Skocz do zawartości
KAROL0905

Joskin, Pomot czy Meprozet?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pomot
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Swego czasu Mudolo 16000 był robiony na zachodzie, a 14000 w PL. Niby różnica tylko w wielkości beczki, bo reszta gratów ta sama, a różnica w cenie 30 tysięcy złotych.

Duzy1    8

Tylko jestem ciekaw z czego ta beczka była zrobiona że tak szybko przerdzewiała chyba ze złomu

Wiadomość z agroFakt.pl

jaro    163

Też znam przypadek że beczka Joskina przerdzewiała tyle że to była 20 tys l.Ze swojej z kolei jestem bardzo zadowolony-szczególnie z szybkości napełniania ,półramy (jakoś tak spokojniej śpię) i zwrotności (długi dyszel).

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nasz Meprozet od 2004 roku non stop stoi na dworze i jakoś nic się nie dzieje. Tak się zastanawiam, jak ilość wożonej gnojowicy wpływa na trwałość beczki.

bialy2005    193

mój meprozet 2003er tez smiga az miło zero problemów z beczka nie ma oznak korozji ale pompa za słaba wtedy nie był to przemyslany wybór :(

jaro    163

Biały-pewnie masz tą malutką pompę-mój sąsiad też się z tym morduje (napełnianie beczki to 6-7 minut a w Joskinie nawet poniżej 1,5)-w starych PN-45 siedziały porządne pompy.

SKORPION1    0

Koledzy mam pytanko czy opłaca się kupić beczkę meprozet 3000tyś litrów w cenie 5tyś . Dodam, że ta beczka podobno woziła tylko wodę i dodam , że nie jest to ocynk a pompę ma podobno włoską , jest na kołach 11

grabek9419    0

ja mam joskina Modulo 2 10000l. na jednej osi i jestem bardzo zadowolony, w mokrym terenie koła sie ciągną a ciągnik nawet nie zejdzie z obrotów

aster453    24

chciałbym zapytac bo obecnie jestem na etapie zakupu czy pomot i meprozet mają mozlwiość wyrzutu pod ciśnieniem pobranej gnojowicy z powrotem do zbiornika ? Tzn w zbiornikach na dnie osiada się i chciałbym móc pod cisnieniem z powrotem wprowadzić gnojowicę do zbiornika (stałego) by się wymieszało i dopiero zassać do beczki jeszcze raz. Na co należy zwracać uwage przy zakupie meprozeta i pomota ? Słyszałem że josikn tak ma czy to prawda czy tylko przechwałki mojego sąsiada ? Chcę kupić 4 - 5 tys. l.

Edytowano przez aster453

semos    11

beczka z Pomotu posiada taką funkcję - bardzo przydatna funkcja przy rozlewaniu gnojowicy

jaro    163

Nie polecam-miałem kiedyś w Meprozecie-fajnie jak fajnie ale jak przrdzewieje coś to tragedia.

aster453    24

ale mi nie chodzi o zbiornik (beczkę) tylko zbiornik na gnojowice wybudowany. Tzn. żeby pod ciśnieniem z beczkowozu wpuścić gnojowicę / wodę do zbiornika (budowanego) żeby wymieszać to co zostaje na dnie i z powrotem to wessać do beczki celem wyrzucenia tego na polu. Niektóre odpowiedzi wygląda na to że mnie nie zrozumieli inni wydaje się że zrozumieli

bialy2005    193

dokłądnie o tym pisałem. Nigdy nie miałes wczesnij beczki ? Bo praktycznie wszytkie beczki działaja na tych samych zasadach czyli pompa która moze robic cisnienei i podcisnienie czyli wypychac ciesz i wciagac. Drugim typem pomp sa pompy które bezposrednio swoimi łopatkami przepompowuja ciecz do beczki choc nigdy takiej nie miałem to mysle ze i ona mogła by pracowac w druga strone :)

aster453    24

@biały2005 dzięki za Twoje wypowiedzi wiem że od razu zrozumiałeś to o co mi chodzi. Tak to będzie moja pierwsza beczka.

Kolega @lukaczmarek chyba nie zrozumiał tego o co mi chodziło or chciał mi jeszcze coś wyjasnić o czym nie wiedziałem tak czy inaczej dzieki.

Jedynie co to chce powtórzyć jeszcze jedno pytanie które zadałem na co zwracać uwage przy zakupie beczki zastanawiam się nad pomotem i meprozetem. dlaczego ? zauważyłem że w mojej okolicy goście którzy mają wiecej bydła nie kupują josikina a własnie albo meprozet czy pomot to po co ja będę się rzucał w koszty.

bialy2005    193

Wczesniej joskin wychodził batdzo atrakcyjnie cenowo porównujac wyposazenie jakie posiadał. Joskin zawsze ma wieksza srednice przewodów i zaworów - gnojowica, wieksze koła i jakosć byłą lepsza. Wiem ze teraz joskin sporo podniósł ceny. Najwaznijsze to patrz jak bedziesz miał pompe to serce beczki i kosztowna sprawa. Bierz mozliwe najwydajniejsza - paliwo drogie, jesli masz zamiar rozlewac po polach to dopłac i wes nie wiem jak to sie fachowo nazywa "odolejacz" czy filtr bo przy rozlewaniu bedzie ciagneła kurz do pompy i szybko załatwisz łopatki i ogólnie pompe.

lukaczmarek    265

no tak nie zrozumiałem o co chodzi:) Też bede kupował na początku przyszłego roku beczkę i wybór padł na 90% na pomota. Zreszą na targach odwiedziłem wszystkich producentów wiec mam rozeznanie wizualne i cenowe. Joskin w tej samej cenie jest baaardzo ubogi w wyposażenie a i nie wierz ludziom którzy mówią że joskin jest super a polscy producenci to badziewie. mam znajomych którzy pomota mają naście lat i nie narzekają

bialy2005    193

tak jak mówiłem podstawa to wyposazenie i pompa beczka bedzie podbnej jakosci w kazdej z tych firm. Ja mam meprozeta z 2003r i zero korozji ale pompa padaka i kołą za małe.

jaro    163

Słuchaj się Białego :D bo zaprawdę prawdę powiada.Dodam jedynie że króćce w Joskinie to naprawdę spory plus-beczka o wiele szybciej się napełnia.

Jerry28    4

W zasadzie to do każdej beczki mozna sobie osprzęt zamówić jaki się chce. Warto zastanowic się nad beczką do której da się w przyszłości zamontowac adapter rozlewający. Od jakies czasu Unia zastanawia sie nad zakazem rozlewania gnojownicy za pomoca wszelkiego rodzaju łyżek i rozlewaczy, a tylko za pomoca adapterów i węży rozlewających.

aster453    24

dzieki koledzy słyszałem też coś o odolejaczu własnie i pompę też musze kupić wydajną. Na 90 % chyba kupię meprozeta tylko musze się dowiedzieć o pompie i odolejaczu. W std jerst jurop pn-45n a za dopłatą t 529 /1 słupsk co myślicie o tych kompresorach (czy to jest to samo co pompa ?)

Jeszcze jedno pytanie za co odpowiada kompresor a za co pompa

Edytowano przez aster453

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez misiekbz2
      Witam. Mam beczkowóz Meprozeta 4300l z98r gdzie beczka jest metalowa i wiadomo zjedzona juz przez rdze, wszystkie inne podzespoly są w bardzo dobrym stanie. Zastanawiam sie czy jest możliwość kupna w meprozecie nowej samej beczki ocynk (bez ramy kół pompy dekli itd) na rame tej starej? Bo ta metalowa od ocynku w budowie się raczej niczym nie różnią. Ktoś by znał przybliżoną cene? 
    • Przez LipaK97
      Witam. Piszę do was z prośbą, w najbliższym czasie planujemy zakup nowego beczkowozu z osią pojedynczą do 5000 L, jakie firmy + modele byście polecili z podanych poniżej, bądź może i nawet inne. Ogółem beczkowóz miałby pracować z MF 5611. Nasz wybór oscyluje pomiędzy : 
      - Joskin MODULO2 5000 ME (cenowo podobno w granicach 33 tyś. netto, chodź nie jest to 100% informacja)
      - Meprozet Kościan PN - 50 (cenowo ok. 22800 tyś. netto) 
      - POMOT 5000L (dokładnej ceny jeszcze nie znamy)  
      Bardzo proszę o fachowe doradztwo w wyborze z uzasadnieniem jeżeli to możliwe. Chcę dodać, że niestety nie znam się na beczkowozach, dlatego też pytam właśnie Was o opinie. 
    • Przez damian19321
      Cześć jaką polecacie wóz asenizacyjny 10000l na tandemie, wóz będzie w 95% jeździł jedynie po drogach na pole będzie wjeżdżał sporadycznie. Będzie go ciągała kubota m110gx (115km)
    • Przez kristoph34
      Witam, mam pytanie dotyczące firm zajmujących się przetaczaniem obudowy pompy, bo jak ją rozebrałem to są już porobione rysy wyczuwalne "pod palcem" więc nie ma mowy o szczelności. Zawsze naprawiałem pompy w okolicach Oświęcimia ale już ten zakład nie istnieje i nie wiem gdzie dokonują takich zabiegów. Najlepiej gdyby był jakiś zakład w małopolsce, ale będę wdzięczny za adresy nawet z poza tego województwa. Z góry dzięki, POZDRAWIAM.
    • Przez szopen
      Witam. Potrzebuję informacji na temat regeneracji pompy Joskina 8000. Konkretnie chodzi mi o gładź korpusu, w mojej są już lekkie pofałdowania i zdarza się że łopatka się złamie. Zastanawiam się czy przyczyną nie są właśnie te pofałdowania i czy stoczenie ich pomoże czy korpus trzeba wymienić?