Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
martin0000    104

te 10 tys. to jeszcze jest do zaakceptowania ale te 16tys. to lekka przesada. Tylko teraz muszę się dowiedzieć jak to w praktyce się sprawuje, czy jest warte grzechu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

to są ceny netto sprzed około roku nie wiem czy teraz sie nic nie zmieniło. generalnie rzecz jest dobra jak mamy jeden duży zbiornik i dużo do wywozenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zolwik1990    1

Panowie jaką beczkę polecacie 10 tys. pytam bo mam w planach zakup. Słyszę że polecają joskina ale czym on się różni od pomotu czy meprozeta?

Polecacie tandem czy jednoosiową beczkę bo czytałem troszkę i są różne zdania? Jakie joskin ma bajery że jest taka różnica w cenie co do pomotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zolwik1990    1

Witam panowie mam pytanko chodzi mi o oś jaką zalecacie na tandemie czy jedno osiową bo się właśnie zastanawiam. Chodzi mi o beczkę 10000 litrów. Czy nie będzie problemów ze skrętem w polu bez skrętnej osi? A jeżeli jedną oś to jakie opony zalecacie żeby nie wpadał jak będzie mokro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

10m3 to nie duża pojemnosć zdecydowanie bierz na jednej osi. Ja jestem z 1 osi dużo bardziej zadowolony niż z tandema. Bez skrętnej osi ciężko się skręca przy pełnej beczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Joskina 7000 l. z roku 2006 ciągam go Zetorem 6340 oczywiście że ma bardzo ciężko 5 ty bieg tylko na asfalcie na polnej dróżce dusi go silnik na 4 tym biegu mówię o transporcie bez WOM- u włączonego ale tylko Joskin mówię Wam jak był nowy to napełnianie zbiornika 7000 l. trwało 90 sekund ZEtor 6340 to się aż trząsł tak warczał jak zasysała pompa ale nie dymił nic taka jest wydajna pompa kompresor tak trzyma silnik przy napełnianiu że masakra kto mi nie wierzy to udowodnię w polu też zetor ma cięzko używam 2 biegu i połowe czasu rozlewania buczy zawór upusu powietrza ten na górze z dwoma spręzynkami na łąkach idzie dobrze jak sucho jezdzę 3 biegiem po łą kach i naprawdę ciągnik nie kopie się ale silnik nieraz tak zdusza że mi go szkoda aż tak trzyma pompa

jak mokro na łakach to się nawet nie wypowiadam jak idzie robota powiem tylko aby że wypuszczałem beczkę na postoju już kilkadziesiąt razy może wyda się wam to dziwne ale nie wypala trawy tak piszą o małych dawkach na użytki zielone a tu 7000 l. w 1 miejscu i nie szkodzi trawie

teraz już mam mocniejszy traktor Fendt 312 Vario i jego zapinam do beczki no ma aż za lekko przydała by się teraz większa beczka

pompowanie robię na następujących ustawieniach prędkość Wom 1000 obr. silnik 1100 obr na minutę i prękość wałka odbioru mocy wynosi gdzieś 560obr na minutę powidzcie sami czy to nie ekonomiczne to lepsze niż 540E no ale tylko w traktorach zagranicznych nowych gdzie zrobisz tak w polskim

rozlewanie na polu przeprowadzam z prędkością 4 km/h a obroty wałka WOM-u 540E ale predkość silnika ustawiam na tyle że obroty womu wynoszą 340 na minutę wówczas pompa i tak za dużo tłoczy powietrza do beczki bo jeszcze raz po raz buczy zawór bezpieczeństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Aby mieć spokój to 200km, na mokrym to i tyle nie wystarczy choć niektórzy ciągają 170km...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz-w    0

Zna ktos ceny 7000 litrow pomot, joskin i meprozet? Planujemy zakup i chce poznac ceny.

 

Zna ktos ceny 7000 litrow pomot, joskin i meprozet? Planujemy zakup i chce poznac ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się nad kupnem beczkowozu od 4tyś do 5tyś litrów. Znalazlem nie daleko siebie beczkowóz firmy pomot za 16tyś z 2006 z wszystkim ale z meprozet jest wiekszy o 300 litrów i jest tańszy.

Beczkowóz byłby wyłacznie do mnie i używany do wylewania gnojówki na uzytki zielone itp. Interesują mnie wyłacznie te firmy , na co zwrócić uwage przy zakupie tych 2 marek beczkowozów. Liczę na waszą pomoc. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

jeśli szukasz beczkowozu, to tylko jedna oś, na dużych kołach. gwarantuję że 6 tyś l c 360 pociągnęła by po oranym


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213

Mój Tata zrobił sam 4 tys litrów i śmiga w c330 ja cię interesuje robiona to napisz udzielamy gwarancji a cena do 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje do 4 tyś od 5 tyś litrow beczka. Bo u nas jedzi takim duzym samochodem to wygniecie koleiny porobi  a pozniej nie wschodzi lucerna jak nia przygniecie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipaK97    0

Witam. Piszę do was z prośbą, w najbliższym czasie planujemy zakup nowego beczkowozu z osią pojedynczą do 5000 L, jakie firmy + modele byście polecili z podanych poniżej, bądź może i nawet inne. Ogółem beczkowóz miałby pracować z MF 5611. Nasz wybór oscyluje pomiędzy : 

- Joskin MODULO2 5000 ME (cenowo podobno w granicach 33 tyś. netto, chodź nie jest to 100% informacja)

Meprozet Kościan PN - 50 (cenowo ok. 22800 tyś. netto) 

- POMOT 5000L (dokładnej ceny jeszcze nie znamy)  

Bardzo proszę o fachowe doradztwo w wyborze z uzasadnieniem jeżeli to możliwe. Chcę dodać, że niestety nie znam się na beczkowozach, dlatego też pytam właśnie Was o opinie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DYZIO86    0

Joskin MODULO2 5000 ME Mam dokładnie taką i bardzo polecam 90 sekund i beczka pełna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipaK97    0
4 godziny temu, DYZIO86 napisał:

Joskin MODULO2 5000 ME Mam dokładnie taką i bardzo polecam 90 sekund i beczka pełna

Cześć. Powiedz mi mógłbyś podesłać tutaj albo na priv wyposażenie beczki i jaki dokładny koszt wozu ? 

Edytowano przez LipaK97

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marco21    1

Witam, interesuje mnie zakup beczkowozu joskin 7-8 tys litrow, gdzie w podlaskim mozna znalezc cos ciekawego i co sadzicie o wyborze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kot090    0

Witam. Chciałbym poznać wasze opinie i doświadczenia z beczkowozami. Chciałbym kupić beczkę około 12000l. Nie mogę zdecydować się co do ilości osi, radzicie tandem czy jedną oś na większych kołach?

Druga niewiadoma dotyczy firmy. Jakie macie doświadczenia z takimi firmami jak Marco Polo, Meprozet, Joskin i Pichon? Lepiej wziąć tańsze polskie firmy czy droższe zagraniczne? Czy różnica jakości między tymi firmami jest duża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel93puma
      kupie beczkowóz , wóz asenizacyjny  10 000 l-13 000 l w super stanie .
      Po całkowitej odbudowie lub tzw prawie nówkie 
      Z dużo  i wydajano pompo  
      2 zaworami  o dużej średnicy jednym koniecznie hydrauliczny , najlepiej ( tylnym i bocznym) ale może być i oba z tyłu 
      fundusz do 30.000 zł że bardzo mi się spodoba to troszkę  więcej 
    • Przez Matz
      Tak jak w tytule, lepszy byłby z Pomotu czy z Meprozetu? Interesuje mnię Pomotowska 6700l a z Meprozetu 7000l. Proszę o odpowiedzi od ludzi co mieli z nimi styczność
    • Przez grego
      W planach mam zmianę pługu obrotowego i oczywiście dylemat z jakim nie jeden sie spotkał...
      Ciągnik 140 km Case Mx, ok 40 ha do orki co roku, trochę kukurydzy.
      W planach była najpierw używka do ok 30tys zł, najlepiej Kverneland bo chciałbym doczepić packomat, ale jak tak przeglądam ogłoszenia pługów i widzę na żywo to ciężka sprawa, odkładnice wymieniana już nie wiadomo ile razy, więc nasuwa się pytanie ile to już ma nalatane... Zdało by się jakies zabezpieczenie, ale ile to jest warte w wylatanym pługu? Sąsiad ma to każda skiba już lata w inną strone na jarzmach...
      I opcja druga, Akpil KM 180 być może na resorze...  No ale o tym pługu to niewiele wiem, z tego co widzę to z packomatem też byłby problem...
      Acha, zakup będzie bez dofinansowania więc kasa sie liczy
    • Przez Magdalenax
      Witam . Mam prośbę jeśli ktoś chciałby mi pomóc będę bardzo wdzięczna :)
      Z racji , że nigdzie nie mogę znaleźć osobnych drzwi do cyklopa postanowiłam , że zrobię własne , aczkolwiek nie mam wymiarów drzwi , czy ktoś chętny pomóc? :) Drzwi do starego cyklopa polskiego t214  jak na zdjęciu .

    • Przez Konrad2512
      Witam, co sądzicie o beczkowozach Agro-maxu? Dokładnie chodzi mi o poj. 8 tyś litrów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj