Polecane posty

bialy2005    582

mozliwe ze beczki joskina sa z cienszej blachy ale racze3 mm to za mało. powodem tego jest własnie rama :) beczka nie jest samonosna jak w wiekszoci pomotów i meprozetów i dlatego musi byc z grubszej blachy. ale jakie sa dokąłdnie grubosci to ci nie powiem.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek9641    0

osobiscie polecam joskina, pompy prawie we wszystkich sa takie same, wloskie i wiekszej roznicy nie ma, ale trzeba zwrocic uwage na to jak jest wykonana beczka, rama, zaczep. Stałem przed dylematem nad beczka 8-9tys i wybor padl na joskina 8400l wlasnie ze wzgledu na to jak jest wykonana

 

kolejnym atutem jest to ze nie trzeba jej rejestrowac:) meprozet, pomot na pewno bo maja homologacje

ja również już jestem zielony..każdy chwali to co ma..beczka meprozetu jest o gr5.5mm z kolei zaś pomotu 5.0mm

słyszałem że joskina do 5-6 tyś.produkują w polsce w trzciance a dopiero od 8.4000ściągają je z zagranicy..joskin ma solidne wykonanie ale już sam niewiem co mam brać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czacha17   
Gość czacha17

Z góry przepraszam za OT ale mam problem z pompką smarowania pompy wozu asenizacyjnego Meprozet i nie mogę w żadnym temacie znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania .Na innym forum kolega podał mi cenę całej pompki (650 zł)i wydaje mi że to spora kwota .Może ktoś wie jak mniejszym kosztem rozwiązać mój problem .

 

Zostawiam Link do zdjęcia i opisu problemu - http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/335990-meprozet-pompa/

 

Z góry dziękuje za rady .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek9641    0

mozliwe ze beczki joskina sa z cienszej blachy ale racze3 mm to za mało. powodem tego jest własnie rama :) beczka nie jest samonosna jak w wiekszoci pomotów i meprozetów i dlatego musi byc z grubszej blachy. ale jakie sa dokąłdnie grubosci to ci nie powiem.

witam planuje kupić bezcke 5tys i jestem zielony,kompletnie niewiem co mam wybrać..każdy chwali to co ma..beczka meprozetu jest o gr5.5mm z kolei zaś pomotu 5.0mm

słyszałem że joskina do 5-6 tyś.produkują w polsce w trzciance a dopiero od 8.4000ściągają je z zagranicy..joskin ma solidne wykonanie i ładnie rozlewa,tylko że joskin ma bardzo wąskie opony(mówie o 5tysiącach)a polskie mają szersze więc bd lepiej chodziła na mokrym ale już sam niewiem co o tym myśleć.. a chcę wybrać dobrzeby służyła długo...dortadźcie pliss:)

 

0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jerry28    4

Do beczki każdego producenta możesz sobie dobrać wyposażenie jakie tylko chcesz, koła także.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

opona to kwestai dopozasenia. Ale patrz głownie na srednice kołą a nie tylko szerokosc. co z tego ze pomocie czy meprozecie bedziesz miał gume 500 jak srednica bedzie taka ze wjezdzajac w mokra ziemie bedzie ci to koło pchało przed soba ziemie a nie kreciło sie. Im koło wieksze tym lepiej, lzej sie ciaga i mnie robi kolein.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek9641    0

opona to kwestai dopozasenia. Ale patrz głownie na srednice kołą a nie tylko szerokosc. co z tego ze pomocie czy meprozecie bedziesz miał gume 500 jak srednica bedzie taka ze wjezdzajac w mokra ziemie bedzie ci to koło pchało przed soba ziemie a nie kreciło sie. Im koło wieksze tym lepiej, lzej sie ciaga i mnie robi kolein.

dzięki wielkie:)co do opon ale powiedz jaką firme wybrac..to jest moja pierwsza beczka więc się radze jak mogę..joskin ma takie samo wyposaż.jak polskie tylko rama dochodzi..joskin kosztuje 31.5000brutto a meprozet 26.5000 spora różnica więc mam dylemat ktąra wyjdzie lepiej,szczerze to jakbym wiedział że joskin pochodzi dłużej to nie patrzyłbym na cene,ale prdukują gho w polsce więc mogą oszczędzac na materiale i sprzedawac tandete podkopując się pod joskina..wiesz jakie ą te spółki

pozdrowienia z Lubelskiego:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Joskin juz od dawna w polsce produkuje :) Ja bym patrzył głownie na wydajność pompy, wyposazenie, pojemnośc, koła. Cena tez odgrywa duza role. Wedłu mnie kazda z tych beczek bedzie dobra. Tylko tak jak mówiłem zwróc uwage na detale i konkretnie na całe wyposazenie i porównuj ceny w identycznym wyposażeniu


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek9641    0

Joskin juz od dawna w polsce produkuje :) Ja bym patrzył głownie na wydajność pompy, wyposazenie, pojemnośc, koła. Cena tez odgrywa duza role. Wedłu mnie kazda z tych beczek bedzie dobra. Tylko tak jak mówiłem zwróc uwage na detale i konkretnie na całe wyposazenie i porównuj ceny w identycznym wyposażeniu

jeszcze raz dzięki!a w mp i joskinie są takie same włoskie pompy,tylko widzisz joskin ma rame i większą średnice węży a to też ma do tego jak będzie ona pompowała.a co to są króćce w joskinie?odolejacz to chyba każda ma tak?bo to też ważne no cóż jeszcze musze pooglądać na spokojnie..a ty jaką masz beczke?fima i poj?:-]już nie zawracam głowy miłego popołudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja mam meprozeta. włąsnie odolejacz nie kazda ma u mnie włąsnie nie ma w meprozecie to opcja, w joskinie tez. tylko ja mówie o odolejaczu na wylocie z pompy ze olejem ci nie hlapie tylko sie zbiera w zbiorniczku i co jakis czas spuszcza. do tego tez ten olej czesciowo łapie kurz przy rozlewaniu u mnie tego nie ma i sie szybciej pompa zuzywa łopatki i ogólnie lipa. Co do srednicy wezy to fakt ale odczujesz rónice tylko w gnojowicy zwykła gnojówka czy szamba to nie bedzie rónicy bo i tak sie nie zapcha. krócce to sa złacza przewodów z beczka joskin chyba ma syetem perrot podobnie jka meprozet a pomot zawsze miał taki troche mniej wygodny zakrecany jak wąz strazacki.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tu nie chodzi o zapchanie-w Joskinie beczkę 4 tys mozna napełnić w 90 sekund (albo i szybciej jak się postarasz :D )-tak jak @biały pisze patrz na wysokość opon a nie tylko szerokość-ja mam 385/65-R22.5 a kolega na Meprozecie 400/60-15.5 i jak przyszło co do czego to niestety Joskin szedł a Meprozet pchał ziemię przed siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

osobiscie polecam joskina, pompy prawie we wszystkich sa takie same, wloskie i wiekszej roznicy nie ma, ale trzeba zwrocic uwage na to jak jest wykonana beczka, rama, zaczep. Stałem przed dylematem nad beczka 8-9tys i wybor padl na joskina 8400l wlasnie ze wzgledu na to jak jest wykonana

 

kolejnym atutem jest to ze nie trzeba jej rejestrowac:) meprozet, pomot na pewno bo maja homologacje

jezeli chcesz jezdzic legalnie po drogach publicznych to musisz zarejestrowac kazda,ja mam od marca meprozet pn 50 i jakos nie musiałem rejestrowac.


Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek9641    0

dzięki :)jeszcze raz na spokojnie musze obejrzeć bo biorę za gotówke i praktycznie kasa też się liczy:)właśnie te polskie beczki mają szersze a mniejsze gumy a joskin wysokie a wąskie..joskin też ma w środku przegrody że gnojówka się nie buja...zobaczymy jeszcze,najlepszy byłby joskin8.4000 me-wydajna pompa i rama na aplikator alenie mam dużo tego towaru więc po co mi taka duża i takie koszty..teraz mam około40-50tys miesięcznie ale w lato bd mniej a dom całkiem odejdzie bo oczyszczalnia przydomowa będzie..pozdro:]

Edytowano przez zetorek9641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Ja Ci szzcerze polecam joskina, mialem kiedys pomot i nie mogę powiedzieć nic zlego na nią, bo chodzila 8 lat bezawaryjnie, ale joskinem to calkiem inna robota, Duze koła solidna rama wiec z pelna beczka np po szosach latałem 40 km/h a na polu jeszcze sie nie zdazyło zebym nie wyjechał i to tylko 90 konnym ciagnikiem (beczka 8400), a z pomotem sie zdazało ze ciagnik 80 km z beczka 4tys na mokrym nie mogł dac rady (bo małe koła). Ja mam Joskina 5 lat rocznie wywożę ok 1.5 mln litrów i jak do tej pory zadnej awarii, a przez ten okres wywiozła jak łatwo policzyc ok 7mln litrów, juz troche opony ma przydarte nawet. Wiec moge naprawde polecic Ci tą firmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek9641    0

dzięki za opinie:)napewno nie kupię pomotu to jest pewne.w pomocie nie podoba mi się ta wskazówka..jak stanie lub bd pokazywać ciut inaczej to pompe można przelac i lipa nasze beczki mają szerokie i niskie gumy.jedni powiedzą że farba wytrzyma więcej niż ocynk,być może i tak bd ale mi się on nie widzi

będe wybierał pomiędzy joskinem a mp,mówie o 5tys bo taka mnie interesuje tylko że jest różnica cenowo mp 26.5000 a joskin 31.5000standard obie..ale wyposażenie joskina jest lepsze i na99%wybór padł na joskina

wcześniej dla mnie beczka była beczką ale jak trzeba wybiera między tymi dwiema to ostro się zastanawiam i radze:)a na składniicach to radzą tak aby opchąć-aby sztuka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Co do przelania to masz na górze zawór odcinajacy, antyprzelewowy :) Ale i mi ta wskazówka sie nie podoba. Z drugiej strony te wzierniku u mnie juz kilka razy wymieniane w meprozecie.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ale chyba nie te od strony kabiny :D ?-u mojego kolegi wyrwało ten korek i kabinę zalało jakieś 2 tys litrów płynnego gówienka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

a jakies inne sa ? Mi akurat nie wyrwało ale pekaja zaraz jak sie konczy gwint i na poczatku powietrze leci lub ciecz jak jest pełna.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek9641    0

he he:)wypadki chodzą parami.. w joskinie są takie2 szybki jedna na dole a 2 na góże...a te szklanki w mp nie zamulają się?bo jak się zamuli to nic nie bd widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nie z tym nie ma problemu troszke matowieja z biegiem lat ale predzej wymienisz na nowa bo peknie niz nie bedziesz widział cieczy :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

to mimo wszystko wolę wskaźnik w Pomocie,, nawet w środku nocy widać poziom i nie ma obawy że coś mnie zajeje ani też że będzie pękać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek9641    0

semos te wskaźniki tzn wskazówki w pomocie się nadają..puki nowe to dobre...j atego nie chce już nawet oglądać,napatrzyłem się i stwierdzam że to nie dla mnie.opny za szerokie i głównie za małe,zawór boczny(niewiem czy to standard czy opcja)śmiech na sali.ostatnio miałem okazje porównać,stojała jedna koło drugiej..MEPROZET jest górą:)a nad mp jest joskinek tylko jest różnica w cenie..ale nie każdy też może sobie pozwolic na taką wygode bo to nie mało kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Zetorek trochę się z tobą nie zgodzę. Jeśli chodzi o wskaźnik w pomocie to zapewniam cię ze dużo lepiej na nim widać niż na wziernikach i napewno długie lata bezawaryjnie posłuży. Poza tym możesz sobie zamówić rurowy wskaźnik czyli taką przezroczystą rurę przez całą beczkę zamiast standardowego

Ja na wiosne bedę kupował beczke i po dokładnym zapoznaniu się z ofertą wybór padł właśnie na pomota.

Mówisz że koła niskie. Jak zamówisz niskie to masz niskie ale w opcji masz i 2 metrowe koła więc nie widze tu problemu.

Jeszcze kilka rzeczy które dla mnie przemawia za pomotem.

O wiele bogatsze wyposażenie od konkurencji. W joskinie za same błotniki bez których nie wyobrażam sobie pracy trzeba dopłacić 2 tys (wszystkie ceny netto) pomot ma to w standardzie, Za przystosowanie pod aplikator 5 tyś, pomot ma to w standardzie w wersji ramowej (będę kupował również aplikator więc to dla mnie ważne), pomot ma w standardzie 2 zawory, joskin tylko jeden (dopłata 800 zł)

Było jeszcze kilka rzeczy ale juz nie pamiętam.

Ogólnie dla mnie pomot robi lepsze wizualne wrażenie ale to kwestia gusty

Edit:

zapomniałem dodać że joskin nie ma nawet odolejacza w standardzie a w pomocie standard

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Bo w joskinie rama na aplikator doglebowy jest od 8400 litrów :D I kolego wyżej mógłbyś podać o jakich wielkościach beczek piszesz? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel93puma
      kupie beczkowóz , wóz asenizacyjny  10 000 l-13 000 l w super stanie .
      Po całkowitej odbudowie lub tzw prawie nówkie 
      Z dużo  i wydajano pompo  
      2 zaworami  o dużej średnicy jednym koniecznie hydrauliczny , najlepiej ( tylnym i bocznym) ale może być i oba z tyłu 
      fundusz do 30.000 zł że bardzo mi się spodoba to troszkę  więcej 
    • Przez Matz
      Tak jak w tytule, lepszy byłby z Pomotu czy z Meprozetu? Interesuje mnię Pomotowska 6700l a z Meprozetu 7000l. Proszę o odpowiedzi od ludzi co mieli z nimi styczność
    • Przez grego
      W planach mam zmianę pługu obrotowego i oczywiście dylemat z jakim nie jeden sie spotkał...
      Ciągnik 140 km Case Mx, ok 40 ha do orki co roku, trochę kukurydzy.
      W planach była najpierw używka do ok 30tys zł, najlepiej Kverneland bo chciałbym doczepić packomat, ale jak tak przeglądam ogłoszenia pługów i widzę na żywo to ciężka sprawa, odkładnice wymieniana już nie wiadomo ile razy, więc nasuwa się pytanie ile to już ma nalatane... Zdało by się jakies zabezpieczenie, ale ile to jest warte w wylatanym pługu? Sąsiad ma to każda skiba już lata w inną strone na jarzmach...
      I opcja druga, Akpil KM 180 być może na resorze...  No ale o tym pługu to niewiele wiem, z tego co widzę to z packomatem też byłby problem...
      Acha, zakup będzie bez dofinansowania więc kasa sie liczy
    • Przez Magdalenax
      Witam . Mam prośbę jeśli ktoś chciałby mi pomóc będę bardzo wdzięczna :)
      Z racji , że nigdzie nie mogę znaleźć osobnych drzwi do cyklopa postanowiłam , że zrobię własne , aczkolwiek nie mam wymiarów drzwi , czy ktoś chętny pomóc? :) Drzwi do starego cyklopa polskiego t214  jak na zdjęciu .

    • Przez Konrad2512
      Witam, co sądzicie o beczkowozach Agro-maxu? Dokładnie chodzi mi o poj. 8 tyś litrów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj