AGRObombula

Schemat owijarki do siano kiszonki

Polecane posty

AGRObombula    3

zakładam ten temat bo chciałbym sie dowiedzieć jak działa mechanizm w owijarkach sianokiszanki dlatego te prosił bym o orginalne schematy Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    3

no właśnie składam sam bo jak widze te ceny i ta jakość i trwałość tych maszyn to taniej sobie sam coś wykombinuje dlatego mi patrzebne te schematy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro    1

ja mam owijarkę domowej roboty napędzaną na wom, kupiliśmy ją od gościa który sam je po cichu produkuje w grażu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro    1

tymczasowo nie mogę zrobić zdjęć ponieważ pożyczyłem ją znajomym, ale jak przyprowadzę to zrobię zdjęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    3

no to dziękuje prosił bym o te zdjęcia jak najbardziej szczególowym wydaniu. A na jakiej zasadzie ta twoja działa wiem że wom ale dokładniej jak jest skonstrułowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

czlowieku najlepiej to jedz do kogos kto ja ma miare i kartke w dłon i bedziesz mial lepsze wyobrazenie na ten temat. osobiscie uwazam ze lepiej kup nowa a nie sie mecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    3

może masz i rację tylko że te orginalne mimo ze kasę trzeba udać to jeszcze są tak daremne dlatego posanowiłem zrobić sobie samemu coś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    3

ej dziękuje ale cwany to bardzo pomysł został opracowany to już wiem jak sie stół kręci a jak jest dalej z nampędem tych wałków co obracają belę znajdującą sie na stole. ja wiem orginalnie ze tam jest ten łańcuch co ten wałe kręci ale jak jest napęd przeniesiony ze stołu na napęd tego wąlka to jeszcze jedna wielka niewiadoma, dzięki ci chłopie za zdjęcia ale jakby się dało jeszcze to wytłumaczyć była by rewelacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

Oj daj sobie spokoj z tym. Ja mam Sipme Tekle juz sporo czasu i zadnej usterki. A taka samorobka nie bedzie wytrzymalsza od oryginalnej, szkoda czasu na takie zabiegi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro    1
ej dziękuje ale cwany to bardzo pomysł został opracowany to już wiem jak sie stół kręci a jak jest dalej z nampędem tych wałków co obracają belę znajdującą sie na stole. ja wiem orginalnie ze tam jest ten łańcuch co ten wałe kręci ale jak jest napęd przeniesiony ze stołu na napęd tego wąlka to jeszcze jedna wielka niewiadoma, dzięki ci chłopie za zdjęcia ale jakby się dało jeszcze to wytłumaczyć była by rewelacja

 

Poziomy wałek, który napędza łańcuchy od napędu wałków jest napędzany pionowym wałkiem który stoi chyba w miejscu i jest przyspawany do czopu tego dużego trybu z mechanizmu różnicowego od stara. Jak jutro będę miał chwile wolnego czasu to zdejmę osłonne, sprawdzę to i zorbie zdjęcia. Gościu od którego ją kupiliśmy produkuje je w Lelisie koło Ostrołęki

 

Wszystkie tryby podobno pochodzą od orginalnej owijarki

 

Zdjęcia napędu bębnów

 

http://www.agrofoto.pl/forum/Naped-bebnow-image74640.html

 

http://www.agrofoto.pl/forum/Naped-bebnow-image74641.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
330CUrsus    0

No mój wujek też ma Sipme Tekle i tam 2 lata śmiga beż problemu.Ja nie mam bo nie mam belownicy ale niedługo se zafunduję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carlosrtm    0

Ja mam kompletne katalogi czesci do owijarek McHale najwiekszego producenta u którego zaoopatrują sie inne koncerny. pisz na Priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

teść ma tekle 12 lat i rocznie robi około 1000 balotów .w tym okresie były dwie awarie które były usunięte w godzinę to jest tak prosta konstrukcja że nie ma się co zepsuć chyba że ją specjalnie rozwalisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heheh Ładna ta owijareczka prawie jak Sipma hehhe u mnie w okolicy kościu przerabia owijarki z tychnapedzanych hydrauliką na napęd z womu:)


Rolnictwo jest Super!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    3

oijarkę zrobic to niema problemu wystarczy chęci napęd na wom zamiast hydraulicznego potem system ładowania belek i owijarka lepsze od orginalnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peterson27    0
oijarkę zrobic to niema problemu wystarczy chęci napęd na wom zamiast hydraulicznego potem system ładowania belek i owijarka lepsze od orginalnych

Witam.Też planuję wykonac owijarkę we własnym zakresię ale wczesniej chciałem zasiegnąc języka u kogoś kto już ma to za sobą.Więc proszę o jakieś cenne wskazówki co do wykonania owijarki bel a zwłaszcza co do mechanizmu obrotu stołu i wałków no i przełożeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja robilem napedzana hydraulicznie a czesci niepochodzily z sipmy wyglada identycznie jak sipma i przelozenia tak dobrane zeby folia na beli zakladala sie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie domowe roboty na materiał wydasz kupe kasy a okaze sie że trzeba udoskonalac lepiej kupić używaną owijarke za 5000zl

i masz zgłowy problem ;) jesli już sam chcesz zrobić to wstaw siłownik zaby można było wysypac bele hydrauliczne. ja nie moge patrzec jak sipma ma rozwiązany wysyp beli przez podnośnik masakra!! no i jeszcze musi obsługiwac owijarke dwie osoby jedna w traktorze a druga zaklada folie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez THE-kiler
      Witam kupiłem zdekompletowaną owijarkę samozaładowczą Ariadna poszukuję do niej  sterownika . Widziałem na Olx iż ktoś miał na sprzedaż z okolic Podlaskiego, Kobylin-Borzymy (przepraszam jeśli źle napisałem miejscowość lecz wieczorem natrafiłem na ogłoszenie a rano już go nie było) Byłbym bardzo wdzięczny 
    • Przez Jamalek
      Panowie, 
      Proszę o podpowiedź kupiłem owijarka sipme, ma urwany wtyk do licznika owinieć, ktoś pociągnął i urwał. Podpowie ktoś jaki idzie wtyk do tego komputerka ? Mam model jak zdjęciu magnes, przewód z czujnikiem jest brakuje tylko wtyk. 


    • Przez 6441Marcin6441
      Co sądzicie o zamontowaniu układu automatyki do owijarki bel?
      Urządzenie sterowane pilotem:
       
      -automatyczne zatrzymanie owijarki po osiągnięciu zaprogramowanej liczby obrotów:
      -ustawianie w pozycji do rozładunku
      -ustawianie w pozycji do załadunku
      -rozpoczęcie cyklu po wysłaniu sygnału z pilota sterujacego
    • Przez przemekk800i
      witam
      stoję przed zakupem owijaki. nie wiem która bedzie lepsza do owinięcia w jednym roku jest około 600 bel unia ma owijanie na dwie folie i 3 wałki do obracania bel za to maja ma pasy. nie wiem która będzie lepsza i trwalsza .  dodam ze w tym roku miałem do czynienia z owijarka na linki i z bocznym załadunkiem wszystko ok ale to nie jest to
      proszę o poradę.
      pozdrawiam 
    • Przez piootr
      Mam zamiar kupić owijarke z sipmy na folie 50 i 75 cm , urzytkuje ktoś taką maszyne albo jakąś inną owijającą folią 75 cm jak się coś takiego sprawuje , powinno się szybciej owijać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj