zetor5321

Nożyki do kosiarki

Polecane posty

zetor5321    1

Zbliża sie sezon ciencia łąk i wiele z nas skosiło już łąki albo bendzie kosić

i zwiazku z tym mam pytanie czy kupujecie nowe nożyki

i zakładacie za każdym razem czy po prostu ostrzycie nożyki

 

Ja dwa nożyki na bembnie zakładam oszczone kilka razy, a jeden nowy lub po jednym ostrzeniu.

 

A wy jak robicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

oj to bardzo źle robisz kolego <_<

albo nowe albo ostrzone na jednym bębnie, bo rozbijasz sobei łożyska, bo jeden kilka razy ostrzony jest dużo lżejszy a obroty są duże i już talerz nie jest wyważony, w samochodzie jak wyważasz koła masz obciążniczki bardzo malutkie kilku gramowe a koło jest 2 razy ,mniejsze jak bęben więc sam pomyśl jakie obciążenia tym samym dajesz na łożyska bębna, tak samo spawane trzymaki.

a co do ostrzenia norzyków to ja ostrze do momentu aż sie zrobi szpic, a ostrzyć wcale nie tzreba aż tak mocno żeby były ostre jak nóż, ale żeby trochę kont zrobić, no i pamiętaj jak masz grupę mocno zpiłowanych nożyków to zakładaj na jedne bęben żeby były podobnej masy.

 

 

ps. słyszał ktoś o tym żeby ostrzyć i końcówke norzyka, tzn boki i końcówkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1

co do wywazenia - roznice w masie nozykow i w efekcie wplyw na bezwladnosc moim zdaniem jest bardzo subtelna (czytaj: pomijalna), przeciez ile ziemi z kretowin obkleja sie po wewnetrznych stronach bebnow - napedowego i slizgowego, a na pewno nie jest ona rozmieszczona idealnie, albo tez jest sposob na samowywazenie sie ukladu (tyle tej ziemi ile akurat trzeba)- w koncu wszystko dazy do minimum energetycznego (wg innych teorii do bezladu <_<)

A nozyki ostrze ile wlezie, szczegolnie, ze uzywam 102 Balmetu


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

and do opony w samochodzie też lepi się błoto i jakos koło nie bije, gorzej jak na wewnętrznej stronie felgi się nalepi <_<

 

ale z równymi norzykami i trzymakami sam spraktykowałem i faktycznie dłużej słupice wytrzymywały bo miałem tak że co roku słupice leciały tzn co 50-70ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1

z drugiej strony to ja sie nie martwie, bo mam bebny na 4 nozyki, troche tylko nie pasuje gdy sie kupi paczke a tam 18 sztuk...<_<


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

U mnie jeden komplet (oryginały Kvernelanda) przetrwaja zawsze cały sezon, jak się stępią do delikatne ostrzenie i dalej <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

u mnie też się ostrzy 2 lub 3 razy a potem na złom


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja ostrze przed każdym sianokosem a co 2 lata wymieniam na nowe.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

my kosimy na nowych 3 ha, potem zdejmujemy i zakładamy znowu nowe a tamte ostrzymy i zakładamy na następny raz i tak zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

no chyba najp[ierw obracacie a potem nowe, a tak wogóle czoraj kosiłem ze 4 ha na jednych nożykach a potem taką łąkę gruntową same kretowiska itd i kawałek 3 ha kosiłem co 2 -3 obejcia zmiana nozy itd nożyki sie kończyły to potem wymieniałem jeden nowy reszta stara żeby tylko skończyć :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

MY kupujemy BALMET,albo GERLACH balmetu są ostrzejsze ale mniej wytrzymałe a gerlacha odwrotnie . Jeszcze nigdy mi sie nie zdarzyło wykosic więcej niz 1ha na jednej stronie noży ,ale to pewnie dlatego ,że zawsze kosze łaki gdzie jest wiele kretowisk i nierówności ,a trawa na polu jest tylko jako pastwisko. Noże to przewaznie kupujemy na pierwszy skos nowe ,a na drugi je ostrzymy . kosił ktoś kiedyś z was nozami które miały 2 dziury i przez to dodatkową możliwość przełożenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepcio15    0

u nas to przekładamy jak się troche ztępią i się ostrzy ..ale często się wymienia na nowe bo jak się na pala, kamień trafi na łące to się mogą pogiąć lub inne rzeczy ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz16    9

Kiedyś kupiłem nożyki Gerlacha i gdy mi się stępiły to wziełem je na kowadło uderzyłem raz młotkiem a one zamiast ładnie się wyprostować to tylko całe się płaszczyły :lol:

Teraz kupuję nożyki z Grene nie wiem jaka to firma ale są bardzo dobre!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

@mateusz16 te z grene są lux, zcięlismy 5ha na dwie kosiarki, C-360 z 165cm obcinał nad rowami, krzakami itd, a ja pronarem z famarolem 210cm ciąłem ,,po równym" to 5ha cielismy niecałe 4godz -ja jeździłem z prędkością taką jak C-360 na 3biegu, moze mozna by i szybciej ale nie było snesu bo i tak ładnie szło :D

 

po ścieciu tych 5ha w tej kosiarce 165cm nożyk z grene zdarły sie około 2mm a w tej 210cm nie było sladu zuzycia, kretowin na lące nie było

 

P.S pisałem o jednej stronie nożyków :lol:


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

kiedyś miałem nożyki z 2ma dziurami, jakoś ojciec nie chwalił, bo lekkie i się podwijać lubiły jak na niższych obr kosił i mliło tylko trawę a nie kosiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiekmf    0

odnosnie ostrzenia nozykow, to boki mozna smialo ostrzyc ale z grzbietem trzeba uwazac bo jak sie go kilka razy naostrzy to stanie sie za krotki i moze zostawiac trawe. A jesli chodzi o wytrzymalosc nozykow to mam z Grene (1-2zł/szt) i kosze 5h na jednej stronie. Kosiarka polska 1,65m ciagnik C-360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz16    9

Tymi z grene obciołem Ursusem 4512 + kosiarką 1,65 m 6,5 ha a także krzaki przy kanałku i rów z gdzie nie gdzie trafiła się gałąź albo kamień. Nożyki trochę się stępiły ale wystarczyło tylko trochę stuknąć młotkiem i przyszlifować i można kosić dalej ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

roznica w koszeniu ostrymi a tepymi nozykami jest niewielka.nieraz gerlachy na nieuzytkach to za 1 dzien starly sie do trojkata.teraz kupilem kws z granitu[niemieckie] i za sobote sprawdzilem ze sa o wiele lepsze a kosztuja niewiele wiecej niz polskie.a krzywienie nozykow to wynik zlego ustawienia kosiarki popuscie troche na srubie rzymskiej i nie beda sie krzywic


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2
no chyba najp[ierw obracacie a potem nowe, a tak wogóle czoraj kosiłem ze 4 ha na jednych nożykach a potem taką łąkę gruntową same kretowiska itd i kawałek 3 ha kosiłem co 2 -3 obejcia zmiana nozy itd nożyki sie kończyły to potem wymieniałem jeden nowy reszta stara żeby tylko skończyć :)

nie powinno sie obracać, przekłada sie z pierwszego bębna na drugi a z drugiego na pierwszy i wtedy tną tą stroną nieztępioną,

 

 

roznica w koszeniu ostrymi a tepymi nozykami jest niewielka.nieraz gerlachy na nieuzytkach to za 1 dzien starly sie do trojkata.teraz kupilem kws z granitu[niemieckie] i za sobote sprawdzilem ze sa o wiele lepsze a kosztuja niewiele wiecej niz polskie.a krzywienie nozykow to wynik zlego ustawienia kosiarki popuscie troche na srubie rzymskiej i nie beda sie krzywic

też kupiłem te nożyki z granitu tylko jeszcze na nich nie kosiłem, może jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1

ja też przekładam z jednego bembna na drugi ale najpierw oszcze

tak jak ja skrzywiłem nożyk od kosiarki to chyba nikt nie skrzywił

dokaszałem nad rzeką a tam kiedyś rosła topola no i bobry ją zcieły wysokoś pienka z 50cm

a średnica z 10-15cm no i jakoś kosiarka na jego najechała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meteorek91    1

Ja starszą kosiarke kupiłem 2 lata temu i i wymieniłem nożyki na nowe i od tamtego czasu nie zmieniałem tylko z pozmieniałem strony nożków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja ostrze dokąd sie da :) nie mam ustalonych kompletów. wszystkie so razem na wieszaku a do ostrzenia wybiera się te najlepsze albo te których nie trzeba dużo ostrzyć :) ostatnio rotacyjno wycinałem krzaki na rowie grubości ręki :) 1L i do przodu :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
    • Przez sinek
      Witam szukam kontaktu z osobami które posiadają i użytkują pokosówek forshint e303 z góry dzięki i pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj