Polecane posty

kosa29    2

marian2011 dasz gdzie można kupić te osłony w takiej cenie jakieś linki jak możesz podrzuć 

 

 

mam problem ponieważ tem oleju nie dochodzi do 90stopni a wody sięga 120stopni po 30min koszenia jaka jest przyczyna dodam że pompa wodna sprawna termostatu nie ma pasek klinowy nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Załóż termostat ...bo nie jestem pewny czy akurat w bizonie, ale w kombajnie znajomego nie było termostatu i też się grzał strasznie, ktoś mu doradził żeby założył termostat i problem zniknął. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

kosa29 ,wpisz na www.olx.pl  ,osłony,chłodnicy bizona ,i wyskoczą  ogłoszenie np u mnie na wielkopolskim było ich kilka ,zadzwoniłem w poniedziałek albo wtorek w czwartek kurier dowiózł ,akurat wtedy miał najniższą cenę 230 + dowóz 50 zł jednak sezon zaczął się i zrobił cenę jak wszyscy 250 zł ,jeszcze raz napiszę szok że nie potrzeba zatrzymywać się ,już inni u nas dopytywali się czy zdaje to egzamin i zamawiali sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Potwierdzam słowa kolegi.Też miałem problem z grzaniem się oleju i wody.Po założeniu osłon problem znikł..Cały dzień koszenia w pszenicy czy owsie bez problemu.Tyle czasu się męczyłem zanim zdecydowałem się założyć osłony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Dokładnie kolego też kilka lat chcieliśmy założyć ale to to ,tamto ,nie chciało się brakło czasu dopiero w tym roku i inne koszenie i wygoda kombajnisty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim suprze dolozylem chlodnice oleju wody dorobilem zbiornik wodny w ktorej krazy olej a w tym roku zalozylem oslony sitki no teraz to juz wogole rewelacja :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Fakt poprawiłeś fabrykę na max ,jesteś pewny już o silnik bo nie ma siły aby go przegrzać ,jednak po pierwszym sezonie od założenia osłon siatki wiem że starcza spokojnie ,rano oczyścisz plewy i cały dzień spokojnie jedziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jaka jest dziura, można lutować lub kleić klejem dwuskładnikowym.

 

Z tym klejem bym niestety uważał, bo nie ma przebadanych ich pod względem temperatur, wszak występują do łatania bloków silnika.

Wg mnie te chłodnice lepiej naprawić za pomocą nałożenia spawów TIG.

cena na olx waha się od 150 do 300zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

marian2011 niestety bizon na standardzie lubi sie grzac i nie ma na to mocnych ja swojego supra podrasowalem z ukladem chlodzenia i mam spokoj nie martwie sie o za duza temperature ... a silnik mam od nowosci ten sam i jeszcze nigdy nie remontowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Nasz ma 26 lat i jak siatka chłodnicy jest czysta to temperatura ok ,ale niekiedy zawiało plewami i temperatura rosła ,te patrzenie na zegar wkurzające ,teraz po tej osłonie inna bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

Panowie potrzebuje wymiary tej osłony z akmetu  do bizona rekorda najlepiej fotka z metrowką przy osłonie ż każdej strony. Naprawdę byłbym wdzięczny. Jak coś to proszę na pw  lub tu na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzyk333    25

Odgrzeje kotleta i sprzedam prosty patent. Ja w bizonie założyłem odwrotnie wentylator żeby dmuchał w chłodnice, a nie zaciągał plewy i wyciągnąłem termostat. Nigdy mi się nie zagrzał, pod warunkiem że codziennie czyścimy chłodnice

Edytowano przez Bzyk333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12243

Ale on chyba wtedy gorącym powietrzem z komory silnika dmucha?  To słabo wodę chłodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzyk333    25

Wydawałoby się że to nie ma sensu, ale jednak się sprawdza u mnie od wielu lat. Nie zapychają się żeberka w chłodnicy plewami, bo w komorze silnika ich nie ma. Bez zbędnych kombinacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    69

Witam, przymierzam się do zakupu osłon chłodnicy do Bizona i stąd moje pytanie, czy po ich założeniu kombajn się nie będzie grzał ? Proszę o opinie tych którzy takie osłony użytkują co o nich sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

Witam, posiadam te osłony chłodnicy i są super po ich założeniu 3 lata temu doznałem komfortu pracy (tęp. wody utrzymuje 80-85 stopni, oleju 80 stopni).

W tym roku pękł mi wąż od chłodnicy oleju, więc na szybko został dorobiony w warsztacie który dorabia węże hydrauliczne ( dorobili na końcówkach ze starego węża, ale wzrokowo dużo cieńszy).

Chłodnica odpowiednio umyta, a olej w silniku grzeje się nawet do 100 stopni (wtedy przerywam pracę).

Czy średnica węża doprowadzającego olej do chłodnicy olejowej ma wpływ na temperaturę oleju w silniku, bardzo proszę o wszelkie uwagi i sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkady12    18

Wiem ze to juz dawno po czasie ale dla potomnych, tak średnic przewodu ma znaczenie i jeśli jest mniejsza niż była to będzie grzać ponieważ dławi olej. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie trzeciej chłodnicy oleju zbija temerature prawie o 10 stopni, plus wywalony termostat i blachy osłonowe co razem daje 80 stopni nawet w trudnych warunkach. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

Temat wciąż aktualny, wąż kupiłem i założyłem orginalny i bez zmian. Silnik grzeje się i ciśnienie ewidentnie coraz to niższe i tak dotrwałem do końca żniw. Właśnie wyjąłem silnik z kombajnu i nie wiem co dalej robić. Silnik nominalny pięknie pracował, szkoda góry ruszać jak jest dobra wiec czy sam szlif wału wystarczy. Na pewno podniesie ciśnienie, ale co z temperaturą oleju czy ustąpi? czy ciśnienie oleju ma wpływ na jego temperaturę. Bardzo proszę o wszelkie spostrzeżenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj