Cihu

Co to jest? Bardzo ciekawe!

Polecane posty

brzozak2    241

pod winorosla, drzewka owocowe itp.

 

przeszukaj forum, bo juz byla o tym mowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

a moze jest gdzieś wiecej takich filmików?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Tak tu chodzi o jakąś specjalistyczna uprawę pług też troszeczkę nie typowy ale ten Fendt to dostaje po tyłku w takiej orce jak go takie bydlak rozciaga


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

to są prawdopodobnie zabiegi z Holandii przenawożenie gnojowicą skutkuje skażeniem metalami ciężkimi zwłaszcza miedzią jeżeli gnojowica pochodzi z hodowli świń, głęboka orka przemieści wierzchnią warstwę gleby głębiej obniżając koncentrację metalu i dzięki temu ziemia nadaję się do dalszej uprawy. Holendrzy zaczynają mieć z tym problem kupują nawet ziemię z Norwegii i kład na pola


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Mi się wydaje że wyciagają na wieszch lepszą ziemię.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

jak rolnik w polsce poglebi orke o 5 cm to mu sie dwa lata nic nie rodzi a co dopiero jak tak zaorze. to jest niewiadomo po co ta uprawa. wyciagaja martwice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

no dobra ale obecnie nic na niej nie może uprawiać jeżeli tak głęboko przeorze i wyciągnie martwice (a na filmiku nie wyglądało to jak martwica) to ponownie zacznie walić setki ton gnojowicy i ma nieskażoną glebę lub skażoną ale tylko w głębszej warstwie i kontynuuje uprawę jak dla mnie właśnie to się tam odbywa ziemia skażona- przemieszczenie skażonej warstwy głębiej i gitara :), mało tego Lukasz to jest pewien sposób na wzbogacenie gleby jeżeli przeorzesz głęboko np. obornik to będzie on uwalniany dłużej wzbogacasz w ten sposób glebę- większy rezerwuar zasobów pokarmowych w glebie dla pszenicy:D


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

no dobra wiem ze tym plugiem mozna polepszyc wlasciwosci gleby itp ale czy tak gleboko trzeba orac? przeciez tam tyle paliwa poszlo ze szok. tam musza miec taka glebe bo u nas to by tylko gline wyciagnal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Zabiek ten nazwany jest (chyba) "Orką melioracyjną", na na celu zwiększenie poziomu pruchnicznego gleby;)( @krolikNH pisał o tym kiedyś)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

to jest orka agromelioracyjna służy do odświeżenia profilu glebowego.na zachodzie jest powszechnie stosowana bo u nich 3 razy więcej daję się nawozów i po 10 latach uprawy ziemia słabo rodzi i dlatego robią taka orkę.gadałem z facetem co w Holandii pracuje to gadał że tam tyle się nawozów wali że po paru latach użytkowania ziemia robi się fioletowa.jak tak jest to się nie dziwię ze takie orki robią.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

orkę agromelioracyjną stosuje się na lekkich glebach aby zmniejszyć przepuszczalność gleby wiem bo miałem to na lekcji. Najpierw trzeba nawieść grubo jakieś masy organicznej a później się orze pługiem w którym zapłużek zsuwa tą masę organiczną do bruzdy a skiba przesuwa (a nie obraca) glebę do bruzdy. orze się na głębokość 60 cm


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

na pewno na lekkich? coś mi się wierzyć nie chce.tak jak na mojej bym zaorał na 60 cm to już więcej nic bym mi się nie urodziło.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

ale to nie obrócić tylko przesunąć i po tym woda nie jest przepuszczana w głębsze warstwy tylko jest przetrzymywana przez masa organiczną


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jeżeli chodzi o koszty zaorania 1 ha. to są spore. Ale ogólnie ciekawa sprawa.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

no koszt jest spory a ciekawe czy bardzo poprawia żyzność gleby.próbował ktoś z was takiego zabiegu?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

też sie zastanawiałem co to jest widziałem ostatnio na you tube jak orali takim pługiem, u mnie to by samą gline wyorali o ile by pług tak głęboko wszedł w ziemie, bo kamienie, albo drenarke by wyorali ,ale przyznam ze nie wiedziałem ze coś takiego sie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

dzisiaj rolnicy różne pomysły mają jak to tylko ziemie użyźnić.w każdym razie u mnie takie coś egzaminu by nie zdało.za słaba ziemia.niby to ziemi nie odwraca ale jak widać na filmie w bruździe ziemia nadal jest ciemna a u mnie po takiej orce to jedna wielka żółcizna.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

u nas nie jest tego typu zabieg praktykowany bo mamy z reguły piachy i rośliny które siejemy/sadzimy nie potrzebują aż tak głębokiego systemu korzeniowego

 

ale to o czym można się pofatygować na własnym polu, biorąc przykład z tego filmiku to można dawać właśnie sporo gnojowicy i obornika na piachy (z reguły płytkie) i po 2 latach pogłębiać glebę głęboszem, następnie obornika sporo przeorać (w zmianowaniu ziemniaki) i szczególnie w nieco suchych okresach lata podlewać sporą ilością gnojowicy wieczorami, tylko że przydał by się beczkowóz na węższych kołach tandem i węże do rozlewania gnojowicy w redlinach

 

sam o takim czymś myślę i chcę zrealizować w przyszłości

 

1 znajomy co mu część pola zawalili martwicą bo rów obok odnawiali, to to miejsce dokładnie głęboszem przerył, kamienie większe to cyklopem na przyczepę kładł (2 lata temu), i do dziś leje tam szambo, tyle że wyłącznie z szamba przydomowych, ale jakie ziemniaki ma tam to nikt nie wierzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj