zetor5321

Nożyki do kosiarki

Polecane posty

raul1985    10

u mnie stosje sie nozyki gerlacha ktore wystarczaja na jakis 3-4 ha pozniej ostrzenie znowu 3-4 ha(to oczywiscie zaleezy od łaki) i na złom

co do nozyków z dwoma otworami to co zauwazyłem przy ich stosowaniu ze trzeba trzymać wysokie obroty kosiarki(nalepeiej przelozyć sobie na 1000 obr. wtedy jest takze duzo ekonomiczniej ) a takze ze nie nadaja sie do ostrzenia bo po 4 krotnym ich odwruceniu sa praktycznie zuzyte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszRol    0

Ja też przekładam z jednego bebna na drugi, raz w roku daje nowy komplet i oczywiście stare noże są ostrzone(przez dziadka :D )


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

U nas przeważnie zakłada się nowe, na rok wystarczy komplet czyli 18 sztuk, ale czasem też otrzymy, a to już nie to jak nowe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja swoje ostrzę góra dwa razy. Bo po trzecim koszeniu pól sie pourywa od kamieni i i tak muszę wymienić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Kiedyś kupiłem nożyki Gerlacha i gdy mi się stępiły to wziełem je na kowadło uderzyłem raz młotkiem a one zamiast ładnie się wyprostować to tylko całe się płaszczyły ;)

Teraz kupuję nożyki z Grene nie wiem jaka to firma ale są bardzo dobre!

Ja ma Gerlacha i są Bdb :) Raz kupiliśmy w Grene i były gerlacha i paka była droższa o 4 złote :) Aha i jak już walisz młotem to nie z całej mocy w ręce, u nas od zawsze są Gerlacha i można nimi robić dowoli(może do nas przywożą z innej serii :):) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimcio    2
Jakby rotacyjną jeździć na 1000 obr. to nie wiem coby z niej zostało ;)

 

A czy ktos mówił że na pełnych obrotach. Wystarczął takie obroty aby WOM miał ok. 500-550 obr. i do pracy, a jaka oszczędność paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

od tego są obroty 540E, jeśli będziesz jeździł na 1000 obr to jakiej mocy musi być ciągnik który wytrzyma prace z kosiarką przy prędkości obr silnika 1100obr?

to jest pozbawione sensu, bo taki ciągnik pomimo to będzie więcej palił, ewentualnie tyle samo niż słabszy traktorek, ale przy odpowiednich obrotach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

mnie już noże gerlacha denerwują .... co trochę wymiana albo ostrzenie.... Macie jakąś inną alternatywe zamiast tych gerlacha które pasowałyby do polskiej kosiarki??? Najlepiej od jakieś zachodniej rotacyjnej??? Np. Krone, DF????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

Ja kosiarkę rotacyjną mam pierwszy sezon. Nożyki były nowe po pierwszych koszeniach trochę się przytępiły, do potrawu naostrzyłem je wcale nie widziałem różnicy od nowych nożyków. Potem kosiłem tak okresowo trawę. Ale już na koniec sezonu jeszcze naostrzyłem raz i kosiłem łąkę i kiedy konserwowałem maszynę zajrzałem na stan nożyków...Okazało się że z nożyków przetworzył się młot :) I były dość starte. Jak na moją powierzchnię łąk i ile kosze jeden komplet nożyków na cały sezon wystarczy :)


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

haha zależny co kosisz. Czasem zetniesz 2 ha na nożykach za czasem 2 razy w koło nie objedziesz.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

Takie łąki jak ja kosze to nożyki w zwykłej rotacyjnej to jak mi wystarczą na dzień koszenia. Dobre połowa dnia na jednej stronie druga połowa na drugiej stronie. Kiedyś muszę spróbować kupić nożyki jakieś oryginały dobrej firmy zobaczyć ile wytrzymają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

Ja nigdy nie ostrze nożyków. Mam czeska kosiarkę i zawsze zakładam nowe, lepiej kosi i nie trzeba się tak męczyć

no przekladam z bebna na beben ale nie ostrze


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja tam stosuje noże gerlacha i nie narzekam. Kosiarkę mam akpila 1.85 m. Nowy komplet noży starcza mi na ok 5-7 ha. Dalej zmieniam na nowe. Po ścięciu 1 ha noże wymieniam na drugi bęben a co 2 ha ostrze.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

nigdy nie ostrze, 25 ha na raz i nozyki do wymiany


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michas1934    10

Mój ojciec wymienia kilka razy w sezonie na nowe za kazdym razem !

nigdy nie ostrzył,nie ostrzy i nie będzie ostrzył!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :(

Edytowano przez deer
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja ostrze i jak sie stepia na jednej stronie to zmieniam na drugi beben a jak sie naostrzy to mozna sciachac troszke ha a potem jak kila razy sie naostrzy to jysz sie szpikulce robia to wtedy nowe pzdr

 

SQn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja tez zakladam gerlacha nozyki ale jak sie ztepia to ostrze w chacie, bo nie mialoby to dla mnie sensu uzywac tylko nowych bo na krutko starcza jedna zmiana bo mam duzo kretowisk niestety.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

Też mam sporo kretowisk i czasem poryte przez dziki i ostrze nożyki inaczej dusi mi ciągnik, a ciągam Pottingera nowadisc 225 za C360 3P i w dobrej trawie bywają problemy z utrzymaniem obrotów jak nożyki się stępią na kretowiskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

Ja ma kosiarke dyskową i też nie ostrze nożyków tylko wymieniam na nowe. Raz dla sprawdzenie naostrzyłem i wiele to nie dało bo ściełem naostrzonymi może jakieś dwa ha i musiałem wymienic. Jak dla mnie się nie opłaca.


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Zbyt częste ostrzenie tych samych nożyków może spowodoważ że będą miały różną wagę a przez to mogą wywoływać drgania na bębnie i łożyska dostają po d...pie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj