Polecane posty

Mareczek78    2

Posiadam Z056 i chodzi mi o zmniejszenie podatności na przegrzewanie się silnika.

W tamtym roku o sasiada pracował bizon, który na wlocie (siatce) do chłodnicy była przykręcona osłona. Z początko nie zwracałem na to większej uwagi. Potem dowiedziałem się, ze wtedy siatka tak nie zachodzi plewami. Podobno 1-2 razy na dzień tąsiatkę czyści.

Ja kombajn kupiłem w tym roku. Znalazłem gościa, który załatwił mi takią osłonę.

Jest to powyginana blacha ocynkowana, która odstaje od siatki na jakieś 25 cm, wyprofilowana na coś w rodzaju skrzynki.

otwarta jest jedynie góra.

Na chłopski rozum powietrze zostaje zasysane jedynie z góry, tak, że plewy z hedery nie przykleją się do siatki. Wpadnie jedynie to, co wzleci ponad kombajn. Aha ta skrzynia ma dolną ścianę w postaci zasówy, tak, żemożna ją wyjąć i wszystkie plewy i śmieci spadną na dół po jej otworzeniu.

w komplecie jest też zabudowa do filtra powietrza - na podobnej zasadzie działa. Jak zamontyje zrobię fotki i podeślę zainteresowanym bądź wrzycę do galerii.

Mama pytanie - czy ktoś stosyje takie urzączenie na swoim bizonie. W galerii u nikogo nie widziałem. No i jeżeli ktoś to ma, to jak to się sprawuje. Tak jak wspomniałem - podobno nie zachodzi plewami siatka, wloty powietrza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

My mamy rekorda i jak wiadomo z chlodzeniem u niego gorzej jak w suprze i w tym roku bedziemy modyfikowac chlodzenie. Tata zalatwil troche ozebrowanych rurek (fawiry) i bedzie robil z nich dodatkowa chlodnice. Zalety maja byc takie ze w ukladzie chlodzenia bedzie znacznie wiecej wody i bedzie duzo wieksza powierzchnia oddawania ciepla. Nie wiem jeszcze dokladnie jak to bedzie zmontowane bo tym sie tata zajmuje ale jak tylko sie zrobi to beda zdjecia.

 

Znajomy w swoim rekordzie zmienil ten kosz wylapujacy zanieczyszczenia na taki z wentylatorem. Napedzane jest to od silnika przez przekladnie puszczona pod chlodnica, do tego szczoteczka oczyszczajaca kosz i mowi ze woda nie wskoczy ponad 90 stopni ale czy jest tak naprawde nie wiem na 100%

 

pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus5714    0

ja w swoim ZO56 zamontowałem wentylator od ogrzewania w autosanach do chłodzenia oleju a co do chłodzenia wody to jak go kupiłem nie było w nim termostatu wiec podzczas pracy temperatura utrzymuje się na poziomie 70stopni <_< ojciec w swoim ma termostat i co raz tylko czysci siatke bo mu sie woda gotuje <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
My mamy rekorda i jak wiadomo z chlodzeniem u niego gorzej jak w suprze i w tym roku bedziemy modyfikowac chlodzenie. Tata zalatwil troche ozebrowanych rurek (fawiry) i bedzie robil z nich dodatkowa chlodnice. Zalety maja byc takie ze w ukladzie chlodzenia bedzie znacznie wiecej wody i bedzie duzo wieksza powierzchnia oddawania ciepla. Nie wiem jeszcze dokladnie jak to bedzie zmontowane bo tym sie tata zajmuje ale jak tylko sie zrobi to beda zdjecia.

 

Znajomy w swoim rekordzie zmienil ten kosz wylapujacy zanieczyszczenia na taki z wentylatorem. Napedzane jest to od silnika przez przekladnie puszczona pod chlodnica, do tego szczoteczka oczyszczajaca kosz i mowi ze woda nie wskoczy ponad 90 stopni ale czy jest tak naprawde nie wiem na 100%

 

pozdrawiam.

 

najprostszy i chyba najlepszy sposób z tą dodatkową chłodnicą a fawiry bedą sie jak najbardzej nadawać <_< ciekaw tylko jestem gdzie ona bedzie zamontowana


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopek22    3

posiadam takie cos jak opiuje Marczek 78, i musze powiedzieć ze jest z ta oslona lepiej niz bez bo nie trzeba tak czesto oczyszczac z plew siatki od chlodnicy ale nie zmienia to ze tez trzeba co jakis czas tam zagladac bo zaciaga " smieci " gora... nie zmienia to faktu ze i tak w upalne dni temperatura oleju i tak jest za wysoka no ale tylko pewnie przerobienie chlodzenia oleju od wody pewnie zmniejszylo by ta temperature oleju....... gdzies jakis czas temu widzialem w jakiejs gazecie taka przerobke jakiegos rolnika, woda chlodzila olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

@zetor

 

No wlasnie i tu jest problem-gdzie ja umiescic. Rury sa dosyc dlugie i szkoda by je bylo ciasc na jakies kawaleczki. Najszybciej by je umiescil gdzies nad silnikiem ale potem troche bedzie problem z jego obsluga <_< . No chyba ze by zrobil na jakims zawiasie zeby mozna bylo ja odchylac <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Ja mam w swoim Bizonie Z056 chłodniczki olejowe rozdzielone i temperatura jest trochę mniejsza niż wcześniej tj. przez rozdzieleniem... Podczas koszenia jak się zabije kratka plewami to temperatura potrafi skoczyć trochę wyżej, ale pilnowana jest temperatura i nie pozwalamy żeby było ponad 90 st.

 

http://www.agrofoto.pl/forum/Bizon-Z056-image49336.html


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmech    1

u mnie w 056 jak i u kolegi nie ma żadnych przeróbek i nie ma problemu z temperaturami oczywiście jak nie zalepi się siatka plewami itp.Zawsze przed sezonem chłodnicę oleju wyjmuję i dokładnie myję żeby niebyła tłusta chłodnicę wody też myję ale jej nie wyciągam (bo mi się nie chce )jak temperatura wody idzie wysoko a termostat działa poprawnie to może być układ chłodzenia zakamieniony zwłaszcz chłodnica a jej nie trzeba dużo aby ograniczyć odbiór ciepła.trzeba pilnować naciągu paska bo lubi się ślizgać i wentylator działa na pół gwizdka a wtedy temperatura chyc w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi    13

ja w Z056 codziennie przed wyjazdem myje chlodnice kercherem i niemam większych problemów z grzaniem sie silnika <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

ja u siebie w rekordzie zrobiłem dodatkową chłodniczke wody zamontowałem ja koło kabiny po prawej stronie i założyłem do niej wentylator od jakiegos peugota i tp jest na poziomie 70 80 st. zrobiłem tez chłodnice oleju chydraulicznego bo mi sie grzał troche przy rzepaku. Ale nie mam uprawnien do galerii moge jedynie komus podesłac na meila albo cos jezeli ktos był by zainteresowany


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareczek78    2

co do temperatur - nie wiem jak u mnie będzie, bo w tym roku kupiłem supra i jeszcze w polu nim nie pracowałem.

Po oględzinach wygląda iu mnie tak - zamontowane są dwa dodatkowe wskaźniki temperatur (woda i olej) tyle że nie elektryczne. Widać, albo się przegrzewał, albo ktoś wielką wagę przykładał do kontroli temperatur. Natomiast w przedziale silnika koło chłodnicy w siatce przed którą są chłodnice olejowe ktoś wyciął otwór wsiatce i zamontował wentylator samochodowy - może od autosanu od nagrzewnicy (ok 25cm Srednica) - , którego zadaniem prawdopodobnie miało być schładzanie chłodnic oleju. Tyle że ten wentylator nie chodzi - musze go sprawdzić czy jest dobry, czy może jest gdzieś przerwa w obwodzie, a może jest jakiś włącznik... ...muszę przy wolnech chwili sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1

ja na tym bembnie (siatce) posiadam szczotke

która ma na zadaniu zgarniać te plewy co zaklejają siatke

 

ale najskuteczniejszy sposób to codzienie rano godzine przed wyjazdem wyczyścić cłodnice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD6820    0
Posiadam Z056 i chodzi mi o zmniejszenie podatności na przegrzewanie się silnika.

W tamtym roku o sasiada pracował bizon, który na wlocie (siatce) do chłodnicy była przykręcona osłona. Z początko nie zwracałem na to większej uwagi. Potem dowiedziałem się, ze wtedy siatka tak nie zachodzi plewami. Podobno 1-2 razy na dzień tąsiatkę czyści.

Ja kombajn kupiłem w tym roku. Znalazłem gościa, który załatwił mi takią osłonę.

Jest to powyginana blacha ocynkowana, która odstaje od siatki na jakieś 25 cm, wyprofilowana na coś w rodzaju skrzynki.

otwarta jest jedynie góra.

Na chłopski rozum powietrze zostaje zasysane jedynie z góry, tak, że plewy z hedery nie przykleją się do siatki. Wpadnie jedynie to, co wzleci ponad kombajn. Aha ta skrzynia ma dolną ścianę w postaci zasówy, tak, żemożna ją wyjąć i wszystkie plewy i śmieci spadną na dół po jej otworzeniu.

w komplecie jest też zabudowa do filtra powietrza - na podobnej zasadzie działa. Jak zamontyje zrobię fotki i podeślę zainteresowanym bądź wrzycę do galerii.

Mama pytanie - czy ktoś stosyje takie urzączenie na swoim bizonie. W galerii u nikogo nie widziałem. No i jeżeli ktoś to ma, to jak to się sprawuje. Tak jak wspomniałem - podobno nie zachodzi plewami siatka, wloty powietrza...

Mam taką osłone i sito czyszcze przed każdym wyjazdem w pole a czasami to nie ma z czego. Jest to super wynalazek. Wcześniej to nawet po każdym wysypaniu trzebabyło czyścić a teraz cały dzień bez problemu. U nas to dużo ludzi takie osłony porobiło. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chudy100    0
ja u siebie w rekordzie zrobiłem dodatkową chłodniczke wody zamontowałem ja koło kabiny po prawej stronie i założyłem do niej wentylator od jakiegos peugota i tp jest na poziomie 70 80 st. zrobiłem tez chłodnice oleju chydraulicznego bo mi sie grzał troche przy rzepaku. Ale nie mam uprawnien do galerii moge jedynie komus podesłac na meila albo cos jezeli ktos był by zainteresowany

 

no to ja poprosze na chudy100@gmail.com


odpowiadam tylko na e-mail:: chudy100@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopek22    3
co do temperatur - nie wiem jak u mnie będzie, bo w tym roku kupiłem supra i jeszcze w polu nim nie pracowałem.

Po oględzinach wygląda iu mnie tak - zamontowane są dwa dodatkowe wskaźniki temperatur (woda i olej) tyle że nie elektryczne. Widać, albo się przegrzewał, albo ktoś wielką wagę przykładał do kontroli temperatur. Natomiast w przedziale silnika koło chłodnicy w siatce przed którą są chłodnice olejowe ktoś wyciął otwór wsiatce i zamontował wentylator samochodowy - może od autosanu od nagrzewnicy (ok 25cm Srednica) - , którego zadaniem prawdopodobnie miało być schładzanie chłodnic oleju. Tyle że ten wentylator nie chodzi - musze go sprawdzić czy jest dobry, czy może jest gdzieś przerwa w obwodzie, a może jest jakiś włącznik... ...muszę przy wolnech chwili sprawdzić

 

Mareczek 78, to bardzo dobry pomysl z tym wentylatorem za chlodnica oleju, bo taki wentylator pomoże zbić temperature i wg mnie jet tak ze on jet pewnie zalaczany recznie gdzie jakims wlacznikiem kolo zegarów, bo przeciez nie mui on non stop byc wlaczony tylko jeli widac na zegarze ze trzeba, mozez jakie foty zapodac tego wentylatora, jak to wyglada na kombajnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

wystarczy zrobić takie coś jak marcin91 tylko nie rozdzielac chłodniczek ale tamte dwie zostawić tak jak sa i dołożyc trzecia dodatkowa przed chłodnica od wody i po problemie z przegrzewaniem sie silnika bo nizsza temp oleju to również i nizsza temp wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym założyć drugą chłodnice oleju,ale to koszt rzędu 600zł, wiec troche drogo :)


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dario23    0

gdzie mogę zamówić taką osłonę na chłodnicę o jakiej wcześniej pisaliście? dajcie mi proszę namiary, to może to jeszcze załatwię zanim się żniwa na dobre rozkręcą.

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AF7018    0

Do rekorda najlepiej jest dorobić "odssysanie" na koszu obrotowym oraz tzw. "śmigło" przed chłodnicą. Ja podpatrzyłem coś takiego przy zachodnich kombajnach. Koszt wykonania ok 50zł (najwięcej z tego kosztuje łożysko do śmigła) i efekt przy małej chłodnicy jest super, do tego bez ingerencji w układy wodny i olejowy, bez dodatkowych pasków i przekładni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kolego opisz dokładniej jak masz zrobione w rekordzie, a najlepiej wrzuć zdjęcia.

Bo ja radzę sobie co rano powietrzem i idzie wytrzymać, ale zawsze można zrobić lepiej.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AF7018    0

Ja też kiedyś codziennie rano czyściłem powietrzem chłodnicę a i tak w godzinach największego upału woda podchodziła do 100 stopni. Teraz czyszczę chłodnicę dokładnie raz przed sezonem i potem o niej zapominam a woda i tak zawsze jest na zielonym.

Konstrukcja przeróbki jest bardzo prosta a jedyną ruchomą częścią jest to śmigło.

Nie mam za bardzo czym zrobić fotki a na takich z telefonu to nic nie zobaczysz. Jak pożyczę gdzieś cyfrówkę to zrobię dobre fotki.

Najlepiej zobaczyć coś takiego przy jakimś zachodnim kombajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dario23    0

no tak tylko mi tu chodzi raczej o ZO56 a nie o Rekorda. pozdro

Edytowano przez Dario23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9
Mam taką osłone i sito czyszcze przed każdym wyjazdem w pole a czasami to nie ma z czego. Jest to super wynalazek. Wcześniej to nawet po każdym wysypaniu trzebabyło czyścić a teraz cały dzień bez problemu. U nas to dużo ludzi takie osłony porobiło. Polecam

Można prosić o fotkę?

Używaj opcji EDYTUJ. @quercus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asny12    0

ja przykręciłem na siatce przed chłodnicą wentylator od samochodu podłączenie pod akumulator 12 v i wyłącznik z boku jak dogrzewa to włączam udanych żniw 2008

Edytowano przez quercus
Piszemy w pierwszym oknie a nie w dolnym & ortografia & cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj