Zaloguj się, aby obserwować  
kojack1014

Jaki ciągnik na 90 hektarowe gospodarstwo

Polecane posty

kojack1014    0

Witam!!!

Poradźcie mi jaki nowy ciągnik wybrać??? Ile koni??? Zastanawiam się od 100km do 110...

Chodzi mi o opinie z pośród Valtry , Deutz-fahr, John Deere, Fendt oraz Claas <_<

Mam 90ha i gleby są lekkie..Jeżeli możecie podajcie ceny oraz wyposażenie

 

Od dłuższego czasu myślę z ojcem nad kupnem, ale narazie żadnych konkretnych decyzji <_<

 

proszę o pomoc ! za odpowiedź z góry dziękuję!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

z perspektywy 32ha to ja bym brał zdecydowanie ciagnik o mocy 125-140km, najlepiej 6.

ostatnio ogladalem nawet case maxxum x125 i new hollanda 6050 oraz 6070,

pierwszy z nich goły kosztował rowne 200 netto, drugi kosztował 181, trzeci 191. myslalem jeszcze nad miękka osią do tych ciągników - w przypadku czerwinej strzaly to wydatek 15tys, niebieski odpowiednik zyczyl sobie tylko 10tys.

 

wyposazenie:

4 pary hydrauliki / pompa 113l/min

kabina amortyzowana, z szyberdachem szklanym, klima,

przekładnia power shift 4 biegi pod obciazeniem u case/ wszystkie u NH.

 

ogolnie ciagniczki calkiem sympatyczne, a czemu akurat wybrałbym taka moc - 120km uwazam za odpowiednie do pluga 4skibowego oraz agregatu uprawowo siewnego bo z takimi maszynami glownie ten ciagnik by latał - nie zal tez byloby go zapiac do rozsiewacza na 3 big bagi.

W moich warunkach 100 czy 110km to raczej nie ma co startowac do 4 obracanej nie mowiac juz o wersji z wałem, a chicałbym moc taki zestaw ciagnac - uwazam ze na 90ha takie dwie maszyny to podstawa wiec pod nie trzeba by celowac ciagnik - bynajmniej ja bym tak zrobil.

 

powiem szczerze ze gdybym mial dzis 60 czy 80-100ha to kupilbym na 90% cos w stylu tego NH6070 - 140km na miekkiej osi, ale z racji tego ze mam tyle co mam i wiecej pewnie mial nie bede to sie bede bujał zetorkiem 100km i plugiem 3 skibowym.

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Z wymienionych marek nie polecałbym Valtry, reszta tak naprawdę stoi na podobnym poziomie i wybór jest ciężki <_< należy do Ciebie. Polecam John Deere 6330 Premium za około 50 tyś. EUR netto, a wyposażenie jak na Premium przystało lub mocniejszego 6430 Premium, żeby idealnie pasował do pługa czterokorpusowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

6430 premium zaczyna sie od 60 000 euro netto z groszami - ceny z piatku <_<

 

moim zdaniem valtra stoi na wyzszym poziomie niz DF, zarowno biorac pod uwage jakosc wykonania, kabine (glosnosc), uzyte jednostki napedowe, jak i przekladnie <_<

przypatrywalem sie ostatnio DF, siedzialem, jezdzilem (k430) i wyszedlem zniesmaczony :lol: bardzo mnie zawiodl ten ciagnik, halas w kabinie 75,5 dB !!!!!!!!! pelna tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojack1014    0

@JarekWLKP dlaczego odradzasz mi Valtrę??? uważam iż są to spoko ciągniczki <_<

 

a jeżeli już kupiłbym ciągnika 100-110km to kupiłbym do niego pług 4 obrotówkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Znajomy ojca kupił nową Valtrę 120KM i nie może podnieść 3m agregatu uprawowo-siewnego nabudowanego, z nasionami. Śmieszne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Hmm... no to coś musi być nie tak np. z pompą bo np. Valtra serii T ma udźwig na tylnym TUZ 7,7 t a z przodu 3,5 więc moim zdaniem wystarczająco aby unieść owy zestawik <_<


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
Znajomy ojca kupił nową Valtrę 120KM i nie może podnieść 3m agregatu uprawowo-siewnego nabudowanego, z nasionami. Śmieszne?

 

ja mam 100km zetora, ktory ma w tej chwili 12 lat i jakos daje rade podniesc 3m zestaw uprawowo siewny nabudowany, gdzie sam siewnik pusty wazy 1065kg!!! plus do tego mial 400kg obciazenia na pomoscie tak wiec mam nadzieje ze w polu spokojnie pojdzie z pelnym zbiornikiem zboza (600l).

 

ja uwazam ze cos musialo byc nie tak, nie chce mi sie wierzyc - no chyba ze to jakas super wypasna wersja zestawu uprawowo siewnego ze zbiornikiem na zboze 1500-2000l, moze aktywna brona do tego z crosskillem,

powiedz moze ile wazyl ten zestaw i co to dokladnie bylo.

 

Pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Popieram wypowiedz yacentego ze na 90h to ciagnik 125-140 km.Jest on odpowiedni do 4 skibowego obrotowego pluga,agregatu upr-siewnego 3m.100-110 konne ciagniki takze dadza rade lecz patrzac z perspektywy dluzszego urzytkowania,komfortu pracy,obciazenia ciagnika to do takich zestawow potrzebna jest odpowiednia moc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Znajomy ojca kupił nową Valtrę 120KM i nie może podnieść 3m agregatu uprawowo-siewnego nabudowanego, z nasionami. Śmieszne?

 

Widziałeś czy tylko tak mówił ???

Mam Valtre 6550 (105KM) podnośnik 5,6t i 4-ro metrowy agregat uprawowo-siewny z pełnym zbiornikiem ziarek na opuszczonym hydropaku podnosi bez problemu tylko że ja waży. Trzeba założyć dodatkowe obciążniki do przodu aby normalnie pracować. Więc nieuwieże w to że 3 metrowego nie podniesie. jedyne wytłumaczenie tego może być ze w skutek winy uzytkownika coś stało się z hydrauliką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

dla mnie to też dziwne skoro taki agregat Jacka zetor dzwiga. nawet jakby był na hydropaku a wiadomo że wtedy siewnik jes dalej od ciągnika to nie powinien sobie nic robić z takiego agregatu. a jak ma nadbudowany to choćby miał pełny wał to bez problemu...

ten znajomy musi miec jakies awarie.


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Popieram wypowiedz Admina, na taki obszar to juz musi byc ciągnik 125-140km, wtedy mozesz spokojnie patrzec w przyszłość i nie bedzie konieczna zmiana ciągnika przy zakupie kolejnych kilkunastu hektarow i bezproblemu bedzie chodził z odpowiednimi do takiego gospodarstwa maszynami. Co do tej Valtry to zwyczajnie nie mozliwe zeby nie dąła rady podnieść takiego zestawu, musiała miec coś spieprzone, albo pompa była nieodpowiednio ustawiona <_< Osobicie gdybym teraz miał kupic ciągnik (i byłby to podstawowy ciągnik do mojego 60 hektrowego gospodarstwa) to kupiłbym NH T6070 lub JD6830, no ale narazie nie ma opcji na zmiane ciągnika za jakis czas bede się nad tym zastanawiał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojack1014    0

No to jeżeli tak to Valtra T120???

W moim rejonie ciężko jest kupić dobry kawałek ziemi :/

Mam przekonanie do fińskich ciągniczków, ale dość sporo sobie życzą za taki ciągnik...no ale tym razem to będę brał dużo dodatków do niego (przedni TUZ i WOM, może TwinTrac, i inne)

a co sądzicie o nowych Clasach Arionach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP
ja mam 100km zetora, ktory ma w tej chwili 12 lat i jakos daje rade podniesc 3m zestaw uprawowo siewny nabudowany, gdzie sam siewnik pusty wazy 1065kg!!! plus do tego mial 400kg obciazenia na pomoscie tak wiec mam nadzieje ze w polu spokojnie pojdzie z pelnym zbiornikiem zboza (600l).

 

ja uwazam ze cos musialo byc nie tak, nie chce mi sie wierzyc - no chyba ze to jakas super wypasna wersja zestawu uprawowo siewnego ze zbiornikiem na zboze 1500-2000l, moze aktywna brona do tego z crosskillem,

powiedz moze ile wazyl ten zestaw i co to dokladnie bylo.

 

Pozdrawiam

YacentY

Widziałeś czy tylko tak mówił ???

Mam Valtre 6550 (105KM) podnośnik 5,6t i 4-ro metrowy agregat uprawowo-siewny z pełnym zbiornikiem ziarek na opuszczonym hydropaku podnosi bez problemu tylko że ja waży. Trzeba założyć dodatkowe obciążniki do przodu aby normalnie pracować. Więc nieuwieże w to że 3 metrowego nie podniesie. jedyne wytłumaczenie tego może być ze w skutek winy uzytkownika coś stało się z hydrauliką.

 

Nie znam przyczyny tego problemu. Wiem, że kupili tą Valtrę nową za środki unijne i próbowali, ale było za ciężko. Do tej pory uprawiają i sieją dwoma ciągnikami oddzielnie, stąd jedyny wniosek - coś nie tak z modelem ciągnika lub zbyt kosztowna awaria z winy użytkownika. Spróbuję się dowiedzieć co tak naprawdę się dzieje.

 

EDIT: Ta Valtra to N121 tylko nie wiem która z wersji. Agregat uprawowo-siewny KONGSKILDE coś podobnego do tego: http://www.agrofoto.pl/forum/KONGSKILDE-CH...image58966.html Rozmawiałem z właścicielem i podobno na nią nie narzeka, tylko dlaczego uprawia i sieje dwoma ciągnikami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jesli sie nie myle to ty ostatnio wypominales komus, ze ocenia marka po slabej dyspozycje jednego egzemplarza, a teraz robisz to samo, nie kumam.

jak koles ma taki problem to niech katuje serwis, jak nie to sa przeciez w tym kraju prawnicy, sady, a jesli jest mu wszystko jedno to juz trudno, nic sie nie da zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Wiedziałem, że ktos zada to pytanie. Różnica polega na tym, że w tamtym temacie chodziło o starego i mało popularnego Mercedesa MB-Track, o którym nie ma opinii, bo wiadomo o nim mało albo nic. Natomiast tu w grę wchodzi zupełnie nowa Valtra. A z resztą zgadzam się z Tobą. To nie jest moja sprawa, może sobie dalej uprawiać i siać oddzielnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no wiec zdarzaja sie takie przypadki, troszke gorszych modeli (np. MF ojca), ale poki jest na gwarancji trzeba przycisnac serwis, zadnej łaski nie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

Jeśli chodzi o moc to na 90ha brałbym 130-170km ponieważ po co komu nabijać non stop motogodziny na 100 konnym traktorze i siedzieć w polu od rana do nocy,nielepiej kupić większy i ,miej go urzywać? Moim zdaniem lepiej ponieważ po pierwsze ciągnik nie będzie przeciążony i zapewne mniej się będzie psuł a po drugie operator traktora będzie mniej zmęczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

A co jeśłi masz użytki zielone itd. Do zgarabiarki założysz 150 koni, albo zakupisz 2 kosiarki 2.5 m? No nie zawsze większy to od razu lepszy. :lol:

 

Do prasy to nawet 200 koni jakbym założył to i tak szybciej nie pojade, a napoić trzeba.

 

Jeśli gospodarstwo ma same grunty orne to oczywiście na 90 ha moze być te 120-140 koni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ja nie mam zielonych dlatego zaproponowalem taka moc, bo taka dla mnie bylaby idealna :lol:


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojack1014    0

ja mam z tych 90ha, 20 ha lasu 50 ornych i reszta to łąki :D

i miałbym w planie powiększenie do 100ha

a ciągnik to do 120km :D

większego mi nie trzeba :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj