Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Swego czasu Mudolo 16000 był robiony na zachodzie, a 14000 w PL. Niby różnica tylko w wielkości beczki, bo reszta gratów ta sama, a różnica w cenie 30 tysięcy złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Tylko jestem ciekaw z czego ta beczka była zrobiona że tak szybko przerdzewiała chyba ze złomu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Też znam przypadek że beczka Joskina przerdzewiała tyle że to była 20 tys l.Ze swojej z kolei jestem bardzo zadowolony-szczególnie z szybkości napełniania ,półramy (jakoś tak spokojniej śpię) i zwrotności (długi dyszel).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nasz Meprozet od 2004 roku non stop stoi na dworze i jakoś nic się nie dzieje. Tak się zastanawiam, jak ilość wożonej gnojowicy wpływa na trwałość beczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

mój meprozet 2003er tez smiga az miło zero problemów z beczka nie ma oznak korozji ale pompa za słaba wtedy nie był to przemyslany wybór :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Biały-pewnie masz tą malutką pompę-mój sąsiad też się z tym morduje (napełnianie beczki to 6-7 minut a w Joskinie nawet poniżej 1,5)-w starych PN-45 siedziały porządne pompy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

Koledzy mam pytanko czy opłaca się kupić beczkę meprozet 3000tyś litrów w cenie 5tyś . Dodam, że ta beczka podobno woziła tylko wodę i dodam , że nie jest to ocynk a pompę ma podobno włoską , jest na kołach 11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabek9419    0

ja mam joskina Modulo 2 10000l. na jednej osi i jestem bardzo zadowolony, w mokrym terenie koła sie ciągną a ciągnik nawet nie zejdzie z obrotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

chciałbym zapytac bo obecnie jestem na etapie zakupu czy pomot i meprozet mają mozlwiość wyrzutu pod ciśnieniem pobranej gnojowicy z powrotem do zbiornika ? Tzn w zbiornikach na dnie osiada się i chciałbym móc pod cisnieniem z powrotem wprowadzić gnojowicę do zbiornika (stałego) by się wymieszało i dopiero zassać do beczki jeszcze raz. Na co należy zwracać uwage przy zakupie meprozeta i pomota ? Słyszałem że josikn tak ma czy to prawda czy tylko przechwałki mojego sąsiada ? Chcę kupić 4 - 5 tys. l.

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

beczka z Pomotu posiada taką funkcję - bardzo przydatna funkcja przy rozlewaniu gnojowicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Kazda beczka tak ma :( masz cisnienie takie jak przy rozlewaniu. Nawet najstarsze beczki to potrafia :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie polecam-miałem kiedyś w Meprozecie-fajnie jak fajnie ale jak przrdzewieje coś to tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

ale mi nie chodzi o zbiornik (beczkę) tylko zbiornik na gnojowice wybudowany. Tzn. żeby pod ciśnieniem z beczkowozu wpuścić gnojowicę / wodę do zbiornika (budowanego) żeby wymieszać to co zostaje na dnie i z powrotem to wessać do beczki celem wyrzucenia tego na polu. Niektóre odpowiedzi wygląda na to że mnie nie zrozumieli inni wydaje się że zrozumieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

dokłądnie o tym pisałem. Nigdy nie miałes wczesnij beczki ? Bo praktycznie wszytkie beczki działaja na tych samych zasadach czyli pompa która moze robic cisnienei i podcisnienie czyli wypychac ciesz i wciagac. Drugim typem pomp sa pompy które bezposrednio swoimi łopatkami przepompowuja ciecz do beczki choc nigdy takiej nie miałem to mysle ze i ona mogła by pracowac w druga strone :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

@biały2005 dzięki za Twoje wypowiedzi wiem że od razu zrozumiałeś to o co mi chodzi. Tak to będzie moja pierwsza beczka.

Kolega @lukaczmarek chyba nie zrozumiał tego o co mi chodziło or chciał mi jeszcze coś wyjasnić o czym nie wiedziałem tak czy inaczej dzieki.

 

Jedynie co to chce powtórzyć jeszcze jedno pytanie które zadałem na co zwracać uwage przy zakupie beczki zastanawiam się nad pomotem i meprozetem. dlaczego ? zauważyłem że w mojej okolicy goście którzy mają wiecej bydła nie kupują josikina a własnie albo meprozet czy pomot to po co ja będę się rzucał w koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Wczesniej joskin wychodził batdzo atrakcyjnie cenowo porównujac wyposazenie jakie posiadał. Joskin zawsze ma wieksza srednice przewodów i zaworów - gnojowica, wieksze koła i jakosć byłą lepsza. Wiem ze teraz joskin sporo podniósł ceny. Najwaznijsze to patrz jak bedziesz miał pompe to serce beczki i kosztowna sprawa. Bierz mozliwe najwydajniejsza - paliwo drogie, jesli masz zamiar rozlewac po polach to dopłac i wes nie wiem jak to sie fachowo nazywa "odolejacz" czy filtr bo przy rozlewaniu bedzie ciagneła kurz do pompy i szybko załatwisz łopatki i ogólnie pompe.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

no tak nie zrozumiałem o co chodzi:) Też bede kupował na początku przyszłego roku beczkę i wybór padł na 90% na pomota. Zreszą na targach odwiedziłem wszystkich producentów wiec mam rozeznanie wizualne i cenowe. Joskin w tej samej cenie jest baaardzo ubogi w wyposażenie a i nie wierz ludziom którzy mówią że joskin jest super a polscy producenci to badziewie. mam znajomych którzy pomota mają naście lat i nie narzekają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tak jak mówiłem podstawa to wyposazenie i pompa beczka bedzie podbnej jakosci w kazdej z tych firm. Ja mam meprozeta z 2003r i zero korozji ale pompa padaka i kołą za małe.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Słuchaj się Białego :D bo zaprawdę prawdę powiada.Dodam jedynie że króćce w Joskinie to naprawdę spory plus-beczka o wiele szybciej się napełnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jerry28    4

W zasadzie to do każdej beczki mozna sobie osprzęt zamówić jaki się chce. Warto zastanowic się nad beczką do której da się w przyszłości zamontowac adapter rozlewający. Od jakies czasu Unia zastanawia sie nad zakazem rozlewania gnojownicy za pomoca wszelkiego rodzaju łyżek i rozlewaczy, a tylko za pomoca adapterów i węży rozlewających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jesli adapter to np joskin od 8400l juz ma mocowanie w standardzie :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

dzieki koledzy słyszałem też coś o odolejaczu własnie i pompę też musze kupić wydajną. Na 90 % chyba kupię meprozeta tylko musze się dowiedzieć o pompie i odolejaczu. W std jerst jurop pn-45n a za dopłatą t 529 /1 słupsk co myślicie o tych kompresorach (czy to jest to samo co pompa ?)

 

Jeszcze jedno pytanie za co odpowiada kompresor a za co pompa

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel93puma
      kupie beczkowóz , wóz asenizacyjny  10 000 l-13 000 l w super stanie .
      Po całkowitej odbudowie lub tzw prawie nówkie 
      Z dużo  i wydajano pompo  
      2 zaworami  o dużej średnicy jednym koniecznie hydrauliczny , najlepiej ( tylnym i bocznym) ale może być i oba z tyłu 
      fundusz do 30.000 zł że bardzo mi się spodoba to troszkę  więcej 
    • Przez Matz
      Tak jak w tytule, lepszy byłby z Pomotu czy z Meprozetu? Interesuje mnię Pomotowska 6700l a z Meprozetu 7000l. Proszę o odpowiedzi od ludzi co mieli z nimi styczność
    • Przez grego
      W planach mam zmianę pługu obrotowego i oczywiście dylemat z jakim nie jeden sie spotkał...
      Ciągnik 140 km Case Mx, ok 40 ha do orki co roku, trochę kukurydzy.
      W planach była najpierw używka do ok 30tys zł, najlepiej Kverneland bo chciałbym doczepić packomat, ale jak tak przeglądam ogłoszenia pługów i widzę na żywo to ciężka sprawa, odkładnice wymieniana już nie wiadomo ile razy, więc nasuwa się pytanie ile to już ma nalatane... Zdało by się jakies zabezpieczenie, ale ile to jest warte w wylatanym pługu? Sąsiad ma to każda skiba już lata w inną strone na jarzmach...
      I opcja druga, Akpil KM 180 być może na resorze...  No ale o tym pługu to niewiele wiem, z tego co widzę to z packomatem też byłby problem...
      Acha, zakup będzie bez dofinansowania więc kasa sie liczy
    • Przez Magdalenax
      Witam . Mam prośbę jeśli ktoś chciałby mi pomóc będę bardzo wdzięczna :)
      Z racji , że nigdzie nie mogę znaleźć osobnych drzwi do cyklopa postanowiłam , że zrobię własne , aczkolwiek nie mam wymiarów drzwi , czy ktoś chętny pomóc? :) Drzwi do starego cyklopa polskiego t214  jak na zdjęciu .

    • Przez Konrad2512
      Witam, co sądzicie o beczkowozach Agro-maxu? Dokładnie chodzi mi o poj. 8 tyś litrów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj