Piotras

Przeróbka Silnika spalinowego na kompresor sprężarkę

Polecane posty

zorzyk2    56
Co to sa te baryłki i nakrętki ??? no nakretka wiem ale baryłka pierwszy raz słysze i i chodzi ci o miedziane rurki od ogrzewania ???

Podobne, tyle że ze zwoju. Te proste nie dają się kształtowac, a ta baryłka to występuje w hydraulice siłowej, inaczej zwana pierścień zacinający ze złącza do przewodów tekalana. Na stronce w linku możesz obejrzeć to coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja właśnie z bratem robimy taką sprężarkę z silnika od malucha. Napędza ją silnik 1,5kW z kołem pasowym średnicy 8cm i kołem pasowym średnicy30cm przykręconym do koła zamachowego. Wyłącznik ciśnieniowy mam od hydroforu wodnego i wytrzymuje 8bar ale wiem, że są mocniejsze, np 11 bar. Głowica została na miejscu, wyjąłem laski popychaczy i dźwigienki zaworów wydechowych tak żeby zawór wydechowy zamykał szczelnie komorę. Dla pewności dorobiłem pokrywki z uszczelką tam gdzie są kolanka kolektora wydechowego. Ssanie odbywa się z tego miejsca gdzie był gaźnik, dorobiliśmy taką przystawkę i założyliśmy filtr powietrza. Sprężone powietrze wydostaje się teraz przez otwory w świecach, wziąłem świecę wytłukłem z niej tę porcelanę powiększyłem otwór w niej bo był za mały i przyspawałem rurki, które się ze sobą łączą w jedną. Na nich będzie zamontowany zawór zwrotny1/2'' specjalny do instalacji pneumatycznych.

Link sklepu z akcesoriami do pneumatyki www.pneumatig.eu

Zbiornik mam od bojlera wodnego i bez trudu wytrzyma te 10 bar.(zbiornik od instalacji gazowej samochodu wytrzymuje ok 12bar, może i więcej ale rozrywające jest znacznie większe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

I jak koledzy stworzył ktoś tą sprężarkę z silnika spalinowego?

 

Jak coś to AF prosi o fotki tego ciekawego wykorzystania silnika spalinowego.

 

I nadal nic.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

dołanczam sie do prosby o fotki :D

 

dzisiaj doszedłem do wnoisku ze zrobie kompreor z silnika tylko teraz mam prolem jaka wydajnosc bedzie miał kompresor z silnika od malucha ???

 

Ps

dlaczego maluch bo własnie mam taki silnik na strychu jeszcze z zapasów czesci z czasów komuny i silnik jest nówka tylko brakuje paru elementów co do sprezarki beda niepotrzebne :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13
I jak koledzy stworzył ktoś tą sprężarkę z silnika spalinowego?

 

Jak coś to AF prosi o fotki tego ciekawego wykorzystania silnika spalinowego.

 

I nadal nic.

jutro postaram się wstawić fotkę sprężarki z silnika sześciocylindrowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

jak obiecałem tak wstawiam, sorki za podbijanie ;)

 

img0041gn8.jpg

w640.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

A jakie zaworki zastosowałeś?

 

Jaka jest wydajność tego sprzętu?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Po co ta skrzynia biegów, by powiększać straty, czy za małe rachunki za prąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

ta skrzynia jest poto żeby zwiększyć obroty sprężarki ponieważ jest napendzana przez wom, zorzyk2 a za prąd to i tak płacę prawie tysiąc zł. co miesiąc .Sadek zaworki są najprawdopodobniej od sprężarek WAN a wydajność to niemierzyłem w mertrach sześciennych tylko zbiornik trzysta pare litrów napełniam do ciśnienia sześć atm. w dwadzieścia kilka sekund i po otwarciu zaworu pół cala utrzymuje te ciśnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Sprawa jasna, a co masz w tym zbiorniczku :) od wspomagania? Na jakim biegu pracujesz tą sprężarką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

heh ja mysle ze to nie jest zbiorniczek od wspomagania bo te sprzęty od których jest ten silnik to wspomagania nie miały :) ale moze sie myle

 

PS

to jest silnik s47 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

zorzyk2 tak jak zauważył miszka31 to jest filtr a silnik jest od stara benzyniaka co do tego najakim biegu to nie pamientam ale to zależy od mocy podpiętego traktora (c360 lub912) i ciśnienia jakie aktualnie jest potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2
to jest filtr oleju,silniki były w starach 28,vistula

 

Star 29 i 660 a co do Vistuli to tam był juz ropniak (chyba ze moze jakies 1 wersje) w starze 28 tez była ropka nie wiem jaki miał symbol , mówiło sie na niego "rechot"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Ten star 28 znany jest pod nazwą "gruźlik" i nie była to udana konstrukcja, zimą wręcz nieużyteczny. Co do tego filtra, to już zapomniałem o takim rozwiązaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

A ja mam taka prosbe czy kolega koses mógłby porobic jakies dokładniejsze fotki bo ja własnie robie cos takiego ale duzo mniejszego bo na silniku od żuka.

 

A i mam pyt wiem ze z takiej sprężarki tylko zrobionej z silnka od malucha (tylko taka widziałem w relalu) wychodzi strasznie gorące powietrze i trzeba zastosowac chłodnce i czy w silnikch chłodzonych ciecza jest tez ten problem ? jesli tak to jak go rozwiazałes ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

O fotki to nie problem tylko za cholerę niewiem jak wstawić same linki do zdięć ,a to że powietrze jest gorące to wszędzie tak jest umnie blok jest zalany wodą natomiast głowica ta własnej produkcji jest chłodzona pędem powietrza wytworzonym przez wentylator jednak w zbjorniku zawsze trochę stygnie i na wylocie jest ok.A czy kolega pronarek nie pisał do mnie na innym forum o wspomaganiu do C360?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

Wiesz co a mógłbys odezwac sie do mnie na gg 9116940 a linki to normalnie kopjuj wklej i po problemie

 

 

Tak interesowałem sie wspomaganiem w c-360 wiec moze o tym rozmawaialismy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

co do przerabiania silnika na sprężarkę to myślałem o tym z 10 lat temu i z tego co sobie przypominam to był problem z dorobieniem całego nowego wałka rozrządu.

sama zmiana obrotów z 1:2 na 1:1

praca wałka rozrządu 1:2

1.ssanie___________sprężanie________praca________Wydech

2.ssący otwarty_______----____________---________Wydechowy otw

praca wałka rozrządu jeżeli obroty wałka zmienimy na 1:1

1.ssanie______________sprężanie___________________________praca_________wydech

2.ssący otwarty---- _---Wydechowy otw_______________ssący otwarty----_________---Wydechowy otw

kreski oznaczają zawór zamknięty

więc w połowie ssania zamknie się wlot powietrza i tłok wykona pół obrotu z wytwożonym podciśnieniem zanim zacznie tłoczyć co mogło by powodować zasysanie oleju...

najlepszym rozwiązaniem było by dorobienie wałka rozrządu z dorobionymi krzywkami po przeciwnej bez przerabiania obrotów co powodowało by otwieranie zaworów w trakcie sprężania i pracy.

jak myślałem nad tym 10 lat temu to były kiepskie możliwości zrobienia takiego wałka ale teraz myślę że nie będzie problemu.

jeśli się mylę to proszę o poprawienie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

odswierzam moze ktos stworzyl taka sprezarke bo sam chcialbym taka zrobic na silniku diesla;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

To rób. :D

Co stoi na przeszkodzie?

 

Co do wypowiedzi kolegi wyżej.

Przerobienie wałka rozrządu, ale tylko z krzywkami dla zaworu ssącego i to z dwoma co 180stopni, dzięki czemu zawór otworzy się przy każdym suwie tłoka w duł-ssaniu. Zaworem wydechowym może być otwór po świecy bądź wtrysku, gdzie montujemy zaworki zwrotne.

Używając zaworu wydechowego, może pojawić się problem z otwieraniem go samoczynnie przez ciśnienie w zbiorniku, i nie wykorzystywanie pełnego suwu tłoka, bo zawór musi się zamknąć zanim tłok dojdzie do głowicy.

 

Dorabiając wałek rozrządu można wykorzystać obydwa zawory, używając obu do napełniania cylindra. Czyli były by dwa kolektory ssące i po dwa zawory ssące na cylinder.

Poprawiło by to napełnianie cylindra powietrzem.

Wałek przez całą długość miał by takie same krzywki podwójne. ;)

 

Najlepszy silnik na sprezarke to taki który ma małą komorę wstępna i komorę w tłoku.

Ale w sumie będzie to sprężarka wielocylindrowa więc nadrobi te straty ilością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Nie łatwiej wywalić wałek a zawory przerobić na otwierane w jedną stronę podciśnieniowo i nadciśnieniowo?

A najlepiej kupić sprężarkę, a nie kombinować, wcale nie oszczędzicie.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

wlasnie o to chodzi ze za sprezarke z podobna wydajnoscia musisz dac kilka tys. ;p

 

a i tu mam link przerobki z silnika fso

 

http://www.youtube.com/watch?v=2X40QIXXxC0

 

 

 

 

Nie łatwiej wywalić wałek a zawory przerobić na otwierane w jedną stronę podciśnieniowo i nadciśnieniowo?

 

to chyba najlepsze byloby.

Edytowano przez tay29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj