Skocz do zawartości
Arek

Części samochodowe w ciągnikach Deutz-Fahr

Polecane posty

Arek    113

Dobierałem sie do wentylatorów w kabinie i jakie było moje zdziwienie jak na wentylatorach zobaczyłem znaczki Fiat-Lancia <_< Silniczek ze śmigłem i pokrywką jest dokładnie taki sam jak w punto.

luk2782    19

a przekazniki do wycieraczek sa takie same jak przekazniki w VW i Audi. a zawór poziomujacy przy pneumatycznym zawieszeniu kabiny taki sam jak w ciezarówkach(róznica taka ze w serwisie DF kosztuje 890netto a u dilera WABCO za 270 netto!!!) ta sama czesc! <_<

piotrek4x4    28

heh <_< bo ta kabina agrotrona to pierwsza była montowana na lamborghini champion i to włosi ją opracowali, więc nic dziwnego że tam są włoskie cześci, ja z kolej mam fiata punto, a tam... części bosha <_< np rozrusznik, alternator :lol:

Wiadomość z agroFakt.pl

Arek    113

Wiadomo, że wabco, bosch, denso, magneti marelli itd robią osprzęt do wszystkich marek no ale żeby fiat dla deutza <_<

lysyrolnik    14

A co ma wspólnego w F1 Ferrari i BMW Sauber?? odp. najmniejsze sprzęgło w sportach motorowych produkowane przez ZF. Tylko dla tych dwóch teamów.

jego średnica to 97mm a przenoszony moment obrotowy siega 1400Nm przy 1000 stopni Celsjusza <_< <_<

No i jeszcze zawieszenie, też od ZF dla Ferrari i BMW w F1. Ale tu już nie udało mi sie skombinować informacji od inżyniera firmy Sachs(należącej do ZF)

Także firmy mogą ze sobą współpracować i nie powinno być to dziwne :lol:

luk2782    19

czyli mamy w Deutzach "nutke" ferrari albo na odwórt <_< ciekawe ile takie sprzegło kosztuje!? <_< ale nie ma co sie dziwic ZF jest podstawa jesli chodzi o skrzynie mosty napedy dla wielu wielu firm produkujacych maszyny rolnicze budowlane czy samochody

lysyrolnik    14

Z tego co zrozumiałem to to sprzęgło jeśli było by na sprzedaż to trzeba szykować równowartość Merca klasa S na fuuullllllllllllll wypasie, albo i jeszcze troszkę więcej.

ZF produkuje części na pierwszy montaż, dopiero teraz zarząd firmy postanowił otworzyć dział "ZF Parts" gdzie można kupić części zamienne prosto od ZF

luk2782    19

ciekawe czy podzespoły do osi czy skrzyni beda tansze niz w serwisie DF. jeszcze wymiana jakiegos uszczelniacza na pólosi półbiedy ale wymiany tarczek półbiegów w skrzyni podjac sie samemu hmmm widziałem to raz rozebrane w serwisie :lol:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez cezar1111
      jakie znacie awarie ciągników same
    • Przez pati
      Jak wszystko to wszystko. Ile pali, z jakim pługiem i maszynami, Jaka cena za jakie wyposażenie. I oczywiście jak się sprawuje. (pytanie dla posiadaczy agrotronów)
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Co sądzicie o Agrotronie 130?
    • Przez klocek
      witam wszystkich na wstępie chciałbym sie zapytac o cos,
      Czy Firma Deutz-Fahr która produkuje ciągniki ma cos wspulnego z firmą deutz która produkuje silniki,
      bo na starszych ciągnikach np DX niepisze deutz fahr tylko deutz a na kazdym nowszym juz nawet na agrostarach jest napisane Deutz-Fahr
      dlaczego? moze ktos wie
    • Przez klocek
      co jest ze deutz dx110 dymi mocno przy odpalaniu, jeszcze rok temu to nawet kółka niepuscił z komina a teraz przy odpalaniu chmura czarnego dymu,dodam ze nigdy od zakupu niegrzebałem w dawkowaniu paliwa i takich zeczasz, bo tylko ten dym szpeci ten ciągnik,bo oprucz dymu to wcale oleju niewidac zeby kapał czy cos takiego, wszystko ładnie pięknie,
      jak ktos wie przez co to niech napisze, moze przez paliwo, ale to chyba mało prawdopodobne