ralfMTX140

Brona aktywna + siewnik

Polecane posty

ralfMTX140    3

A jesteś jakimś przedstawicielem handlowym??


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

dzwon, dzwon przemo dał rade załatwić mi najniższe ceny w Polsce na czesci do kuhna to moze i z siewnikiem cos pomoze,

ja jestem pozytywnie doswiadczony ze wspolpracy z tym jegomosciem

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

To jutro pewnie z rana zadzwonie. :lol:


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1
Z tych co wymieniłeś to wszystkie chyba stoją na podobnym poziemie no moze Rabe troche odstaje ale nie jestem pewny bo nie uzywam takich :)

 

 

czemu Rabe odstaje? :)

 

Lemken tańszy jest od Amazone?

 

i niby co ma takiego Khun ;P

 

 

muszę coś z tego tematu wycisnąc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Kuhn akurat ma promocje. Lemken jest za drogi nie wiem jak amazone.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thecook    0

Ja potrzebowałem czegoś takiego również na bardzo ciężkie ziemię, zorganizowałem pokazy, zjechało się kilkanaście osób i prawie te wszystkie firmy które wymieniłeś były.

Prawie każda z tych maszyn miała bronę wirnikową i siewnik.

I efekt taki:

Najlepiej chodził kuhn,

Nieźle amazone,

Lemken też dobrze, choć troche miał ciężko,

Rabego nie było,

Był kecerling (nie wiem jak to się pisze)

Wybrałem kuhna bo najlepiej robił, miał możliwośc odpięcia brony, wszystko do regulacji, bardzo prosta wymiana pazurów brony, najbadziej kompetentny serwis.

Przy wyborze zwróć uwagę na:

Moc jaka jest potrzebna do tej maszyny i udzwig tylnego podnośnika. Producent często podaje za mało i póżniej brakuje. Dostępność i cena części, (w umowie powinien być zapis o reakcji serwisu 24h - weź umowy od dealerów i sprawdz to, to bardzo ważne), dealer powinien być w miarę blisko, nie 200km.

Ważna rzecz to mimimum czujników i elektroniki - one najczęsciej padają, a elektronika trochę kosztuje, menu w jęz. polskim, (powinni dać książkę kodów serwisowych, napisz to w umowie. Inaczej z każdą bzdurą będziesz uzależniony od serwisu).

Ważne żeby sterowanie w miarę możliwości było na iso busie, to już standart, nie każda firma swoje sterowanie.

Zobacz jak masz umieszczony zbiornik na nasiona, jak wysoko to możesz mieć problem z załadunkiem np z big begów jak nie masz ładowarki. A targać po woreczku to życzę sukcesów......

Przyglądnij się na sterowanie ścieżkami, czy 2 czy 3 sekcje wycina i jak się tym steruje.

Na takie gleby powinieneś wybrać wg mnie redlice talerzowe, i obie powinny być metalowe (amazone miało kiedyś widziałem jedną plastikową, drugą metalową).

U mnie robi bardzo dobrą robotę ta maszyna.

 

Amazone mi podpadło bo mają bardzo cienki serwis. Niektóre części do innej maszyny sprowadzali mi 1-2 mies, - a przy siewniku to niedopuszczalne - i jeszcze jej nie zrobili na gwarancji. Koszmar. Pozatym ta ich maszyna wyglądała jakby ją robiły chińskie rączki, oszczędności materiału na każdym kroku. Na takich glebach to nie zdaje egzamimu.

Lemken ładnie robi, bardzo ładnie, ale nie mam blisko serwisu i nie mieli takiej maszyny jak chciałem. Kvernelanda nie widziałem, mam ich pług, chodzi bez zarzutu. Jest w galerii zdjęcie tej mojej maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

ostatnio na wystawie widziałem Kvernelanda i tez wewnetrzny talerz był plastikowy i dosyć cięzko to chodziło. Zdziwił mnie ten plastik, to zdaje egzamin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

to ja moze odswieze temacik:) panowie mozecie cos podpowiedziec w sprawie zestawu uprawowo siewnego widze tu wiele milych rzeczy o kuhnie. ja osobiscie zastanawiam sie nad amazone badz sulky ta druga jest zdecydowanie masywnejsza dodam ze ma to byc prona wirowa i siewnik pneumatyczny w przypadku sulky pneumatyczno mechaniczny co jest jego bardzo duzym plusem bardzo sie chwala te siewniki. mozecie cos poradzic dodam ze diler korbanka powiedzial mi praktycznie identyczna cene na sulky z regulaynem oraz amazonke z pneumatykiem . jakie jest wasze zdanie??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody89    1

Teraz ja pozoliłem sobie odswieżyc ten temat.

Panowie co sadzicie o zestawie uprawowo siewnym Maschio-Gaspardo??

Mianowicie brona aktywna taka: http://www.gaspardo.pl/1/19.php + plus siewnik mechaniczny talerzowy: http://www.gaspardo.pl/5/1.php

 

Ps. prosze sie za dokladnie nie sugerowac fotografiami, poniewaz brona bedzie miala dodatkowe odkosy a siewnik telarze podwojne a na fotografi sa radlice stopkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj