damik

problem alternator c360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damik    0

witam <_< jestem tu pierwszy raz więc prosze o porade <_< Mam taki problem przy c-360 jak laduje mi alternetor to na wolnych obrotach ciagnika mi kontrolka migała to dość mocno a na duzych juz nie. Więc postanowiłem poczyścić kable na alternetorze i patrze a tu kontorlka juz miga tylko na bardzo wolnych obrotach a na srednich to wogóle. i nie wiem czy laduje ogolnie teraz czy cos popsułem jak nic nie miga powiedzcie co to może byc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Co rozumiesz przez miganie żarówki?? Chodzi ci o to że ona po prostu świeci? Tylko że dość słabo??

Kontrolka ładowania ma się świecic po włożeniu kluczyka, Po odpaleniu ma zgasnąć. Przy bardzo niskich obrotach może sie lekko żarzyć.

Wiec dobrze że przeczysciłes te przewody bo własnie teraz mozna uznać że alternator pracuje prawidłowo.

Możesz jeszcze sprawdzic jaką żarówke masz włożona jako kontrolke ładowania. Jeśli 2W to wymień ja na 4W o takim samym kształcie. Dzieki temu może kontrolka na wolnych obrotach wogule nie bedzie juz świecić , bo alternator wczesniej czyli na nizszych obrotach zacznie sie wzbudzać. Może nie musi pomóc bo to zależeć bedzie od zamontowanego alternatora, ale warto spróbować.

Możesz jeszcze sprawdzić jak wyglada połaczenie masowe alternatora z silnikiem, warto przeczyścic śruby i mocowanie alternatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damik    0

jak zaple to gasnie a teraz na wolnych obrotach tez nie swieci czyli wszystko jest ok ;p chyba co ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

sasiad nie ma woltomierza?? JA jak w me mesiu 200 km od domu starcilem prady to sie bardzo zdziwilem. A kontolka od ladowania nie zaswiecila sie. Dobrze ze udalo mi sie regulator dokupic iwymienic gdzies na parkingu. No ale zapalic byl problem. I tez potem 200km grzalem do domku ni emaja c pewnosci czy to regulator czy nadal jade bez ladowania. Coprawda swiatla sie swiecily bo juz noca, czyli jakis prad altek podawal. Ile wtedy bym dal zeby miec swoj woltomierz przy sobie . Po wymiani eregulatora przynamniej mialbym 90% pewnosci ze wszystko ok.

 

Postaraj sie i sprawdz to napiecie. czasem 0,5V moze narobic balaganu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2

Dołączę się do tematu ;)

 

Niedawno w C-330 zamontowałem alternator (zdjęcie w linku) http://www.agrofoto.pl/forum/Alternator-w-...image72679.html i na początku wszystko było dobrze, ale teraz kontrolka do ładowania akumulatora od czasu do czasu na wolnych obrotach "mignie" dodam, że żarówkę w kontrolce mam 12V/4W. Co może być przyczyną migania kontrolki?

 

Mam jeszcze jedno pytanie.

Jak kupiłem alternator zaraz po założeniu w C-330 zmierzyłem napięcie i było od 13,5V do ok. 16V w zależności od obrotów (16V było przy obrotach ok. 2000. Teraz jest taki sam wynik ;) Czy to dobry wynik? Tak ma być?

 

Pozdrawiam c330ursus ;)


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

Napiecie zdecydowanie wykracza po za normy. Absolutne max napiecie ladowania to 14,5V. Sprawne ladowanie i minimum napieci ado 14V.

W twoim przypadku obstawial bym 2 przyczyny.

1 problemy z polaczeniami masowymi. To alternator od Poloneza i one tak maja. Nigdy nie mialem do nich zaufania. Na jednym sie naciolem.

 

Bardziej prawdopodobne jest uszkodzenie regulatora. Skoro napiecie idzie wyzej 14,5V to tylko regulator. Dobrze masz go podlaczonego??

 

U sasiada na alternatorze od fiata 125p i na regulatorze oryginalnym przyreconym w miejscu gdzie byl regulator pradnicy, tez kontrolka na wolnych obrotach czasami mignela.

Ale tam napiecie bylo rowniutkie 14,2V. Okazalo sie ze regulator mial slabe polaczenie z masa. Wibracje deszcz przyczynily sie do poluzowania i pogorszenia kontaktu miedzu blach aa masa regulatora. To byl anotoryczna sytuacja co 2-3 miesiace. W koncu problem rozwiazany przez zalozenie kabelka miedzy slupkiem masy na akumulatorze a regulatorem. Od tamtej pory dziala to dobrze kontrolka nie miga .

 

 

Alternator%20od%20Poloneza%20RNc12.png

http://files.myopera.com/karola44-81/album...eza%2BRNc12.png

 

Obrazek alternatora od fiata i regulatora od malucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Widzę że nie tylko ja wykorzystuję reg. malucha do alternatora fiata.

Układ działa bez problemów już ok 2 lat. Odnośnie odłączania szczotki od masy można kupić szczotki które nie mają połączenia z masą poprzez śrubkę, ale te szczotki są węższe i szybciej się zużywają pierścienie ślizgowe wirnika oraz szczotki.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Dokładnie tak. Sprawdz połaczenia regulatora z masą. Z powodu złego styku regulator nie wie dokładnie jakie napiecie jest wytwarzane i nie ma punktu odniesienia i dlatego podnosi napiecie.

Jeśli wszystkie połączenia przewodów są ok to wymień regulator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2

Wyczyściłem przepływ masy od regulatora do alternatora bo jak go kupiłem był pomalowany i widocznie farba słabo przepuszczała mase ;) skręciłem, odpaliłem i się okazało że napięcie przy obrotach 500 jest 13,5V a powyżej 1600 jest 14,5V i ani 0000000,1V więcej ;) a problem z mruganiem kontrolki też zniknął ;)

 

Problem rozwiązany dziękuje za pomoc ;)


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

podladuj sobie pozadnie akumulatory w wolnym czasie. To 13,5V jest troche za malo. Napisz jakie napiecie jest po chwili pracy alternatora przy obrotach powiedzmy 800obr/min i 1000.

 

Alternator musi obsluzyc duza pojemnosc a jego wydajnosc nie jest zbyt duza. Dodatkowe naladowani eakumulatorow moze spowodowac ze alternator szybciej uzyska stabilna prace i bedze na niskich obrotach trzymal te 14V.Jakie napiecia panuja przy wlaczonych swiatlach??

 

Juz wielokrotnie pisalem tutaj ze w mojej secdziestce zaraz po rozruchu przy obrotach ok 500/min napiecie trzyma rowniutko 14,2V. Po chwili wiekszych obrotow napiecie nie spada ponizej 14,4V przy swiatlach wlaczonych na zarowkach H4 90/100W . Ale ja mam 70A Delco.

 

Podladuj i zaobserwuj wtedy. Albo popatrz o dluzszym okresie pracy silnika na wyzszych obrotach. Mysle ze wlasni eakumulatorki musza sie naladowac zeby po rozruchu alternator odrazu trzymal napiecie 14V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

witam ;)

 

cytuje

...Podladuj i zaobserwuj wtedy. Albo popatrz o dluzszym okresie pracy silnika na wyzszych obrotach. Mysle ze wlasni eakumulatorki musza sie naladowac zeby po rozruchu alternator odrazu trzymal napiecie 14V....

 

nic z tego to nic nieda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
Podladuj i zaobserwuj wtedy. Albo popatrz o dluzszym okresie pracy silnika na wyzszych obrotach. Mysle ze wlasni eakumulatorki musza sie naladowac zeby po rozruchu alternator odrazu trzymal napiecie 14V.

 

nic z tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2

Dzisiaj bronowałem z 3 godziny z przerwami i jak zgasiłem traktor i po 15 min go odpaliłem to napięcie zaraz po odpaleniu silnika było 14,3V potem wzrosło do 14,5V więc wszystko dobrze ;) Akumulator jest dobrze naładowany, jestem zadowolony z tego alternatora ;)


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baksik    2

U mnie coś się zrobiło w nowym alternatorze z expomu w c-330 że przy 550 do 1100 obr. kontrolka miga pełnym światłem, jak się włączy światła, albo zejdzie poniżej 550 obr to przestaje migać. Wszystkie połączenia nowe robione pół roku temu i działało dobrze do zeszłego tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

Mozesz nie miec dobrego przejscia na masie miedzy regulatorem a alternatorem. To chyba jedyna opcja w tej chwili. Teraz troche popdadalo + wysoka temperaturaka. Korozja bardzo szybko dziala ;) .

Gdyby caly czas lekko zazyla sie kontrolka niezaleznie od obrotow( ewentualnie rozjasniala lub przygasala, ale nigdy pelnym swiatlem zaleznie od obrotow- obciazenia) to swiadczylo by o przebitej/przebitych diodach wzbudzenia.

 

Wyczysc pozadnie polaczenia masowe mimo ze masz pewnosc ze sa ok. Szczegolnie miedzy regulatorem i masa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baksik    2

Jednak powodem migającej lampki był popsuty regulator napięcia. Po wymianie jest wszystko dobrze. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

A sprawdzales dokladnie polaczenie z masa?? Jak wymieniles regulator to musiales go odkrecic. Przykrecajac nowy zapewne poprawilo sie polaczenie.

Sprawdzales regulator czy tylko wymieniles??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baksik    2

Do starego regulatora przykładałem nawet dodatkowy przewód od masy i nie pomagało. Też mi się wydaje troche dziwne że poprzedni regulator wytrzymał tylko pół roku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukas02
      Witam po wymianie szczotek z regulatorem w mojej Proximie 85 wróciło ładowanie i po czasie mam teraz problem. Licznik przestal działać kontrolka ładowania ledwo świeci ciagnik nie ładuje, dodatkowo zauważyłem gdy wyciągałem alternator i montowałem spowrotem gdy dotykał mocowania to jakby iskrzył na obudowie 
    • Przez emtecc
      Witam Mam w kombajnie zamontowany (Kiedyś była prądnica) alternator A124n. Alternator z fiata 125 Z tego co mi się wydaje to 9cio diodowy. Jest przy nim dokręcony regulator. Nie wiem jakie ma oznaczenie bo symbole wytarte. Dla pewności dodam zdjęcie czy połączenie do alternatora jest poprawne. Włożyłem nowy akumulator i postanowiłem spr czy z ładowaniem wszystko w porządku. Okazało się, że napięcie ładowania rośnie powyżej 14.4 V na niskich obrotach. Gdy zwiększę obroty przelatuje 17V. Stanowczo za dużo. Czy przy zmianie z prądnicy na alternator należy wprowadzić jakieś modyfikacje w instalacji auta?
    • Przez pele19
      Witam!
      Mam taki mały problem w swoim malczyku a dokładnie padł mi alternator który juz nie nadaje sie do regeneracji.
      Był w ciągniku od nowości i już wszystko się powycierało, wymiana szczotek, regulatora nic juz nie pomaga więc pora kupic nowy!
      A teraz pytanie jaki ?
    • Przez Adamo90
      Potrzebuję schemat instalacji elektrycznej w ursusie 5714. W internecie nie mogę znaleźć. Może ktoś ma? Był bym wdzięczny. 
    • Przez Johnderre
      Witam, po zapaleniu ciągnika świeci się kontrolka ładowania, gaśnie dopiero po solidnym przegazowaniu i wtedy zapala się kontrolka stop. Podczas jazdy kontrolka STOP czasami gaśnie, chwilę później znów się zapala albo miga. Czy to jest normalne że kontrolka gaśnie dopiero po solidnym przygazowaniu? Gdy ładowanie się świeci stop się nie świeci, czy to problem Alternatorem?  Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj