Polecane posty

KAROL0905    2

Zastanawiam się nad zakupem beczki ok 5-6 tyś l i nie wiem którą firmę wybrać?????????? Ceny są podobne i nie wiem co robić poradźcie i piszcie posty!?!?!?!

Połączone (Joskin vs Meprozet)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sam mialem taki dylemat tylko ze trocha wieksza pojemnosc. ale w koncu wybralem joskina. duzo osub poleca beczki joskina i ja tez ;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronio82SA    1

Ja wybrał by Joskina bo lepszy

,,MKeprozet polski wiadomo co polskie troche gorsze''


Nie ma przyjemniejszej myśli że żniwa 2009 już niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

@ dominator 150 mi wystarczyłaby 4 tyś tylko że połowe pola mam od 5 do 10 km od domu a więc lepsza większa mniej przejazdów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Joskin- wyższe i szersze koła, "rama" pod zbiornikiem, wydajny kompresor, 3 miejsca gdzie można zamontować szybkozłącze do węża czyli nie trzeba przy pompowaniu odłączać końcówki rozlewajacej, wąż 6 "

Meprozet- niższa cena, ale za darmo nie jest ;), meprozet też może mieć część wyposażenia co ma Joskin ale za dopłatą i wtedy to już wybór jest aż za prosty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

" zetor forterra 11441+joskin" na AF

 

to jest mój film.joskin ma dużo bardziej wydajne pompy i moim zdaniem jest po prostu lepszy(ale wiesz jak to jest każdy swoje chwali ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16
a własnie mysle o takim tylko czy te wieksze od 8400litrow na jednej osi sie nie topia??

dokładnie przyjżyj się tej beczce na filmie,jak takie wielkie koła mają się topić?? można jeździć po świezo oranym polu,prawie nie zostawiają śladu,no i na zakrętach nie wrywają się w pole tak jak to jest w przypadku tandema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

@dominator150 nie mam tyle kasy ta 6 tyś l to mi wystarczy na suche pola to moim zetorem 7211 ją uciągnie a jak mokrzej to deutz i koleinki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

A ile masz tej gnojowicy do wywożenia???. Nas też czeka taki zakup za 2-3 lata i mamy do wywózki razem z wujka ok 80 m3. Chciałbym joskina, ale przy tej ilości meprozet niepowinien być zły, chybaże różnica w cenie będzie mała.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

to znaczy ja mam do wywozu też około 80 m3 ale ja tą beczkę chciałbym wsiąść na PROWa ale wszystko sie okaże czy dobrze wniosek rozpaczą a wiec bym miał beczke za 13 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3

Witam! Podłącze się do tego tematu.

 

Jutro sprzedaje swoja starą beczke, a że mam hodowle szybko musze zamowic nowa i wybor padl pomiedzy Meprozetem PN - 60 resory ale 7 tys litrow na tandemie a Joskinem Modulo2 8400 i tu do was pytanie co lepsze Meprozet na tandemie czy Joskin na jednej osi??

 

 

Pozdrawiam :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

Ja już podejmuje również decyzje i szala przechyla się na JOSKINa i tobie też radze tą marke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
to znaczy ja mam do wywozu też około 80 m3 ale ja tą beczkę chciałbym wsiąść na PROWa ale wszystko sie okaże czy dobrze wniosek rozpaczą a wiec bym miał beczke za 13 tyś

My mamy do wywozu 100 m3 i wywozimy Fliegl 3000 litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

my też planujemy po skończeniu budowy zakup joskina 7tys tylko czy nie będzie za duży do 60 ale raczej nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Sorry qazi-ale obyś się nie mylił-troszkę mokrzej i siedzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@jaro wiem o tym u nas beczki 6tys l mf255 i 60 ciągają i jakoś im idzie a pełnego nie muszę zawsze lać a w przyszłości(miejmy nadzieję niezbyt dalekiej) kupi sie większy ciągnik i beczka będzie jak znalazł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3

Ja do Meprozetu fabryki mam 22km, wiec jak bym brał to bezposrednio od producenta, nie wiecie czy Agromix ma Joskina??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zaraz wytłumaczę o co mi chodzi (kiedyś już o tym pisałem)-Joskin ma te króćce o średnicy nie jak polskie 10 czy 11 cm tylko 16 cm-przekłada się to na to że szybciej też wylewasz z beczki (dwa razy szybciej)-i żeby np.jakąś tam dawkę na ha (na łące np. )utrzymać ,musisz jeździć dwa razy szybciej niż dajmy na to Meprozetem-a wtedy dla C-360 zabraknie Power-u :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7
Witam! Podłącze się do tego tematu.

 

Jutro sprzedaje swoja starą beczke, a że mam hodowle szybko musze zamowic nowa i wybor padl pomiedzy Meprozetem PN - 60 resory ale 7 tys litrow na tandemie a Joskinem Modulo2 8400 i tu do was pytanie co lepsze Meprozet na tandemie czy Joskin na jednej osi??

 

 

Pozdrawiam :rolleyes:

 

W twoim przypadku polecił bym jedną oś gdyż na użytkach zielonych podczas zawracania nie będzie efektu zrywania nawierzchni.

 

@jaro ty w swojej beczce na wylewce nie masz gumy zwężającej wylew. Z tego co wiem to większość modeli to posiada no chyba że ma taką łyżkę rozlewową jak jest w Meprozetach tam jest otwór stały a tą gumę można według własnej woli przyciąć i będzie więcej leciało.. Jak jest ta zwężka to niema znaczenia czy króciec jest 10, 11 czy 15cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@Kizo-mam tą gumę-i zastanawiałem się kto pierwszy odpisze na ten temat :rolleyes:-wszystko się zgadza tyle że jeżeli dasz jeszcze mniejszy przekrój to zawór bezpieczeństwa w Joskinie będzie wył na okrągło jak stadko potępieńców :rolleyes:-a tak-to tylko od czasu do czasu :(-oczywiście zawsze można jeszcze pocudować z owym zaworem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16
Zaraz wytłumaczę o co mi chodzi (kiedyś już o tym pisałem)-Joskin ma te króćce o średnicy nie jak polskie 10 czy 11 cm tylko 16 cm-przekłada się to na to że szybciej też wylewasz z beczki (dwa razy szybciej)-i żeby np.jakąś tam dawkę na ha (na łące np. )utrzymać ,musisz jeździć dwa razy szybciej niż dajmy na to Meprozetem-a wtedy dla C-360 zabraknie Power-u :rolleyes:

 

moim zdaniem 16 cm to jest w sam raz lub jeszcze mało, bo i tak jeżdże 1 lub 2 polową i nie wyobrażam sobie jazdy jeszcze wolniej a i tak zdaża się że w bardzo gęstej gnojowicy leci bardzo wolno,plusem jest też to że beczka jest pełna dwa razy szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel93puma
      kupie beczkowóz , wóz asenizacyjny  10 000 l-13 000 l w super stanie .
      Po całkowitej odbudowie lub tzw prawie nówkie 
      Z dużo  i wydajano pompo  
      2 zaworami  o dużej średnicy jednym koniecznie hydrauliczny , najlepiej ( tylnym i bocznym) ale może być i oba z tyłu 
      fundusz do 30.000 zł że bardzo mi się spodoba to troszkę  więcej 
    • Przez Matz
      Tak jak w tytule, lepszy byłby z Pomotu czy z Meprozetu? Interesuje mnię Pomotowska 6700l a z Meprozetu 7000l. Proszę o odpowiedzi od ludzi co mieli z nimi styczność
    • Przez grego
      W planach mam zmianę pługu obrotowego i oczywiście dylemat z jakim nie jeden sie spotkał...
      Ciągnik 140 km Case Mx, ok 40 ha do orki co roku, trochę kukurydzy.
      W planach była najpierw używka do ok 30tys zł, najlepiej Kverneland bo chciałbym doczepić packomat, ale jak tak przeglądam ogłoszenia pługów i widzę na żywo to ciężka sprawa, odkładnice wymieniana już nie wiadomo ile razy, więc nasuwa się pytanie ile to już ma nalatane... Zdało by się jakies zabezpieczenie, ale ile to jest warte w wylatanym pługu? Sąsiad ma to każda skiba już lata w inną strone na jarzmach...
      I opcja druga, Akpil KM 180 być może na resorze...  No ale o tym pługu to niewiele wiem, z tego co widzę to z packomatem też byłby problem...
      Acha, zakup będzie bez dofinansowania więc kasa sie liczy
    • Przez Magdalenax
      Witam . Mam prośbę jeśli ktoś chciałby mi pomóc będę bardzo wdzięczna :)
      Z racji , że nigdzie nie mogę znaleźć osobnych drzwi do cyklopa postanowiłam , że zrobię własne , aczkolwiek nie mam wymiarów drzwi , czy ktoś chętny pomóc? :) Drzwi do starego cyklopa polskiego t214  jak na zdjęciu .

    • Przez Konrad2512
      Witam, co sądzicie o beczkowozach Agro-maxu? Dokładnie chodzi mi o poj. 8 tyś litrów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj