zetor5321

Nożyki do kosiarki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomasz78    1029

Dokładnie tak sam sobie odpowiedziałeś tylko zastosuj śruby od podorywacza i od dołu nakrętkę to nawet spawać nie będziesz musiał :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Jakie to są śruby, bo nie za bardzo wiem o co chodzi??

 

Czy może chodzi ci takie nie koniecznie od podorywacza tylko od pługa czyli płużne (tak mówią w sklepach) z płaskim łbem i kwadratem zaraz pod nim, wiem że można kupić utwardzane ale niestety tylko 8.8 widziałem, i w jaki sposób je zamontować??

 

Myślę że może śruby kół mogą być dobre:

http://allegro.pl/sruba-sruby-chromowane-tpi-duzy-wybor-i3312241204.html

mają twardość 10.9 to się tak szybko nie wydrą.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Tak śruby płużne i jak popytasz w sklepie to są też twardsze , ja przykręcałem nakrędkę najpierw tak aby powstała szczelina pomiędzy łbem śruby a nakrędką a potem wkładałem w otwór od łapy i dokręcałem od dołu drugą nakrędką.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106
Napisano (edytowany)

W tym sezonie postanowiłem przetestować noże marki Waryński, na prawdę bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły, Gerlach i Balmet których do tej pory używałem mają sporo miększą stal.

Na łąkach gdzie do tej pory zużywałem obydwie strony noża teraz kosze jedną.

Polecam.

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Ze swojej strony polecam nozyki Kverneland - jakis symbol w koleczku i napis MWS. Wymiarowo sa takie jak te od czeskiej kosiarki ale bez tej faldy.

Cenowo byly wystawione za 2,50zl/szt ale kupilem po 2zl jak pamietam, warto bylo, po 5ha nie ma sladu zuzycia.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianb89    79

Witam. A ja mam takie pytanie gdy nożyki na końcach już mają łukowaty kształt to opłaca się je ostrzyć? Da się nimi jeszcze pokosić łąkę w poczciwy sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1783

Nie radze. sam kiedys takimi nozykami kosilem i efekt był słaby. Kupilem w promocji nozyki steel power w grene 1,60zł sztuka. Duzo lepsze niz gerlach. przede wszystkim nie wyginają się do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianb89    79

Ale nożyki nie są wygięte tylko ostrza są zużyte już na końcu i są łukowate o to chodzi :) przyznam że troche z kretowinami powalczyły.

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Jak mówi stare murzyńskie przysłowie szkłem d**y nie podetrzesz. Nie rób cyrku tylko załóż nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwiatowski    0

Odświeżam stary wątek bo poszukuję opinii o nożach do kosiarek McCullocha - jakoś mało o nich w sieci. warto w ogóle patrzec w ich stronę? Nie wydają się jakoś specjalnie popularne a ktoś mi je ostatnio polecał. 

Edytowano przez Kwiatowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
    • Przez sinek
      Witam szukam kontaktu z osobami które posiadają i użytkują pokosówek forshint e303 z góry dzięki i pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj