ralfMTX140

Brona aktywna + siewnik

Polecane posty

ralfMTX140    3

Chciałbym jeszcze do żniw kupić jakąś brone aktywną z siewnikiem (cały zestaw nowy).

Wchodzą pod uwage marki:

-Kverneland

-Kuhn

-Amazone

-Lemken

-i może Rabe

Na ten cel moge przeznaczyć do 70 tys. Chciałbym żeby był już to siewnik pneumatyczny. Mam ziemie dosyć gliniaste i górki też się zdażają (rejon okolic Chełmna woj kujawsko-pomorskie (słyszałem, że najgorsze ziemie do urawy w Polsce)). Chodziłby z nim McCormick MTX140 147 km. W gre wchodzi tylko siewnik o szerokości 3 metry. Jutro będe znał jakieś dokładniejsze modele tych marek. Co sądzicie o tych zestawach? Interesują mnie nawet opinie o samych bronach aktywnych lub samych siewnikach. Do zasiania mam ok 80 ha.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUKI888    0

z tego co sie orentuje to amazone <_< aczkolwiek wielkim znawcą nie jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Z tych co wymieniłeś to wszystkie chyba stoją na podobnym poziemie no moze Rabe troche odstaje ale nie jestem pewny bo nie uzywam takich <_< mam aktywny agregat uprawowo-siewny i bardzo go polecam, cud maszynka i odwala super robote, na takie gleby jak masz to wybor w sam raz <_< Kuzyn ostatnio kupował zestaw uprawowo-siewny tylko ze bierny Kvernelanda to dał 48tys zł a za aktywny Kvernelanada 3 metrowy i pneumatyczny chciali niecałe 60000zł :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1

ja bym wybrał Kverneland

podobają mi się te maszyny

 

ale amazone może lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

kuhn ma teraz promocje na zestawy uprawowo siewne, w tej kasie powinienes sie zmiescic a sprzet jest dosc konkretny, co prawda sam sie przesiadlem z poznaniaka ale pierwsze testy robia wrazenie mimo ze sprzet ma juz 10lat,

co prawda czesci duzo drozsze od poznaniakowych ale juz w porownaniu do amazona czy fiony to jest taki sam poziom.

Polecam zwrócic uwage na ta marke <_< nie jest tak lansowana marketingowo a czytalem francuskie testy jakosci siewu i kuhn stał dosc wysoko

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No ja teraz mam właśnie poznaniaka 3m z 2001 roku. A wiesz może @Yacenty coś o tych promocjach Kuhna? Jakieś informacje? Rabe raczej odpada bo nie wiem czy jest jakiś dealer w mojej okolicy tej marki.

 

Chyba w Profi był kiedyś artykuł w porównaniu kilki bron aktywnych to chyba Kverneland i Kuhn wyszły bardzo dobrze. Z niego też wynikało, że Kverneland miał najlepsze oceny na ciężkich ziemiach.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

No Kuhn to moze byc dobra propozycja dla Ciebie...sąsiad miał 4,5 metrowego kvernelanda i zamienił go na takiego samego Kuhna (oba uzywane, bo on handluje sprzetem rolniczym...) no i kuhna nie moze wychwalic a na kveernelanda zdazyło mu sie ponazekac, tak samo zresztą zrobił z pługiem <_< musisz się dokladnie zorientowac co i jak cenowo wygląda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arbuz89    0

ja na twoim miejscu brał bym amazone, tylko cena około 100tyś wychodzi brutto pelne wyposarzenie i talerzowy siewnik.mam u siebie stary agregat amazone ma okolo 20lat i jeszcze chodzi <_< wiec uważam ,że solidne agregaty robi a gliny u mnie też tęgie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

http://www.kuhn.com.pl/internet/webpl.nsf/...98?OpenDocument

tutaj jest troszke informacji o KUHNie

taki sredni zestaw, aktywna brona plus siewnik pneumatyczny: 73tys netto

 

czemu akurat chcesz wersje pneumatyczna? za 47tys masz elegancki zestaw bierny z mechanicznym siewnikem, ktory jest uznany za jeden z lepszych na rynku <_< ewentualnie jak bardzo chcesz to brona aktywna plus siewnik INTEGRA (mechaniczny) i to wtedy kosztuje 60tys, lub siewnik VENTA pnuematyk i masz cene 73tys


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

W tym roku siałem pszenice ponad 45 ha Horschem Proto 4DC i on był właśnie pneumatyczny. Zobaczyliśmy na wyschody jakie są równe, o wiele lepsze niż po moim mechanicznym Poznaniaku i tak właśnie chcemy teraz spróbować kupić pneumatyka. W przyszłości i tak kupie Pronto 3DC ale ten aktywny ma być takim przejściowym siewnikiem. Te 70 tys przeze mnie wystawione ta o jest netto bo jestem Vatowcem to sobie odlicze i tak Vat. Pytałem się dzisiaj kumpla który ma Kuhna to mówił że jest z niego zadowolony.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ja poki co tez jestem :D

nie proboj nawet porownywac poznaniaka do zachdoniego pneumatyka!!! to 2 ligi roznicy,

 

ja porownalem dwa siewniki mechaniczne - poznaniaka i amazonke i dlatego kupilem kuhna na zwyklych redlicach mechanicznego - mam nadzieje ze on mi wystarczy :lol:

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Wschody równe miałeś po pronto nie z tego powodu że ma pneumatyczny wysiew :D .

Jeśli chodzi o rozkład poprzeczny i wzdłużny nasion to nic nie dorówna siewnikowi mechanicznemu, zwłaszcza pneumatyczny (mówię tu o prawidłowo ustawionych niewyeksploatowanych maszynach), lepszy wg. mnie jest jedyni siewnik mechaniczno pneumatyczny, np: sulky reguline (no ten to już jest całkiem ekstra, bo wysiewa prawie z dokładnością punktowego, no ale cena zaporowa :lol: ) .

 

A wschody po pronto miałeś ładne i wyrównane... bo za każdą redlicą idzie kółko dogniatające, które perfekcyjnie trzyma głębokośc redlicy i jednocześnie dociska do podłoża wysiane nasiona :D .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Chodziło mi @deer tylko o dokładność wysiewu nasion i dokładne ich rozmieszczenie w glebie :lol:


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

a ze tak spytam jaki jest sens kupowac teraz cos skoro i tak mowisz ze bedziesz kupowal pronciaka?

nie lepiej wstrzymac sie np sezon i od razu kupic pronto? przeciez na tym nie zyskasz a na pewno stracisz, no chyba ze o tym pronto myslisz w perpsektywie 10lat, ale z drugiej strony na czorta ci taki siewnik skoro piszesz ze nie masz nawet 100ha?

 

z tego co gdzies czytalem, ekonomiczne jest kupic tego typu siewnik jak masz do zrobienia z 300 a nie zaszkodziłoby jeszcze na jakies usługi wyskoczy,

inna bajka to tez fakt ze nigdy nie musisz posiac tych 80 czy 100 w jeden dzien, nie wydaje mi sie zebys na takim areale sial tylko i wylacznie jedden rodzaj zboza, u mnie akurat jest po 1/3 pszenica ozima, rzepak i jeczmien jary, wiec tak czy siak robota rozkłada ci sie w czasie.

 

Ja tak sobie patrze na sprzet który mam i mysle ze tak 150-200ha spokojnie bym w sezonie posial, przeciez nikt nie mowi ze jak optymalny termin na siew rzepaku (u mnie) to 25 sierpien to mozesz siac tylko 25, przeciez nic sie nie stanie jak bedziesz sial od 20 do 30 :lol:

 

nie wiem czym sie kierujesz w wyborze i nie chce ładowac sie z butami w twoje pomysły ale popatrz na to spokojnie, na cholere ci maszyna która bedzie pracowac 5 czy 6 dni w roku!!!! szkoda nafty na takie zabawy, przynajmniej ja mam takie podejscie

 

pozdrawiam i zycze doskonałego wyboru, abyś był z niego w 100% zadowolony

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Jak kupie ten zestaw uprawowo-siewny to będe go miał pewnie najmniej 5 lat. Pronto teraz nie kupie bo jest za drogi. Chce kupić Horscha żeby mieć już na wiele lat spokój. Ogólem mam 108 ha. W tym lub kolejnym roku będe siał tyle zboża bo wezme z cukrowni rok karencji a buraków sieje ok 25 ha więc do zasiewu zboża dojdą mi te 25 ha. O usłuchach to się jeszcze pomyśli jak będzie z czasem u mnie w gospodarstwie. Wiem że ten Pronto jest duży jak na moje ha ale chcemy z tata miec porzadny siewnik na wiele lat, a że dużo się nie narobi to po kilku latach nie będzie zurzyty.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Ja tak sobie patrze na sprzet który mam i mysle ze tak 150-200ha spokojnie bym w sezonie posial, przeciez nikt nie mowi ze jak optymalny termin na siew rzepaku (u mnie) to 25 sierpien to mozesz siac tylko 25, przeciez nic sie nie stanie jak bedziesz sial od 20 do 30 :D

z doswiadczenia wiem (przewaznie czesc rzepaku jest jeszcze w sierpniu siana) to jak z optymalnego tygodnia zostaje 3 dni to wszystko :lol: przewaznie pogoda pokrzyzuje plany, a u nas jak wleje to musi szuszyc 2 dni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Właśnie ze względu też na pogode chce mieć dobry siewnik i którym będzie ubywało :lol:


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

u nas roznie bywa tez z ta pogoda ale takiej tragedii zawsze nie ma, ot wiadomo zdarzy sie cos no ale bez przesadyzmu,

do tej pory siało się poznaniakiem 2.7m, ktory tak naprawde brał 2.4m i spokojnie siało się po 10ha w ciagu dnia, przy zbozach to juz dzien trzeba bylo lekko wydłuzyc bo wiadomo rzepak jak zasypal rano to mogl siac 3 dni :lol: a zboze to przy skrzyni na 150kg to trza bylo tankowac co chwile, zwlaszcza jak sialem na polu 800m długim to co przejazd tankowanie.

 

ralf nie wiem tez dokladnie jakie masz tam ziemie ale ja bym poszedl w strone aktywnej brony i siewnika mechanicznego, ale to jest tylko moje zdanie, a jesli masz ziemie srednie to moze nawet bym sie pokusil na agregat bierny - oczywiscie o ile masz wał do pługa


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Chce w przyszłości kupić sobie Packomat do pługa. Agregat bierny nic by nie zrobił na moich glinach. Trafia się taki kawałek na góreczcce, że normalnie przy orce jade 9-10 km/h to na tej glinie MC siada do 4-5 km/h i to na 1800 obrotów silnika. Musze mieć aktywny żeby uprawić tą ziemie. Na orke chcemy wjechać jeszcze Vaderstadem Rollexem 620 z włóką Crossboard i wtedy na to zestawem uprawowo-siewnym. I tak pewnie jeszcze będą bryły. Mam kilka takich wrednych miejsc do uprawy. :lol:

Mój Poznaniak bierze na 3m i w skrzyni zmieści się ok 250-300 kg. Jest jak pamiętam z 2001 roku


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

to agregat nie podlega dyskusji aktywny i basta,

co do siewnika to sam widzisz ile mozesz posiac z taka miniaturowa skrzynia - moj kuhn teraz ma skrzynie na 600l wiec mysle ze 500kg wejdzie to juz spokojniutko obleci 3ha pszenicy, taka 3m za dzien tez sie cała mase posieje


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No właśnie chce żeby był aktywny i żeby robota była porządnie zrobiona.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Dzis ogladalem brone aktywna z siewnikiem Lemken to mi przedstawiciel zaspiewal 40 tys euro!! Wrzuce po niedzieli fotki.

Lemken chyba odpada bo jest za drogi. Co teraz poradzicie?? :lol:


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

moja propozycje chyba znasz :D i bedzie to 20tys E a czyli polowe mniej :lol:


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

no za te 20 tys euro to juz kupie Kuhna z promocji. 72 tys taki zestaw jak mnie interesuje. Gadalem z tata to mowil ze finansowo jak najbardziej pasuje bo Lemken po dzisiejszym dniu juz odpadl


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo75    1

Co do Kuhna to dzwoń do mnie-postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania


Części do maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj