Skocz do zawartości
KAROL0905

Joskin, Pomot czy Meprozet?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pomot
bialy2005    193

a porównywałes jakosc wykonania joskina i pomotu !! jesli nie to spójrz na spaw joskina i w pomocie i bedziesz wiedził o co chodzi. na agrotewchu dokładnie sie przyjrzałem i nie wyglada to ładnie w pomocie. Fajny kontrast był w przyczepie tandem( podwozie uniwersalne) do której nabudowe robi im metal tech to niebo i ziemia porównujac podwozie do skrzyni :)

tiger3952    6

W kielcach na agro tech przyglądaliśmy się dokładnie i tacie bardziej się spodobał pomot po względem wykonania.

Wiadomość z agroFakt.pl

jankess    0

nie no panowie nie mówmy że pomot i joskin to ta sama półka a nawet pomot jest o krok do przodu. Osobiście nie uważam żeby polskie beczki były na takim poziomie jak zagraniczne. Sam posiadałem polski beczkowóz tyle że z meprozetu i po kilkunastu latach użytkowania beczkę przeciąłem siekierą :blink: teraz mam niemiecka beczkę która nie oszukujmy się ma już 30 lat ( tak widnieje na tabliczce znamionowej) i nadal spisuje się elegancko. W planach zmiana prawdopodobnie na joskina. Dlaczego?? po pierwsze jakość po drugie jekość i po trzecie jakość :rolleyes:

tiger3952    6

Nie wiem czy wszyscy wiecie ale mniejsze beczki joskina są robione w polsce i cynkowane w tej samej firmie co pomot.

Osie też z jednej firmy. :) Ja także polecam Pomota, jeszcze kilka lat temu nie, ale teraz już może konkurować z zachodnimi konstrukcjami.

jaro    163

Ja mam Joskina z Belgii-i jak znam życie to taki belgijski Joskin pewnie (mimo starszej konstrukcji,starszej cynkowni itede ) przeżyje swojego polskiego bliźniaka...

rino    1

Osie też z jednej firmy. :) Ja także polecam Pomota, jeszcze kilka lat temu nie, ale teraz już może konkurować z zachodnimi konstrukcjami.

a jakiej firmy sa osie w pomocie i meprozecie? ja mialem pomot i teraz mam joskina i jakos przyjemniej sie nim pracuje , jezeli chodzi o awaryjnosc to w pomocie przez 8 lat nic nie robilem wiec awaryjne nie były, ale teraz i tak joskina bym wybrał.

jaro    163

W Joskinie mam oś firmy ADR-a jak jest w tych budowanych w Trzciance ?

rino    1

ja mialem pomot 2500 teraz joskin 8400, wiadomo ze spora roznica no ale gdy sprzedalem pomot to mialem pozyczonego pomota 6500 i sie zarzynała na tych malych kolkach, no i nie wiem czy w popmocie i meprozecie jest teraz szybkozlaczka na waz taka widelkowa jak w joskinie.

bialy2005    193

meprozet od zawsze ma łacze pierrota czyli na klamry tylko pomot z rolniczych trzymał sie tych upierdliwych zakrecanych.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie w okolicy są dwa Joskin-y: Modulo2 14tys. i Komfort2 16tys. i właściciele bardzo sobie chwalą. ;)

andrzej2257    109

Ja polecam joskina ;). Ja mam modulo2 8400L jestem bardzo zadowolony a przydaje się bo gnojówki 500000L :blink:.

Edytowano przez andrzej2257

http://www.pomot.pl/image/544_1/6700ls_3.jpg - teraz 6700 tak wygląda, na pełnej ramie też(różnica, że ma ramę). W naszym Pomocie jest złącze klamrowe, sąsiad ma to jeszcze inaczej rozwiązane.

To porównaj sobie teraz tą twoją ramę z ramą joskina....

http://www.tractorpool.co.uk/media/9158/1119158/19078/Joskin-MODULO-2---10000-ME-19078.jpg?height=600&width=800&quality=80

Edytowano przez jacekkombajnista

Duzy1    8

Po co komu rama w tak małej beczce chyba że będzie jakiś ciężki aplikator ale to mało realne

Ja mam pomota 6700 bez ramy 11 lat i rocznie wywożę ok 2500000l i nic się nie dzieję

@Jacek ale jak napisałem, ta na focie jest bez ramy. To, że duże, nie oznacza od razu, że mocniejsze. I jak Ty chcesz porównywać model 6700 z 10000?

Potrzebuje pilnie ceny joskina modulo 2 10000l na pojedynczej osi ze ssaniem bocznym. Mi zaoferowali dziś taką beczkę za 58400zł + zawór boczny 1320zł. Cena chyba mało atrakcyjna. Jak ktoś ma informacje to proszę o odpowiedź

katator    115

Nas ME 10 000 kosztował w kwietniu 59tys.zł. z zaworem bocznym i wałkiem przegubowo-teleskopowym szerokokątnym.

katator    115

Cena brutto. Miał kosztować 56tys brutto w standardowym wyposażeniu, ale przyjechał z zamontowanym zaworem i wałkiem szerokokątnym . Za zawór diler doliczył 1tys.zł za wałek 2 tys.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Hubertusq
      Witam, jaki olej używać do pompy próżniowej do beczki Asenizacyjnej? Jest jakiś specjalny? Mam pompę Battioni Pagani
    • Przez misiekbz2
      Witam. Mam beczkowóz Meprozeta 4300l z98r gdzie beczka jest metalowa i wiadomo zjedzona juz przez rdze, wszystkie inne podzespoly są w bardzo dobrym stanie. Zastanawiam sie czy jest możliwość kupna w meprozecie nowej samej beczki ocynk (bez ramy kół pompy dekli itd) na rame tej starej? Bo ta metalowa od ocynku w budowie się raczej niczym nie różnią. Ktoś by znał przybliżoną cene? 
    • Przez LipaK97
      Witam. Piszę do was z prośbą, w najbliższym czasie planujemy zakup nowego beczkowozu z osią pojedynczą do 5000 L, jakie firmy + modele byście polecili z podanych poniżej, bądź może i nawet inne. Ogółem beczkowóz miałby pracować z MF 5611. Nasz wybór oscyluje pomiędzy : 
      - Joskin MODULO2 5000 ME (cenowo podobno w granicach 33 tyś. netto, chodź nie jest to 100% informacja)
      - Meprozet Kościan PN - 50 (cenowo ok. 22800 tyś. netto) 
      - POMOT 5000L (dokładnej ceny jeszcze nie znamy)  
      Bardzo proszę o fachowe doradztwo w wyborze z uzasadnieniem jeżeli to możliwe. Chcę dodać, że niestety nie znam się na beczkowozach, dlatego też pytam właśnie Was o opinie. 
    • Przez damian19321
      Cześć jaką polecacie wóz asenizacyjny 10000l na tandemie, wóz będzie w 95% jeździł jedynie po drogach na pole będzie wjeżdżał sporadycznie. Będzie go ciągała kubota m110gx (115km)
    • Przez kristoph34
      Witam, mam pytanie dotyczące firm zajmujących się przetaczaniem obudowy pompy, bo jak ją rozebrałem to są już porobione rysy wyczuwalne "pod palcem" więc nie ma mowy o szczelności. Zawsze naprawiałem pompy w okolicach Oświęcimia ale już ten zakład nie istnieje i nie wiem gdzie dokonują takich zabiegów. Najlepiej gdyby był jakiś zakład w małopolsce, ale będę wdzięczny za adresy nawet z poza tego województwa. Z góry dzięki, POZDRAWIAM.