników w błąd, pisząc że alternator A 124 sobie nie radzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzba1272    8

@AF7018

Głupoty opowiadasz kolego. Przy zdrowym silniku i sprawnym układzie ładowania nawet prądnica sobie poradzi z doładowaniem akumulatorów, żeby ponownie odpalić ciągnik, a co dopiero alternator o wydajności 45A. Sam mam zamontowany alternator od Poloneza 55A i wystarczy kilka minut po odpaleniu, by akumulatory były doładowane, i napięcie wynosi wtedy już ponad 13,9V, czyli akumulatorom nic złego się nie dzieje. A alternator o zbyt dużej wydajności czasami może wyrządzić więcej szkód niż taki o mniejszej wydajności np. gdy akumulatory są rozładowane prawie do zera i zostaną doładowywane prądem o zbyt dużym natężeniu, co w konsekwencji może doprowadzić do ich uszkodzenia.


UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

Dopisuję się do kolegów wyżej, nie pamiętam ile już zamontowałem alternatorów, będzie ok 50 i wszędzie to był elmot, co do wzbudzenia to wiele zależy o jakiej mocy założona jest żarówka, u siebie mam 2W i wzbudza się od ok 600obr, alternator polonez, kółko od żuka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukas02
      Witam po wymianie szczotek z regulatorem w mojej Proximie 85 wróciło ładowanie i po czasie mam teraz problem. Licznik przestal działać kontrolka ładowania ledwo świeci ciagnik nie ładuje, dodatkowo zauważyłem gdy wyciągałem alternator i montowałem spowrotem gdy dotykał mocowania to jakby iskrzył na obudowie 
    • Przez emtecc
      Witam Mam w kombajnie zamontowany (Kiedyś była prądnica) alternator A124n. Alternator z fiata 125 Z tego co mi się wydaje to 9cio diodowy. Jest przy nim dokręcony regulator. Nie wiem jakie ma oznaczenie bo symbole wytarte. Dla pewności dodam zdjęcie czy połączenie do alternatora jest poprawne. Włożyłem nowy akumulator i postanowiłem spr czy z ładowaniem wszystko w porządku. Okazało się, że napięcie ładowania rośnie powyżej 14.4 V na niskich obrotach. Gdy zwiększę obroty przelatuje 17V. Stanowczo za dużo. Czy przy zmianie z prądnicy na alternator należy wprowadzić jakieś modyfikacje w instalacji auta?
    • Przez pele19
      Witam!
      Mam taki mały problem w swoim malczyku a dokładnie padł mi alternator który juz nie nadaje sie do regeneracji.
      Był w ciągniku od nowości i już wszystko się powycierało, wymiana szczotek, regulatora nic juz nie pomaga więc pora kupic nowy!
      A teraz pytanie jaki ?
    • Przez Adamo90
      Potrzebuję schemat instalacji elektrycznej w ursusie 5714. W internecie nie mogę znaleźć. Może ktoś ma? Był bym wdzięczny. 
    • Przez Johnderre
      Witam, po zapaleniu ciągnika świeci się kontrolka ładowania, gaśnie dopiero po solidnym przegazowaniu i wtedy zapala się kontrolka stop. Podczas jazdy kontrolka STOP czasami gaśnie, chwilę później znów się zapala albo miga. Czy to jest normalne że kontrolka gaśnie dopiero po solidnym przygazowaniu? Gdy ładowanie się świeci stop się nie świeci, czy to problem Alternatorem?  Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj