zetor5321

Nożyki do kosiarki

Polecane posty

damian18    3

Ja mam kosiarkę "mesko" a nożyki to balmet i ostrzę je po kilka razy zanim wyrzucę kolego voyteknet ostrzy się po to żeby ciągnik miał lżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie tyle lżej a żeby lepiej docinały.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

U mnie 18 sztuk nożyków starczy na bardzo długo 2x rocznie 4ha 2 lata wytrzymają spokojnie, najpierw nowe, potem z bębna na beben, potem nowe i tak aż w pudełku się skończą i wtedy te ostrze i tak w koło aż zrobi się ostry czubek wtedy na złom. kosiarke mamy 14 lat i jeszcze ani razu lozysko nie poszło a nożyki były róznej wagi. Wiec nie ma co isę bac że zaraz sie rozwali łozysko jak nożyki będą miały rózną mase przez większe zużycie

 

kolego @ahme999 miałem to samo identycznie tylko ze u mnie od nowego zostawiała grzbiet, też założyłem nozyki giete od czeskiej i teraz jest gites ;) Który masz rocznik bo ja 94' ;)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

No jak mi urwało "bolczyk" i nożyk odleciał to kosiarka dostała kosmicznych wibracji. Ja co roku kupuje komplet niemieckich nożyków fahr 25 sztuk z greny i starcza mi do końca sezonu no chyba ,że dużo kretowisk i kamyków to czasami flexem naostrzy. Polskie gerlachy są do d... W tamtym roku kawałek pola ojciec kosił z sąsiadem na spółę z sąsiadem , ociec na fahrach (nożyki) ,a sąsiad na gerlachach. Efekt taki ,że co 2 okrążenia musiał robić pit-stop ;) ,a ojciec tylko raz zrobił postój ,żeby podarować mu komplet swoich nożyków ;)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

czyli jak założysz nożyki do kosiarki to ile dasz rade wykościć i w jakiej cenie są nożyki fahr ??


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Jutro akcja 4 ha do koszenia to Ci powiem , a cena nożyków za komplet 25 sztuk 32,50 pln czyli 1.30 za sztukę .

One się tak nie gną jak polskie , na kamieniu ostrze Ci się uszczerbi a nożyk dalej jest prosty.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja ostrze dopóki jest jeszcze co ostrzyć ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

skoro tyle osób ostrzy to pewnie to pomaga a kosiarka tnie tak samo jak z nowymi ? może i ja zaczne ostrzyć;)


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jeśli biorę nowe to i tak je ostrze ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

Przy ostrzeniu należy uważać aby ich nie przegrzać bo się rozhartują, najlepiej ostrzyć w gołych rękach i jak czuć, że nóż jest ciepły do zimnej wody go ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Czy mógłby ktoś podać namiary do jakiejś dobrej hurtowni, czy sklepu ,żebym zamówił noże do JF Stoll. Pytałem w dwóch sklepach niedaleko, to tylko na zamówienie i cena, aż mi w pięty zaszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A od normalnej rotacyjnej nie będą pasować??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

Chłopaki ja mówiłem tacie żeby ostrzyć nożyki a on mi powiedział ze jak ostrzone to są lżejsze trzeba większe obroty ciągnik więcej spali itp i powiedział że więcej straci na tym niż zyska

Ma racje ??? No ja już go nie namawiam na ostrzenie :rolleyes:


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Tak, bo im lżejszy nożyk tym osiąga on mniejszą bezwładność i gorzej się kosi bo przy dużej ilości masy odchyla się i może nie dokaszać.

I potem daje się większe obroty żeby te straty bezwładności minimalizować ale to i tak to nie to samo co nowy nożyk i więcej paliwa ciągnik spala :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

Ja osobiście tylko i wyłącznie wymieniam na nowe, ale co innego jeśli ktoś kosi dziennie 0,5 ha a co innego 5 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Z nożykami to jest tak że jak parę razy na ostrzysz to on traci masę i nie ma już takiej siły wyrzutu niż nowy tak że ja polecam tak max 3 razy naostrzyć i zostawić sobie ich na nieużytki golić a nie na łąkę pozdrawiam :D


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
voyteknet    0

podsumowujac wasze rozwazania nt. nozyka - wszystkie watki sprowadzaja sie do tego ze nozyk ma byc trwaly czyli z dobrej stali. chwilowo ostry balmet po byle kretowisku lub kamyku staje sie sztabka metalu..........a poza tym nie szkoda wam czasu na ostrzenie....... gerlach jest troche miekki i zaraz sie wygina w gore lub dol i robi sie cos na rodzaj 'kikuta' - wiec moze warto zaufac albo chociaz sprobowac nozyka mws lub radura?? (a propos trzymaka do nozyka w ktorym trzpien wypada - tez mozna temu zaradzic - sa na rynku trzymaki 2x drozsze ale wykonanie nie pozostawia zastrzezen i nie wymaga od nas czasu spedzonego w drodze do sklepu lub przy spawarce;)..

pozdrawiam

 

z drugiej strony to ja sie nie martwie, bo mam bebny na 4 nozyki, troche tylko nie pasuje gdy sie kupi paczke a tam 18 sztuk...:lol:

to kup paczke niemieckich pakowane po 25 sztuk:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Chce kupić noże do polskiej kosiarki ale inne niż gerlachy. Które są lepsze?

http://www.farmexpert.pl/nozyk_kosiarki_rotacyjnej_polska_frielinghaus__produkt1729.aspx

http://www.farmexpert.pl/nozyk_kosiarki_rotacyjnej_polska_br_94mm_balmet__sprzedawane_po_18__produkt9356.aspx

http://www.farmexpert.pl/nozyk_kosiarki_rotacyjnej_polska_rasspe__sprzedawane_po_25__96mm_produkt9403.aspx

Te ost najdroższe ale ciekawi mnie to że są ciut lżejsze nawet od gerlacha... W agromach w okolicy się pytałem to tylko gerlachy są, więc jakie byście radzili kupić?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    702

@milanreal1 bierz bez zastanowienia Radure sprawdzone nożyki nawet w zakamienionej lucernie nic się z nimi nie działo, a Gerlach wywinął się w drugą stronę jeśli na łące było choć parę kretowisk. Używamy ich kilka sezonów sprzedaje je u nas Rol-inwest w Bielawach, ale w necie są na różnych stronach do kupienia. W tamtym roku ich nie było to wziąłem z Granitu po 1,5zł też nie narzekam, ale wolę dać za Radurę 2,5zł i mieć porządne nożyki.


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanuni5125    0

Ja nożyki ostrze do momentu puki nie zrobi sie na nich ostry szpic. Czyli z 5 ostrzeń potem wymieniam na nowe, a tak to nie odczuwam różnicy :rolleyes:


URSUS C - 328 POTĘGA MOCY
Nie ma że nie da rady, gaz do końca i musi iść !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Kaniu- ja tak samo. Kto by się nakupił jakby tylko jednorazowego użytku stosować. Łapnął kretowisko, lub wyrwę po dziku i co nowy kupować, a tak co chwila zmienił, potem wolnym czasem poostrzył i dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj